שתף קטע נבחר

נר כשר: כך תארחו משפחה דתית בחנוכה

אחרי שדתיים אירחו משפחות חילוניות לשבת משותפת - תור החילונים לארח: בחנוכה הם ייפגשו להדלקת נרות שכולה קירוב לבבות. לכבוד האירוע הפיקו צוות "אנדרדוס" סרטון שמבהיר איך נערכים בבית שאינו דתי לאירוח חובשי כיפות. צפו ראשונים - ותצחקו

ב"שבת ישראלית " התארחו משפחות חילוניות אצל החברים הדתיים, ובחנוכה – ביקור הגומלין: לקראת חג האורים, שיחל בעוד עשרה ימים, מציעים ארגונים חברתיים לציבור להסיר מחיצות ולארח את ה"אחר" להדלקת החנוכיה ואכילת הסופגניות.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

במסגרת פעילותו לקירוב בין חלקי העם, מצטרף ארגון הרבנים "בית הלל" למיזם "נר מחבר" של ארגון ביח"ד והחברה למתנ"סים, שכבר הפך למסורת של מפגשים בין משפחות דתיות לחילוניות בחנוכה. המארגנים שואפים לקבוע חג זה כמועד המדגיש את המכנה המשותף בחברה הישראלית ומאפשר שיח וחוויה הדדיים.  

 

 

השנה פותחה אפליקציה המאפשרת יצירת קשרים ישירים בין הצדדים, ללא צורך בשדכנים (לחצו כאן לכניסה לאפליקציה ). כן הופק מערכון של קבוצת "אנדרדוס", הקורא לחילונים לא להשתגע, ולהפוך את פני הבית מקצה לקצה, כדי לארח שומרי תורה ומצוות.

מנכ"ל בית הלל, הרב רונן נויבירט: "פסק ההלכה הראשון של בית הלל עסק בהתארחות של אדם דתי אצל אדם חילוני, כדי לחזק את האחדות והלכידות החברתית וסללנו את הדרך לבצע זאת באופן פשוט. הפסק יבוא לידי יישום במיזם זה כאשר הדתיים יגיעו לביתם של החילוניים. החברה הישראלית בשלה למהלך זה ואנו מאמינים שלמסרים אלו תהיה היענות רחבה".  

 

מנכ"ל ארגון ביח"ד, גידי אברהם, הוסיף: "המפגש המיוחד של משפחות ממגזרים שונים בביתן הפרטי בחיבור בלתי אמצעי מאפשר תקשורת פתוחה ,שיח בגובה עיניים ולימוד משותף זה מזה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוצצים בין המארחת החילונית - לכל צורת חיים שהיא
מומלצים