שתף קטע נבחר

המזוודה המסתורית של מאבטחי נסראללה

בהופעותיו הנדירות של מזכ"ל חיזבאללה בפומבי בסוף השבוע עמד לידו מאבטח עם מזוודה, שתפקידה להגן עליו במקרה של התקפת טרור או ניסיון חיסול בירי או בהשלכת בקבוק תבערה. האם הוא יודע משהו שאנחנו לא?

האם מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מגביר את אמצעי האבטחה? זו אחת השאלות המרכזיות שהעסיקו חלק מכלי התקשורת בלבנון בימים האחרונים, עת הופיע נסראללה בפומבי לרגל חג העשורא, כשלצדו מאבטח עם מזוודה מסתורית שלכדה את עיני המתבוננים.

 

עוד בחדשות ynet:

השמיכה הנפתחת. אמצעי המיגון של נסראללה ()
השמיכה הנפתחת. אמצעי המיגון של נסראללה

נסראללה אינו מרבה להופיע בפומבי אולם לרגל החג עשה זאת פעמיים תוך 24 שעות - שתיהן בפרבר הדרומי של ביירות. המזוודה שהחזיק המאבטח שלו משכה את תשומת הלב, ובחלק מכלי התקשורת הלבנוניים

 בדקו את העניין. לטענתם, המזוודה המדוברת הופכת למעין שמיכה חסינה מכדורים. לדבריהם, מי שעושה שימוש במזוודות מעין אלו הוא הסקוטלנד יארד, שנעזר בהן במסגרת הלחימה בטרור. מדובר בשמיכה-מזוודה שמגנה גם מפני בקבוקי תבערה, ונעשה בה שימוש במקרים כמו התקפת טרור. היא מסוגלת, לדוגמה, להגן מפני ירי של תת מקלע.

המזוודה של המאבטח. מטריית הגנה ()
המזוודה של המאבטח. מטריית הגנה

תחקירן המודיעין, רונן סולומון, המנתח בקביעות את מנגנוני המודיעין והאבטחה של חיזבאללה, טען בפני ynet כי "בעקבות גל הפיגועים נגד מעוזים חזבאללה והחשש הקבוע מפני ניסיונות התנקשות בבכירי הארגון, החלו במערך האבטחה של הארגון לשלב אמצעים חדשים ובהם כלבי גישוש לאיתור חומרי נפץ. בנוסף, לראשונה, בנאומו של נסראללה ביום חמישי האחרון נצפה אמצעי חדש בצורת תיק שנישא בידי אחד ממאבטחיו הלא חמושים".

 

בנוגע לטיבה של אותה מזוודה, שנמצאת כבר בשימוש של יחידות ללוחמה בטרור בבריטניה

 וארה"ב, הסביר סולומון כי "מדובר בערכה נישאת להגנה בליסטית מפני ניסיון התנקשות, החסינה מפני כדורים ונזקי פצצות. אותה ערכה נכנסה לשימוש במערכי אבטחה וביחידות ללוחמה בטרור בעקבות לקחי הפיגוע במומבאי ב-2008".

 

לדברי סולומון, הדגם שנצפה בידו של המאבטח של נסראללה הוא כנראה מתוצרת חברת 'פרוטק', המתמחה בייצור אמצעי מיגון ליחידות מיוחדות ללוחמה בטרור, ומוצריה נמכרים דרך ארצות הברית וקנדה לרחבי העולם. "בעת אירוע פותח המאבטח את התיק ויוצר קיר הגנה בין המאובטח למקור הירי או מטען הנפץ שמושלך. זה מעניק הגנה מפני כדורי 7.62 מ"מ, רסיסי מטען וגלי האש הנוצרים", טען סולומון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים