שתף קטע נבחר

ערפאת הורעל? "אחרי 8 שנים לא יישאר דבר"

ד"ר אהוד נאמן, מומחה לקרינה, שלל באולפן ynet את טענות האישה סוהא והבת זהווה כי המנהיג הפלסטיני הורעל. "אחרי 8 שנים לא יישאר כלום, אפילו במעבדות הכי משוכללות. יכול להיות שזה פולוניום טבעי, מדגימות שנלקחו מהאדמה"

"אם הוחדר לו חומר פולוניום 210 אי שם קצת לפני 2004, הרי שאחרי שמונה שנים לא יישאר מהחומר הזה כלום". ד"ר אהוד נאמן, מומחה לקרינה, לא מתרגש מהפרסום אמש (יום ד') ברשת "אל-ג'זירה" שלפיו "קיים סיכוי גבוה שיאסר ערפאת הורעל". ד"ר נאמן אמר לאולפן ynet כי "אני חושב שהידיעה הזאת מפוברקת לחלוטין".

 

בדיווח אמש נטען כי כמות לא טבעית של פולוניום רדיואקטיבי נמצאה בשרידי גופתו של ערפאת. לפי הדיווח, שהסתמך על דו"ח המרכז האוניברסיטאי בלוזאן שבשוויץ, התגלה החומר בצלעותיו ובאגנו של ערפאת, וכן באדמה שנאספה במתחם קברו בעת לקיחת הדגימות. אלמנתו של ערפאת, סוהא, אמרה בתגובה כי מדובר ב"פשע אמיתי שנחשף, זוהי התנקשות פוליטית".
 
על פי הדו"ח, איתרו החוקרים כמות פולוניום 210 גדולה פי 18 מהנורמלי. הממצאים תואמים גם את רוח תחקיר הרשת שפורסם בשנה שעברה, ולפיו שרידים של החומר הקטלני אותרו על חפציו האישיים, וכן את הסברה הרווחת בקרב פלסטינים, שמשוכנעים כי ישראל עומדת מאחורי הידרדרותו הרפואית של ערפאת - ומותו.

 

"מדובר יותר באופרת סבון מאשר במדע", הגיב לממצאים דובר משרד החוץ יגאל פלמור. "זהו הפרק האחרון בסדרה, ובו סוהא מתנגדת ליורשי בעלה. החקירה הסתכמה בניסיון שטחי ביותר לקבוע את סיבת המוות".

 

בתוך כך, בכיר ברשות הפלסטינית דרש היום להקים "ועדת חקירה בינלאומית לחקירת רצח הנשיא ערפאת". הבכיר, ווסל אבו יוסף, השווה בין הוועדה שאותה הוא דורש להקים לבין הוועדה שחקרה את רצח ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק חרירי. את הדברים אמר אבו יוסף לסוכנות הידיעות הצרפתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים