שתף קטע נבחר

ארה"ב: מספר המשרות גדל כפול מהתחזיות

למרות השבתת שירותי הממשל הפדרלי, באוקטובר נוספו 204 אלף משרות למשק האמריקני. האבטלה עלתה משיעור של 7.2% לשיעור של 7.3%. השכר הממוצע לשעה עלה ב-2 סנטים ל-24.10 דולר ושבוע העבודה הממוצע נותר 34.4 שעות

כלכלת ארה"ב הוסיפה 204 אלף משרות באוקטובר - פי שניים מהתחזיות בוול סטריט וזאת על אף ההשבתה החלקית של הממשלה שהייתה צפויה לפגוע בעלייה במספר המשרות, כך מדווח אתר מרקט ווטץ'.

 

נתוני התעסוקה לחודשים ספטמבר ואוגוסט תוקנו כלפי מעלה ב-60,000 סך הכל. כך הודיע היום משרד התעסוקה האמריקני.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

בתוך כך, עלה שיעור האבטלה מ-7.2% ל-7.3% במה שנראה כתגובה שיורית להשבתה. העובדים הפדראליים שנשלחו לבתיהם בשל ההשבתה נפלו תחת הקטגוריה של מובטלים בחישוב נתוני התעסוקה לפי השיטה של הממשלה.

 

שיעור ההעסקה הגדול ביותר באוקטובר היה בתחומי הקמעונאות, הברים והמסעדות שבהם המשכורות נמוכות יחסית והן נוהגות להגדיל את צוות העובדים לקראת עונת החגים. עם זאת, כמעט כל סקטור מלבד המגזר הציבורי רשם עלייה במספר העובדים. כך דיווח משרד התעסוקה.

 

העלייה המפתיעה בתעסוקה מעלה שאלות בדבר יכולתה של הממשלה לאסוף באופן בלתי מסולף את נתוני התעסוקה למרות ההשבתה. אך לדברי משרד התעסוקה נראה שרמת הנתונים שקיבל נורמלית.

 

על פי כלכלנים שנסקרו על ידי מרקט ווטץ' היה אמור שוק העבודה לצמוח ב-100 אלף משרות באוקטובר. התיקון כלפי מעלה של נתוני אוגוסט וספטמבר מצביע על האפשרות שהכלכלה האמריקנית איתנה יותר משנדמה.

 

בספטמבר תוקן הנתון על העלייה במספר המשרות מ-148 ל-163 ובאוגוסט מ-193 ל-238.

 

השכר הממוצע לשעה עלה ב-2 סנטים ל-24.10 דולר ושבוע העבודה הממוצע נותר 34.4 שעות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים