שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הסכסוך בנייר חדרה: 375 מהעובדים שובתים
  מדובר בעובדי ייצור הנייר הלבן והממוחזר בחברה; עוד 410 עובדים הכריזו על סכסוך עבודה אך טרם חלפו שבועיים מאז, כך שעדיין אינם יכולים לשבות

  הסכסוך בין ההנהלה לעובדים בחברת נייר חדרה ממשיך להתחמם, עם מלחמת גירסאות בין הנהלת החברה לבין ההסתדרות. מאתמול (ו') מושבת הייצור של הנייר הלבן והממוחזר בחברה, לאחר שעובדי הפעילות הכריזו על סכסוך עבודה לפני כשבועיים.

   

   

  מדובר בסכסוך עבודה של עובדי הנייר הלבן (375 עובדים). עוד 410 עובדים מאתר החברה במודיעין וחברת-הבת אמניר הכריזו על סכסוך עבודה, אך טרם חלפו שבועיים מהכרזת הסכסוך מצדם, כך שהם אינם יכולים לשבות לעת עתה.

   

  צביקה אברמוביץ, סמנכ"ל משאבי אנוש בנייר חדרה, צוטט בהודעת החברה על השביתה כי "זוהי שביתה לא מוסרית וחסרת היגיון, והיא מסכנת את מקור פרנסתם של אלפי עובדים. ההנהלה לא מתכוונת לפטר עובדים. מדובר בעובדים שעלות שכרם הממוצעת היא 25 אלף שקל בחודש, מסרבים לשאת ולתת עם ההנהלה על תנאי הסכם השכר לשנת 2014, ודורשים, בין היתר, תוספת אוטומטית של 4.5% כל שנה - כל זאת, למרות מצבה של החברה בשנים האחרונות והירידה המתמדת והמתמשכת בצריכת הנייר הלבן בעולם ובישראל".

   

  "למה לטעון דברים שאינם נכונים"?

  מנגד, ניר בן חיים, יו"ר מרחב חדרה-שומרון בהסתדרות, אמר בתגובה להודעת ההנהלה כי "30 מכתבי פיטורים הם הוציאו לעובדים ועצרנו את זה. התכנון שלהם היה להוציא 100 מכתבים. אז למה לטעון דברים שהם לא נכונים? 25 אלף שקל מקבל רק מי שעובד שבעה ימים בשבוע, יש בודדים כאלה. מה פתאום שכר ממוצע? אולי זה ממוצע יחד עם השכר של המנכ"ל".

   

  על הדרישה לתוספות שכר בזמן שהחברה רושמת הפסדים אמר בן חיים כי "אנחנו לא דורשים. הסכם העבודה עומד להיגמר בסוף השנה, וכרגע אנחנו לא דורשים כלום. אני מוכן לעשות צעדים לקראת המפעל, אנחנו לא נכרות את הענף שאנחנו יושבים עליו. אלה כל השיחות שלי איתם. אבל הם בשלהם, לא מקשיבים". לטענת ההנהלה, החברה אינה מעוניינת בפיטורים אלא רק בהפחתת שכר לאותם עובדים.

   

  יצוין כי נייר חדרה דיווחה לפני כשבועיים על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, וחשפה ירידה של 8.7% במכירות ל-444 מיליון שקל, והפסד בשורה התחתונה של 61.5 מיליון שקל - זינוק חד לעומת הפסד של 6.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסכסוך בנייר חדרה: 375 מהעובדים שובתים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים