שתף קטע נבחר

הקידוש עלינו: חילונים ודתיים עושים שבת יחד

איך מקרבים לבבות? דרך שולחן השבת. ארגון "בית הלל" קורא למשפחות דתיות וחילוניות לבלות ביחד את סעודת השבת הקרובה, כדי לבנות גשרים בין חלקי העם. ח"כים, אמנים ולמעלה מ-5,000 משפחות (עם ובלי כיפה) כבר אמרו כן. ואיפה אתם תשירו זמירות השבת?

עם אחד - שבת אחת: ארגון הרבנים "בית הלל" הכריז על סוף השבוע הקרוב כ"שבת ישראלית", והוא קורא לדתיים ולחילונים לסעוד יחד לארוחה החגיגית המסורתית של ליל שישי, במטרה "להסיר מחיצות ולהכיר מקרוב". ראשי הארגון, שחרט על דגלו "הנהגה רבנית קשובה", מצפים לאלפי משפחות שישתתפו במיזם, ייצרו ביניהם קשר ישיר ובלתי אמצעי וישוחחו על אתגרים וסוגיות בחברה הישראלית.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

 

"אנחנו כל כך דומים, בואו לגלות עד כמה", אומרים ב"בית הלל", וקוראים לכל אחד להזמין שכן, עמית לעבודה או מכר מאוכלוסייה שונה בחברה הישראלית לסעודת השבת. לדבריהם, היוזמה עשויה לבנות גשרים בין חלקי העם, ליצור מפגשים בין דתיים לחילונים, לחזק את לכידות החברה הישראלית - ולמצב את השבת כערך קהילתי וכמרכיב חיוני בזהות היהודית, מבלי לשנות את אורחות חייהם של המשתתפים.

  

זהבה גלאון עושה שבת אצל עליזה לביא

מזה כחודש מפעיל הארגון מוקד טלפוני ל"שידוך" בין משפחות, והרשמה נפתחה גם באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק שלו. בנוסף הפיק סדרת תשדירים מצולמים, חלקם הומוריסטיים, המעודדים משפחות מהמגזרים השונים להצטרף גם הם למיזם. הרב רונן נויבירט, יו"ר רבני "בית הלל", אומר כי למעלה מ-5,000 משפחות כבר נרשמו למיזם.

 

 

גם הרב הראשי, דוד לאו, קורא לציבור להשתתף ב"שבת ישראלית": "אין מעלה גדולה יותר מאשר הפלת המחיצות בין המגזרים, יצירת אחדות וקירוב הלבבות בעם ישראל. זו הזדמנות עבור החברה הישראלית להתאחד ולהתחבר מחדש. אין גדול יותר מכוחה של האחדות. אני קורא למשפחות שטרם הזמינו את שכניהם או מכירים מקומיים, לא להמתין - ולעשות זאת".

 

בין אלה שכבר נענו לקריאה – גם כמה ח"כים, אישי ציבור וידוענים: יו"ר "מרצ", ח"כ זהבה גלאון, תסעד לארוחת ליל שישי אצל ח"כ עליזה לביא מ"יש עתיד", וח"כ זבולון כלפה מ"הבית היהודי" יארח את ח"כ עדי קול – גם היא מ"יש עתיד". "אני רואה במיזם זה חשיבות גדולה לחיבור בין החלקים השונים המרכיבים את השלם - העם היהודי", אמר כלפה.

 

 

"אין לי ספק שהדרך להעמיק את הקשר והחיבור בין החברה היהודית הישראלית עוברת דרך ערכי היסוד שלנו, של העם העתיק ביותר בעולם. אין כמו שולחן השבת בכדי להעמיק את החיבור והקשר בינינו - גם אם לא נסכים על הכל, בסוף תמיד נזכור את העבר והעתיד המשותפים לכולנו".

 

ח"כ עליזה לביא סיפרה: "אני נפגשת עם זהבה ופועלת איתה סביב נושאים החשובים לשתינו ויושבת איתה בוועדות הכנסת. פעמים אנו חלוקות, מתווכחות וכועסות, ופעמים אנו מחזקות אחת את השנייה ומקדמות את שצריך. אני שמחה מאוד להזמין את זהבה ומשפחתה אל ביתנו ולשבת יחד סביב שולחן השבת, עם אוכל שבשלתי בלי הלחץ של שגרת היום יום, לשבת לשוחח ללמוד ולהכיר קצת יותר".

 

עוד ישתתפו במיזם: שר החינוך הרב שי פירון, המוזיקאי קובי אוז, יו"ר מפעל הפיס עוזי דיין, סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר נווה, יו"ר הסוכנות היהודית לשעבר זאב בילסקי ויו"ר החברה למתנסים אביעד פרידמן.

 

מנכ"ל "בית הלל", הרב רונן נויבירט קורא לכולם להצטרף למה שהוא מכנה "המיזם הלאומי, ולהיות חלק מתהליך בניית הגשרים בחברה הישראלית ושיפור מרקם החיים המשותפים לדתיים וחילונים במדינה". לדבריו, "התהליכים החברתיים והשינויים הפוליטיים שהתרחשו בחברה בשנים האחרונות מוכיחים שהחברה הישראלית נמצאת במקום עמוק יותר ומוכנה למיזם מעין זה, שיחבר בין האוכלוסיות השונות, אחרי שנים של שסע מתמשך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני דויטש
מה מתבשל אצלה? ח"כ עליזה לביא
צילום: בני דויטש
מומלצים