שתף קטע נבחר

חולון - העיר הגדולה היפה בישראל

המועצה לישראל יפה קבעה: חולון, חדרה ומעלה אדומים הן הערים הירוקות והיפות בישראל לשנת 2013. מושב אביחיל שבמועצה האזורית עמק חפר ומועצה מקומית להבים נבחרו כמועצה והישוב הכי יפים וירוקים במרחב הכפרי

המועצה לישראל יפה הכריזה היום (ה') על הזוכים בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה 2013", שנערכת זו השנה ה-20. כ- 115 ערים וישובים העמידו את עצמם לבחינה בתחרות היחידה בארץ, שבודקת את מכלול השירותים והתשתית העירונית שמעניקה הרשות המקומית לתושבים, בדגש על תחומי הקיימות ואיכות החיים במרחב האורבני.

 

 

לאחר מספר חודשים של סיורים גלויים, בהם נבדקו מגוון פרמטרים – החל מניקיון העיר, דרך מתקנים לרווחת הציבור, תחזוקת מבני ציבור ועד פארקים וריאות ירוקות - הכריע צוות השיפוט כי דגל היופי בקטגוריית הערים הגדולות (למעלה מ-171 אלף תושבים) יוענק חולון, חדרה זכתה בקטגוריית הערים הבינוניות בגודלן (51 אלף עד 179 אלף תושבים) ומעלה האדומים בקטגוריית הערים הקטנות (עד 50 אלף תושבים).

 

קריית יצחק רבין בחולון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
קריית יצחק רבין בחולון(צילום: ירון ברנר)

העיר מעלה אדומים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
העיר מעלה אדומים(צילום: רויטרס)

 

בקטגוריות המועצות האזוריות זכה מושב אביחיל שבמועצה האזורית עמק חפר ומועצה מקומית להבים נבחרו כמועצה והישוב במועצה האזורית הכי יפים וירוקים במרחב הכפרי.

 

"בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה במודעות הסביבתית ושינוי משמעותי בדרישות התושבים מהשלטון המקומי", אמר ויצמן משיח, סמנכ"ל המועצה לישראל יפה. לדברי משיח, "המועצה לישראל יפה תמשיך להעמיד לרשות הציבור מדד בלתי תלוי שמניע רשויות לשפר את השירותים והתנאים שהן מעניקות לתושבים".

 

שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות תרשיחא, אמר: "אני מברך את הזוכים בפרס. ראשי הרשויות מודעים היום לא רק לחשיבות הטמונה בטיפוח פני העיר כי אם גם ביתרונות הגלומים בהתייעלות הסביבתית. פיתוח וקידום ההתייעלות הסביבתית מייצר חיסכון משמעותי בהוצאות הרשות, מאפשר לרשויות לייעל את התנהלותן הכלכלית ומהווה מנוף של צמיחה חברתית".

  

המועצה לישראל יפה היא עמותה ציבורית שהוקמה ב-1968 במטרה לקדם את איכות החיים בישראל והיא מפעילה רשת של כ-2,000 מתנדבים בכל רחבי הארץ. עיקר עיסוקה של המועצה בא לביטוי בפרויקטים של הסברה וחינוך.

 

בין היתר היא משמשת כזכיינית של משרד החינוך ושל צה"ל ללימודי סביבה, ומפעילה תכניות חינוך ומרכזי מבקרים מטעם רשויות שלטוניות שונות. כמו כן פועלת המועצה בשירות גופים משקיים פרטיים כשהיא מסייעת להם לממש את פעילות האחריות התאגידית שלהם. יו"ר המועצה הוא אברהם כץ-עוז ומנכ"ל המועצה הוא אשל סגל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
קריית רבין, חולון
צילום: ירון ברנר
מומלצים