שתף קטע נבחר

דני אילון חזר לארץ: "אמרתי את האמת"

סגן שר החוץ לשעבר הגיב לראשונה לזיכויו של אביגדור ליברמן והתייחס לביקורת הנוקבת שלה זכה מהשופטים: "אם הייתי צריך לחזור על העדות, הייתי אומר אותו דבר, מילה במילה"

דני אילון מגיב לראשונה לזיכויו של אביגדור ליברמן : סגן שר החוץ לשעבר נחת הלילה (יום ו') בנמל התעופה בן גוריון לאחר ששהה בנסיעת עבודה במזרח הרחוק.

 

להכרעת הדין המלאה - לחצו כאן

 

בהתייחסות ראשונה להכרעת הדין שבה זוכה ליברמן, אמר אילון: "שמעתי על פסק הדין ואני מברך עליו". אילון ציין גם כי "לא עקבתי אחרי הדיון בדאגה. היו לי דברים יותר חשובים לעסוק בהם. אני בטוח שיעדכנו אותי עכשיו שאני בארץ".

 

"אמרתי את האמת". אילון בנתב"ג, הלילה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אמרתי את האמת". אילון בנתב"ג, הלילה(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: אמיל סלמן, הארץ) (צילום: אמיל סלמן, הארץ)
(צילום: אמיל סלמן, הארץ)

סגן שר החוץ לשעבר, שזכה לביקורת נוקבת מצד השופטים בנוגע לעדותו במשפט, הבהיר כי לא היה משנה דבר בעדותו. "אני לא מעודכן במה שהשופטים אמרו על העדות שלי, אבל אני יכול להגיד שאמרתי את האמת לאמיתה", כך אילון.

 

"שיתפתי פעולה ולא יזמתי שום דבר. אם הייתי צריך לחזור על העדות שלי לפני החוקרים במשטרה או בפני בית המשפט, הייתי אומר את אותו הדבר, מילה במילה", הוסיף.

 

אילון גם התייחס למערכת היחסים עם ליברמן והבהיר כי הקשר עמו ניתק ביוזמתו של שר החוץ המיועד. "לא שמרתי טינה ולא אשמור טינה. פעלתי אך ורק על פי צו מצפוני ומעבר לזה הכול טוב", הדגיש סגן שר החוץ לשעבר.

 

אחרי יותר מעשור של חקירה, זיכו פה אחד שופטי בית משפט השלום בירושלים את ליברמן שהואשם במרמה והפרת אמונים בפרשת מינויו של השגריר לשעבר זאב בן-אריה . לאחר מתן הכרעת הדין אמר ליברמן: "17 שנה הסתיימו, הפרק הזה מאחוריי". ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את ליברמן על חזרתו לממשלה, וכבר בשבוע הבא צפויה להיערך השבעתו לתפקיד שר החוץ.

 

השופטים הקדישו פרק מיוחד בהכרעת הדין לאילון וניתחו לעומק את העדות הבעייתית, ולא התאפקו להוסיף בסרקזם כי "לא מצאו בתשובותיו הסבר לאותו פרץ פתאומי של אזרחות טובה".

 

בסיכום פרק זה מזכירים השופטים את סמיכות הזמנים בין הדחת אילון לפנייתו למשטרה ולכלי התקשורת, שבה השמיע "ביקורת נגד ליברמן בניגוד גמור לעמדות שהשמיע לפני כן". לכך הם מוסיפים עובדות חיצוניות: "השבר הגדול ביחסים בין השניים... וגריעתו מרשימת מועמדי המפלגה שגם לדברי אילון גרמה לו ליחס של תדהמה ואכזבה כלפי ליברמן". בנוסף לכל אלו, מודגש כי מעדויות אחרות "גרסתו נסתרת בנושאים מהותיים שבליבת התיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
"לא הייתי משנה את עדותי". אילון בנתב"ג, הלילה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים