שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ירידה בביקוש: דרוש מועמד לפרקליט המדינה
  רק 4 רוצים בתפקיד עד כה, ולכן נפתחה מחדש האפשרות להגיש מועמדות. עם זאת לא יפנו למועמדים פוטנציאליים כדי לא ליצור מראית עין של העדפה
  בצעד יוצא דופן הודיעה היום (ב') ועדת האיתור למשרת פרקליט המדינה כי החליטה לחדש את תקופת הגשת המועמדויות למשרה, אך אנשיה לא יפנו למועמדים חיצוניים.  

   

  עוד דיווחי חדושת ב-ynet:

  היועמ"ש: מן הראוי שלחיאני וגפסו ישעו עצמם

  בדירת ההרוג מגראד: "חלמתי שאיציק חוזר"

   

  פרקליט המדינה משה לדור יסיים כהונה מלאה בת 6 שנים בחודש דצמבר, והפגישה השנייה של ועדת האיתור לבחירת מחליפו סיפקה הפתעה. בעוד המועד האחרון להגשת המועמדויות לתפקיד תם לפני כשבוע וחצי, וכעת הייתה אמורה הוועדה ליזום פניות למועמדים ראויים בעיניה. תחת זאת בחרו חבריה לפתוח מחדש את האפשרות להגיש מועמדות לתפקיד למשך שבוע נוסף.  

   

  ההחלטה התקבלה מתוך רצון להעשיר את רשימת המועמדים, על רקע מורת רוחם של חברי הוועדה, בראשות היועץ המשפטי לממשלה, מכך שרק ארבעה הגישו מועמדות, ורק אחד מהם מגיע מתוך מערכת פרקליטות המדינה: מלבד המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן, הגישו מועמדות שופט המחוזי בירושלים צבי סגל, עו"ד יהושע רזניק ועו"ד עופר ברטל.  

   

  לצד הרצון להעשיר את רשימת המתמודדים התקבלה ההחלטה גם נוכח העדפת חברי הוועדה שלא ליזום פנייה אישית למועמדים, מתוך רצון לא לפגוע במי שהגישו מועמדות עצמאית, וליצור מראית עין שיש ראויים מהם, מצב זה יוביל לכך שהוועדה כלל לא תיזום פנייה אישית למועמדים. סיבה נוספת להארכה, הינה הרצון להזים בפני מעומדים אפשריים את השמועות כי המשחק מכור, ווינשטיין כבר סימן את שי ניצן כמחליפו.

    

  בתום תקופת ההארכה ייבחנו המועמדויות השונות, והוועדה תחליט מי מהמועמדים יזומנו לראיון ורשימת המוזמנים תפורסם.  

   

  בראש הוועדה עומד היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וחברים בה נציב שירות המדינה, משה דיין; מנכ"ל משרד המשפטים, ד"ר גיא רוטקופף; פרופ' אריאל בנדור, נציג האקדמיה; עו"ד רחל תורן, נציגת ציבור.  

   

  וינשטיין רמז עוד בטרם החל המרוץ כי הוא מעדיף מועמד מבית, ומלבד ניצן עלו כמועמדים אפשריים עד כה המשנה לפרקליט המדינה (פלילי) עו"ד אלי אברבנאל, והאחים למברגר - שוקי (יהושע) למברגר, המשנה לשעבר לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, ומומי (שלמה) למברגר, פרקליט מחוז דרום.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים