שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   זעזועים בצמרת: התפטר יונל כהן מנכ"ל מגדל

   חברת הביטוח הגדולה ביותר בישראל עוברת בחודשים האחרונים זעזועים בצמרת, שקשורים בדומיננטיות ההולכת וגוברת של שלמה אליהו כבעל השליטה. לפני 3 חודשים התפטר יו"ר החברה, אהרון פוגל. בנו של אליהו, עופר אליהו, צפוי להחליף את כהן בתפקיד המנכ"ל

   יונל כהן התפטר מתפקידו כמנכ"ל מגדל. ההתפטרות המפתיעה מגיעה שלושה חודשים לאחר שאהרון פוגל, יו"ר החברה, התפטר. בין כהן לשלמה אליהו, יו"ר החברה הנכנס ובעל השליטה נוצרו יחסי עבודה מורכבים. בנו של אליהו, עופר אליהו, המכהן כיו"ר חטיבת הביטוח הכללי במגדל הינו המחליף המיועד לתפקיד המנכ"ל.

    

   החברה עוברת בחודשים האחרונים זעזועים בצמרת, שקשורים בדומיננטיות ההולכת וגוברת של שלמה אליהו כבעל השליטה (72%) בחברת הביטוח הגדולה ביותר בישראל. 

    

   השינויים מגיעים לאחר שהדי.אן.איי של מגדל עובר שינוי מקצה אל קצה תחת בעל השליטה החדש אליהו, באופן שלא בהכרח עולה בקנה אחד עם תפיסות העולם וההרגלים של המנהלים הוותיקים שמתחילים לפזול לעבר מקומות עבודה אחרים.

    

   שלשום דיווחה החברה על התפטרותה של ראש תחום משאבי אנוש, סיגלית רז. מדובר בתפקיד רגיש בחברה שבה מועסקים אלפי עובדים, והתפטרותה של רז מלמדת אולי שאין מדובר בעזיבה מקרית אלא כזו שתלויה בשינוי האופי הניהולי של מגדל.

    

   התפטרותה של רז הגיעה שבוע בלבד לאחר התפטרותה המפתיעה של עוד דמות דומיננטית בחברה - טוני כהן, מנהלת השיווק והפיתוח העסקי, שרק במרץ האחרון זכתה לקידום ותפסה את מקומו של משה תמיר, המשנה למנכ"ל וראש תחום הפיתוח העסקי. תמיר עזב את מגדל לטובת התפקיד הנוצץ של ניהול השיווק והחדשנות בענקית הביטוח האיטלקית ג'נרלי שמכרה את השליטה במגדל לידיו של אליהו במרץ 2012.

    

   גורמים בסביבת מגדל טוענים כי לעומת תקופתו של תמיר, שזכה ליד חופשית לקדם מהלכים בתחום מצד ג'נרלי שאף סיפקה לו הכוונה, כהן לעומת זאת נתקלה בחומה בצורה מצד הבעלים החדשים להמשיך ולקדם את הנושא.

    

   עזיבתה של כהן מצטרפת לעזיבתו ביולי של אריק יוגב, מי שהיה מספר 2 במגדל – וכיהן כמשנה למנכ"ל וראש חטיבת הלקוחות – שפנה להקים את פעילות הביטוח בבית ההשקעות פסגות. יוגב החליף בתפקיד את רונן טוב בדצמבר 2010, כשזה מונה למנכ"ל פסגות. יוגב סומן בעבר כמי שאמור להחליף את יונל כהן לעת פרישתו, אך עם חילופי השליטה והמהלכים שהחלו להוביל הבעלים החדשים הבין יוגב כי מי שמסומן דווקא להחליף את כהן הוא בנו של הבעלים.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים