שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פרטנר ו-HOT מובייל יקימו יחד רשת דור 4

  במסגרת שותפות מוגבלת ל-15 שנה יקימו ביחד שתי החברות רשת LTE לאחר שיוקצו התדרים. HOT מתארחת כיום על רשת הדור השלישי של פלאפון. ההסכם מגיע בהמשך למדיניות שמקדם שר התקשורת ארדן בנושא שיתוף רשתות במגמה לצמצם ככל שניתן את מספר האתרים הסלולריים

  החברות HOT מובייל ופרטנר הודיעו על חתימת הסכם שיתוף רשתות ביניהן. מדובר בהסכם שיתוף רשתות אקטיבי למשך 15 שנה, שבמסגרתו יקימו שתי החברות ביחד רשת סלולר מדור רביעי (LTE).

   

  ההסכם מגיע בהמשך למדיניות שמקדם בימים אלו שר התקשורת גלעד ארדן בנושא שיתוף רשתות במגמה לצמצם ככל שניתן את מספרם של האתרים הסלולריים. ארדן אמר כי בכוונתו לפרסם מכרז לחלוקת תדרים לרשתות דור רביעי בסלולר רק לאחר שיוסדר הנושא של שיתוף אתרים.

   

  מרכז שירות לקוחות של HOT מובייל (צילום: ראובן שניידר) (צילום: ראובן שניידר)
  מרכז שירות לקוחות של HOT מובייל(צילום: ראובן שניידר)

   

  השותפות מבוססת על מודל של שיתוף רשתות אקטיבי, הכולל שיתוף אנטנות ותדרים, ומאפשר ניצול אופטימלי של הספקטרום. HOT ופרטנר יקימו שותפות מוגבלת, אשר תחזיק, תפתח ותתפעל רשת תקשורת סלולרית מתקדמת אחת עבור שתי החברות, ואשר כל צד יחזיק במחצית מהזכויות בה.

   

  HOT מובייל מתארחת כיום על רשת הדור השלישי של פלאפון, כהשלמה לרשת שהיא בונה בימים אלו. לכן הצעד הטבעי היה ששתי החברות ישתפו פעולה גם בדור הרביעי, אלא שכאן מבצעת HOT שינוי כיוון ועוברת לשתף פעולה עם פרטנר.

   

  חברת פרטנר סבלה בשנה האחרונה מהעובדה שהיא אינה מארחת שום מפעיל מהותי על הרשת שלה (לא HOT מובייל ולא גולן טלקום), והדבר פגע בהכנסות שלה. כתוצאה מכך היתה פרטנר אקטיבית יותר בניסיון להגיע לשיתופי פעולה עם חברות נוספות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים