שתף קטע נבחר

עמיר פלג

מה קשטן צריך לעשות / פלג בשבת

פעם הוא היה אריה והיום רק זנב לשועלים. אחרי שהמאמן המעוטר מכולם ראה את זה עם הכי מעט ניסיון בליגה עושה לו בית ספר, הגיע הזמן שיצהיר כי הוא ממשיך בבני יהודה גם אם זו תרד ללאומית. בעצם, למה לדכא את האוהדים עוד יותר? וגם: מה מכינים במכבי פ"ת? סיכום השבת של עמיר פלג

אז תגידו לי למה / הכל קורה דווקא לי / ומה שהולך פה / אולי זה לא בשבילי (מתוך "היה לנו טוב, נהיה לנו רע". מילים ולחן: ג'ון לנון ופול מקרטני, תרגום וביצוע: אריק איינשטיין).

 

 

בשבוע כזה חשבתי לעצמי איזה שיר של איינשטיין הכי מתאים להקדיש לקשטן. המאמן שהביא לו כל כך הרבה נחת בעונה המופלאה ההיא עם הפועל ת"א באירופה, ושמוביל היום את בני־יהודה לשיא השפל. בהתחלה, אגב, דווקא עבר לי בראש השיר "אריה בחורף": עוד אתמול היה מלך / החיות רעדו מצילו / עוד אתמול היה זה היער שלו.

 

קשטן כבר מזמן לא אריה. היום הוא זנב לשועלים. היו לו כמה הפסדים מבישים העונה, אבל אתמול הגיע המביך מכולם. ברמת־השרון חילקו השבוע משכורות (של ספטמבר!), בעל בית אין להם, ועדיין המאמן הכי פחות מנוסה בליגה, שאין לו תעודת פרו, עשה בית ספר לוותיק ומעוטר מכולם.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

היום מקובל להגיד שהמאמן איבד את חדר ההלבשה, אבל קשטן איבד הרבה יותר מזה. בעיקר את הכבוד. לכן אתמול הוא התנדב לדווח לתקשורת שהציע להתפטר כבר לפני שבוע, למרות שאחרי ההפסד לעכו הוא שלח מבט נוקב לעבר המראיין, ונזף בו: "את מה שיש לי להגיד, לא אומר לתקשורת". משה דמאיו, בכל אופן, לא קיבל את ההצעה. בטח שלא. עדיף שהאש תלך למאמן.

 

אוהדי בני יהודה מחכים לקשטן והשחקנים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אוהדי בני יהודה מחכים לקשטן והשחקנים(צילום: ראובן שוורץ)

 

אם קשטן באמת רוצה להציל את כבודו, הוא לא צריך לדווח על הצעותיו להנהלה, אלא להודיע כבר היום שאם בני־יהודה תרד, הוא ממשיך איתה גם בעונה הבאה בלאומית. מצד שני, למה לדכא עוד יותר את האוהדים?

 

ומאחר שאת דמאיו אי־אפשר כנראה להחליף, אין ברירה, דרור. הגיע הזמן להחליף את החמסה.

 

צפו לשינויים במכבי פ"ת

"אני מקווה שישפטו אותי לפי התוצאות", אמר ייטב לוזון אחרי אימון הבכורה כמאמן ראשי, ותקוותו עומדת להתגשם במלואה. עוזר המאמן שהבטיח להביא דברים חדשים ו"לתת את כל־כולי", פתח את הקריירה בתבוסה בבאר־שבע, מול קבוצה שחמישה ימים קודם סחטה תיקו 0:0 מרמת־השרון.

 

מאמן שוערים כבר יש לו. ייטב לוזון (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
מאמן שוערים כבר יש לו. ייטב לוזון(צילום: ישראל יוסף)

 

אז מה עושים עכשיו? שלשום קראתי שאחרי מינויו של אסי משיח לעוזר מאמן, הועלה רעיון למנות את קובי רפואה למאמן החלוצים. כיוון שמאמן שוערים כבר יש, ויקטור בוכניק שמו, מה שנשאר עכשיו זה להביא רק עוד מאמן הגנה ומאמן קישור, ודומה שאין מתאימים לתפקיד מעוד שני מטאורים שעובדים בקבוצות הנערים והילדים של מכבי פ"ת. תמיר לוזון, הבן הצעיר של אבי, יאמן את ההגנה, ונאור לוזון, בנו של המנהל איציק, יאמן את הקישור. אם הנוסחה לא תעבוד, לא יהיה מנוס מהסקת מסקנות. כלומר משיח, בוכניק ורפואה יפוטרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
דרור קשטן
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים