שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מזרחי-טפחות הרוויח 301 מיליון שקל ברבעון

  רווחי הבנק גדלו ברבעון השלישי ב-15.8% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. סך העמלות שגבה בחודשים ינואר-ספטמבר: 1.08 מיליארד שקל

  הרווח הנקי של בנק מזרחי-טפחות ברבעון השלישי של השנה הגיע ל-301 מיליון שקל לעומת לעומת 260 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של 15.8%. כך עולה מהדו"חות הכספיים שפרסם הבנק היום (ב'). מדובר ברווח הגבוהה ביותר שרשם הבנק במהלך רבעון אחד.

   

  מזרחי-טפחות  - כתבות נוספות בנושא:

   

  הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של השנה עמד על 826 מיליון שקל לעומת 806 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של 2.5%. התשואה על ההון העצמי ברבעון השלישי עמדה על 13.3%.

   

  סניף בנק מזרחי-טפחות בנס ציונה (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  סניף בנק מזרחי-טפחות בנס ציונה (צילום: אבי מועלם)

    

  עוד עולה מהנתונים כי בתשעת החודשים הראשונים של השנה גבה הבנק עמלות בהיקף של 1.08 מיליון שקל, כאשר ברבעון השלישי הגיעו העמלות לסכום של 356 מיליון שקל. 

   

  המשכורות והוצאות הנלוות בתשעת החודשים הראשונים של 2013 הסתכמו ב-1.34 מיליארד שקל וברבעון השלישי עמדו על 471 מיליון שקל. בניכוי הוצאות חריגות מסתכם הגידול בשכר ב-5.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

    

  הכנסות מימון (מריבית ושלא מריבית) ברבעון השלישי הגיעו ל-915 מיליון שקל, גידול של כ-14.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בסוף הרבעון השלישי של 2013 הגיע האשראי לציבור בבנק לכ-136.7 מיליארד שקל, עליה של 8% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

   

  הבנק רשם גם גידול בתיק המשכנתאות, המושפע באופן טבעי מהמשך הפעילות הערה בשוק הנדל"ן למגורים, והוא גדל ב-12.1%. 

   

  מנכ"ל הבנק הטרי, אלדד פרשר, שאלו הדו"חות הראשונים המתפרסמים מאז נכנס לתפקידו, אמר: "הצלחתנו לעלות מדרגה ולהציג, בפעם הראשונה, רווח נקי מפעולות רגילות של למעלה מ-300 מיליון שקל ברבעון, משקפת את המשך ההתרחבות בפעילות העסקית של הבנק, תוך צמיחה משמעותית בהיקף האשראי ובהכנסות.

   

  "הבנק ממשיך לשמור על מעמדו המוביל בשוק המשכנתאות חרף התחרות העזה, ההכבדה הרגולטורית והתמורות שעוברות על שוק הנדל"ן. מתחילת השנה מחזיק הבנק בנתח שוק של קרוב ל-36% בתחום ההלוואות לדיור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מזרחי-טפחות
  אלדד פרשר, מנכ"ל מזרחי-טפחות
  מומלצים