שתף קטע נבחר

פרקליט המדינה על הנחת המטען: "פיגוע"

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה הגיעו לזירת פיצוץ מכונית הפרקליט בתל אביב. בהודעה שפרסמו עם שרת המשפטים, הם הביעו את בטחונם שהמשטרה "תאתר במהירות את האחראי"

בכירי מערכת המשפט נזעקו הערב (יום ה') בעקבות פיצוץ מטען החבלה במכוניתו של עו"ד מפרקליטות מחוז תל אביב. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וגם פרקליט המדינה משה לדור הגיעו למקום וקיבלו תדרוך מהמשטרה. פרקליט המדינה אמר דברים קשים במיוחד: "אנו מעריכים שנסיבות הפיגוע הן ניסיון לפגוע בפרקליטות, שמתמודדת מול ארגוני הפשיעה. זו משימה קשה וצריך להתייצב ולהגן על החברה".

 

גורם לשעבר בפרקליטות אמר הערב בעקבות האירוע כי הקורבן המיועד ניהל בשנים האחרונות תיקים מרכזיים נגד עבריינים בכירים. "אחרי הפיצוץ דיברתי עם פרקליטים וסנגורים שעבדו איתו, הסנגורים בהלם, אחד אמר לי שהוא מתכוון לנסוע באוטובוס מעכשיו. פרקליט לא יכול לקחת את זה באופן לא אישי, אחרי שקורה דבר כזה. זה לא פשוט בכלל", סיפר.  

חוקרי המשטרה בזירת הפיצוץ (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
חוקרי המשטרה בזירת הפיצוץ(צילום: ירון ברנר)
 

היועץ המשפטי וינשטיין אמר בזירת האירוע כי "מדובר ללא ספק בעליית מדרגה חמורה שאין כמותה. אנחנו מאוד מוטרדים מכך. אני, פרקליט המדינה והמשטרה וכל מערכת אכיפת החוק. אני סומך על המשטרה שאותו אדם שעשה זאת ייתפס, יועמד לדין ויורשע".

 

לדור הוסיף: "אנחנו רואים המחשה של חציית קו אדום, שלפי הערכתי עדיין לא חצינו בעבר - ניסיון לפגוע במי שממלאים את תפקידם. הפרקליטות עומדת במשימות לא קלות, כשארגוני הפשיעה נלחמים אחד נגד השני, אבל כשמגיעים גם אל מערכת האכיפה והפרקליטות זהו מעשה חמור מאין כמותו. נמשיך ללא רתיעה למלא את התפקיד. חבריי בפרקליטות אל תירתעו, אני בוטח במשטרה שתדע למלא את תפקידה. אנחנו עדיין מדינה בטוחה יחסית אך סימן חמור כזה אסור שיישנה, נעשה הכל כדי למדר ולבלום תופעות כאלה".

 

לדור ציין עוד כי "הפרקליט הזה איתן ברוחו ויודע בדיוק על מה מדובר. אני בוטח בו כשם שאני בוטח בשאר חבריי בפרקליטות שעוסקים בפשיעה מאורגנת ואחרת. המשטרה עושה את כל מה שצריך ואנחנו נישאר בתמונה".

לדור מגיע לקבל עדכונים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
לדור מגיע לקבל עדכונים(צילום: עידו ארז)

היועמ"ש וינשטיין בשטח (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
היועמ"ש וינשטיין בשטח(צילום: ירון ברנר)
 

מטען החבלה התפוצץ במכוניתו של הפרקליט, שנחשב ללוחם ללא חת שניהל תיקים פליליים כבדים נגד עבריינים בכירים. איש לא נפגע, ובמקום נערכות סריקות ברחוב ובבנייני מגורים. "מדובר באירוע חמור מאוד. למזלנו, אין נפגעים. בפיצוץ ברכב עם סוג של רסס, החקירה תועבר ליחידת להב 443", אמר מפקד מרחב ירקון, תת ניצב יהודה דהן, שהגיע למקום. 

רגע אחרי פיצוץ הרכב (צילום: דן פטיטו) (צילום: דן פטיטו)
רגע אחרי פיצוץ הרכב(צילום: דן פטיטו)

הרכב שהתפוצץ ()
הרכב שהתפוצץ

בהודעה שפרסמו הערב וינשטיין, לדור, שרת המשפטים ציפי לבני ומנכ"ל משרדה, הם ביקשו לחזק את אנשי מערכת אכיפת החוק "העומדים בחזית המאבק בפשיעה וארגוני הפשע בישראל ובשמירה על שלטון החוק". הם הביעו את בטחונם

ש"המשטרה תפעל כדי לאתר במהירות את מי שאחראי למעשים הללו כדי שניתן יהיה למצות עמו את הדין באופן המהיר והחמור ביותר".

 

"אנחנו משוכנעים שהמעשה הזה לא ירתיע את אנשי מערכת אכיפת החוק הממלאים שליחותם באמונה כדי שאזרחי ישראל שומרי החוק יוכלו לחיות בבטחה וללא חשש. אלימות בכלל ונגד גורמי אכיפת החוק בפרט, היא דבר שלא נשלים עמו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
פרקליט המדינה במקום הפיצוץ
צילום: עידו ארז
מומלצים