שתף קטע נבחר

אחות 'הרנטגן' לדומרני: רצית להרוג את הרב?

הרב שנעצר בפרשת הסחיטה בבחירות בנתיבות הוא הרב אברג'ל, יריבו של הרב איפרגן, "הרנטגן". יחד איתו נעצר ראש ארגון הפשע דומרני, שהתבדח בדיון: "התיק כבד בגלל המשקל שלי". מעצרו הוארך עד 17 בנובמבר. לשאלת אחותו של "הרנטגן" בכותרת ענה: "חס וחלילה". מקורבי איפרגן: "מעולם לא איימו עליו"

הרב החשוד - יריבו המר של "הרנטגן": בית משפט השלום בראשון לציון האריך בצהריים (יום א') בארבעה ימים את מעצרו של הרב יורם אברג'ל מנתיבות, שחשוד בסחיטה באיומים בפרשה שבה נעצר גם ראש ארגון הפשע הדרומי שלום דומרני. מעצרו של האחרון הוארך בשמונה ימים, לאחר שהשופט מנחם מזרחי קבע כי "קיים יסוד סביר ששחרור החשוד יסכן שלום הציבור ויחבל בחקירה. התרשמתי שהמעצר אינו בבחינת גלולת הרגעה לציבור". חקירת הפרשה החלה בעקבות מידע מודיעיני ולא עקב תלונה של חצר "הרנטגן".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

נתניהו על איראן: ביקשתי מהמנהיגים להמתין

נפטר אמרי רון, שיאן העולם עם לב מלאכותי

 

המשטרה מייחסת לרב אברג'ל עבירות של סחיטה באיומים והפרעה לבחירות. במשטרה טוענים כי במהלך הבחירות האחרונות לראשות העיר, אברג'ל ואחרים סחטו באיומים כמה אנשים שפעלו עבור המועמד אייל מסיקה. 

 

סנגורו של הרב, עו"ד מנחם רובינשטיין, אמר במהלך הדיון כי "הפעם האחרונה שמרשי נפגש עם הרבנים האחרים הייתה בסוכות. הרבה אנשים מגיעים לקבל ברכה, ביניהם גם דומרני. עיתוי המעצר הוא חלק מהדרך שהמשטרה רוצה להוכיח לציבור שהיא עושה משהו". השופט מנחם מזרחי קבע כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לרב וציין כי "קיים יסוד לכך ששחרור החשוד יביא לשיבוש החקירה".

 

דומרני וכמה מאנשיו נעצרו אמש בחשד שאיימו על רבנים ובכללם הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן"), שהביעו את תמיכתם בבחירות האחרונות לראשות העיר נתיבות במתמודד אייל מסיקה. דומרני ואברג'ל תמכו בראש העיר הוותיק יחיאל זוהר. לדומרני מייחסת המשטרה עבירות של פגיעה במתקן בזק במזיד, הפרעה לבחירות, שיבוש מהלכי משפט וסחיטה באיומים.  

הרב אברג'ל, לפני דיון הארכת המעצר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרב אברג'ל, לפני דיון הארכת המעצר(צילום: מוטי קמחי)

במהלך דיון הארכת המעצר נודע כי במהלך החקירה הסמויה הקליטו החוקרים שיחה בין דומרני לרבנית ברוריה זבולוני, אחותו של הרב איפרגן, שבה נשמע דומרני אומר: "לא צריך ללכת למשטרה כדי שלא יראו את הריב בין חצרות הרבנים". סנגורו של דומרני, עו"ד משה שרמן, אמר כי "לא מדובר בשיבוש". דומרני עצמו, ששתק במשך כל החקירה, ענה בבדיחות: "התיק הזה כבד בגלל המשקל שלי". עו"ד שרמן הוסיף: "יש כבר שנים סכסוך בין חצרות הרבנים. מי שהתקשר לדומרני אלה הרבנים".

 

מקורבי לרב איפרגן מסרו: "הרב עוסק בלימודי קודש ובפגישות עם אזרחים המבקשים את ברכתו ללא קשר לעברם או לעיסוקם. הוא לא בקי ברקע של כל אדם המגיע לקבל את ברכתו. אף אחד לא איים עליו מעולם והוא לא מרגיש מאוים".

 

דומרני: "איפרגן בירך את אשתי והילדים"

בדיון צוין כי אחותו של איפרגן התקשרה לדומרני ושאלה אותו: "אתה רוצה להרוג את הרב?" ועל כך השיב דומרני: "על מה את מדברת? חס וחלילה". בדיון עצמו אמר דומרני: "הרבנית ברוריה התקשרה ואמרה לי שיש שמועה שרוצים לפגוע בו. אמרתי לה 'חס וחלילה'. הוא בירך את אשתי והילדים, הוא התקשר אליי פעמיים. לא זיהיתי את המספר. אחר כך חזרתי אליו, אמרתי לו 'אני בשדרות, נכנס אליך'".

 (צילום: צפריר אביוב, מוטי קמחי, טל שחר-ידיעות אחרונות, אלכס קולמויסקי) (צילום: צפריר אביוב, מוטי קמחי, טל שחר-ידיעות אחרונות, אלכס קולמויסקי)
(צילום: צפריר אביוב, מוטי קמחי, טל שחר-ידיעות אחרונות, אלכס קולמויסקי)
 

 

אם מעצר דומרני וכמה מאנשיו אמש התקבל בהבנה, ההחלטה לעצור את הרב הידוע הלילה עוררה תדהמה. הרב נחשב לאחד מבכירי הרבנות הספרדית במדינה ומחזיק במוסדות תלמוד תורה שבהם לומדים אלפי בחורי ישיבה.

 

בלשי יחידת להב 433 ידעו כי הרב מתכוון להמריא לחו"ל לאחר צאת השבת והם המתינו לו בנתב"ג. כשהגיע לשם עם כרטיס טיסה לסין הודיעו לו הבלשים כי הוא עצור לצורך חקירה. הרב ומקורביו היו בהלם. לאחר מספר דקות הוא הגיע לחדרי החקירות של להב 433 שנמצאים סמוך לנתב"ג ושם נחקר במשך כל הלילה.

 

"לעצור את הרב? הם השתגעו שם לגמרי במשטרה", אמר חסיד בחצרו של הרב שנעצר. ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, אישר ליחידת להב 433 לבצע את המעצרים, שככל הנראה אינם קשורים לגל החיסולים האחרונים בדרום. עם זאת, מדובר בעדות נוספת ל"הורדת כפפות" שנוקטת המשטרה לצורך מיגור הטרור הפלילי שמשתולל ברחובות.

הוביל את הסחיטה? דומרני עם מעצרו, אמש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הוביל את הסחיטה? דומרני עם מעצרו, אמש(צילום: מוטי קמחי)

לפי הידוע, חוקרי היחידה הצליחו ליירט שיחה שבה נשמע דומרני משוחח עם אחד המקורבים לרב איפרגן ובה נשמע האדם מהעבר השני שואל את דומרני: "מה אתה מאיים על הרב?". זמן קצר לאחר מכן אף התקיימה פגישה בין הרב איפרגן לבין דומרני ובמשטרה חושדים כי במהלך הפגישה העביר דומרני "מסר" לרב.

 

מקורביו של דומרני שוללים את האפשרות שהוא איים על הרב איפרגן. לטענתם, דומרני מכבד את הרבנים ובסך הכול רצה לתווך בין חצרו של הרב איפרגן לחצרו של רב אחר. עו"ד מוטי בניטה, אחד מפרקליטיו של דומרני, אמר כי "מדובר בחשדות ערטילאיים שהמשטרה העלתה. אין לי ספק שהכול יתברר כך בבית המשפט".

 

המעצר של הרב אברג'ל חידש את מאבקי החצרות בנתיבות. הרב איפרגן והרב אברג'ל עמדו במרכז המאבק בין ראש העיר הוותיק יחיאל זוהר לבין חבר המועצה אייל מסיקה. "הרנטגן" תמך במסיקה ואילו אברג'ל תמך כאמור בזוהר. "הרבנים, אם אפשר לקרוא להם ככה, טומנים את ידם בכל דבר ועניין, כולל דברים פליליים, אז שלא יתפלאו כשנדבק בהם רבב", אמרו בעיר.

 

בנתיבות מספרים כי הרב אברג'ל הפעיל מערך שלם של חסידים שעברו מבית לבית כדי לשכנע את התושבים להצביע לזוהר. אברג'ל נחשב לאחת הדמויות החזקות והמשפיעות בנתיבות ובשנים האחרונות צבר כוח רב אף יותר מזה של "הרנטגן". "אמנם הרב איפרגן מוכר מאוד ובולט מאוד ברמה הארצית, אבל הרב אברג'ל משפיע יותר בזירה המקומית", אמר אדם המעורה בפוליטיקה המקומית.

 

ראש העיר: "לא נפגשתי עם דומרני מעולם" 

ראש העיר זוהר אמר בתגובה לדברים כי הוא "לא מכיר את שלום דומרני או את מי מאנשיו. לא נפגשתי איתו מעולם, לא במשרד ולא בשום מקום אחר. אין לי ספק שזה ספין של הרנטגן במשטרה כדי להזיק לי ולשייך אותי לכל מיני גורמים מפוקפקים. לא ראיתי שום פעילות עבריינית של ארגוני פשע בעיר במהלך הבחירות ולא שמעתי על ניסיונות סחיטה. נבחרתי ברוב קולות בזכות פועלי בעיר".  

מקורבי איפרגן טוענים: "הוא לא נסחט" (צילום: טל שחר, ידיעות אחרונות) (צילום: טל שחר, ידיעות אחרונות)
מקורבי איפרגן טוענים: "הוא לא נסחט"(צילום: טל שחר, ידיעות אחרונות)

בסביבת המועמד שהפסיד, מסיקה, הופתעו מתוצאות הבחירות שכן לדבריהם, "הרחוב אמר אייל מסיקה. לא ברור כיצד נוצר פער כזה בבחירות. משהו כאן נעשה שלא כשורה. לא יודע להגיד אם זה קשור

לפרשה הנוכחית או לא, אבל משהו כאן קרה".

 

מסיקה עצמו אמר הבוקר בתגובה כי לא ידוע לו על מעשי סחיטה באיומים. "דיברתי עם 'הרנטגן', הוא נשמע לי רגוע מאוד ושליו. אליי לא הגיעו תלונות על סחיטה, לא נתקלתי בשלום דומרני ואני לא מכיר אותו בכלל".

 

מקורבו של הרב איפרגן אמר ל-ynet כי "כרגע המשטרה מחפשת את דומרני והם מסוגלים להאשים אותו גם בנזקי טבע אם צריך. הרב לא אוים באופן אישי ולא נסחט. יותר סביר שהעובדים שלו והאנשים שלו ברמת השטח אוימו. הייתה מערכת בחירות מאוד יצרית. הרבנים בנתיבות מקבלים את כולם בחצרות, גם עבריינים".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 10/11/2013 13:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהודה חסון, חדשות 24
נעצר. הרב יורם אברג'ל
צילום: יהודה חסון, חדשות 24
צילום: אלכס קולמויסקי
הרבנית ברוריה
צילום: אלכס קולמויסקי
מומלצים