שתף קטע נבחר

חודש בכלא על אונס בת 14. האם ייכלא שוב?

מורה בן 47 ממונטנה שהודה באונס תלמידה בת 14 השתחרר בספמטבר לאחר שריצה את גזר הדין שנקבע לו - 31 ימי מאסר. כעת מבקש התובע הכללי משפט חוזר. השופט שגזר את העונש: "היא נראתה בוגרת מגילה האמיתי"

מונטנה דורשת צדק לנערה בת 14 ששמה קץ לחייה לאחר שנאנסה על ידי מורה: התובע הכללי בעיר הגיש בסוף השבוע האחרון בקשה למשפט חוזר על גזר דין שנוי במחלוקת למורה בעיר שאנס תלמידה וריצה רק 31 ימי מאסר.

 

עוד חדשות בעולם:

הפגנת הזעם באוקראינה: יותר מ-100 פצועים

ניו יורק: 4 נהרגו ועשרות נפצעו בתאונת רכבת

אולצה לעבור קיסרי ולקחו ממנה את התינוקת

 

סטייסי דין רמבולד, מורה לשעבר בתיכון, הורשע בחודש אוגוסט האחרון בשלושה מקרים בהם קיים יחסי מין עם תלמידתו, צ'ריס מורלס, במהלך שנת 2008. שנתיים לאחר מקרי האונס התאבדה מורלס. בחודש ספטמבר השתחרר רמבולד על תנאי מהכלא בעיר בתום 31 ימים.

 

השתחרר בספטמבר אחרי ריצוי מאסרו - 31 ימים. רמבולד ()
השתחרר בספטמבר אחרי ריצוי מאסרו - 31 ימים. רמבולד

 

"מקרה שבו מורה בן 47 מקיים יחסי מין עם תלמידה בת 14 הוא בדיוק המקרה שעליו יש לגזור עונש מאסר מינימלי - שנתיים מאסר. התביעה מבקשת שוב לגזור על הנאשם 10 שנות מאסר", נכתב במסמך שהגיע לידי רשת CNN האמריקנית.

 

"נראתה בוגרת יותר מגילה הכרונולוגי"

גזר הדין הקל וכן השופט שגזר אותו זכו לזעם ציבורי ולסערה תקשורתית. השופט המחוזי, טוד בו, אמר בדיון הקראת גזר הדין כי הקורבן "נראתה בוגרת יותר מגילה הכרונולוגי". הצהרה זו, שהתקבלה בתרעומת בעיר, נכללה

בכתב הערעור שהוגש על ידי התובעים. הם טענו כי בית המשפט המחוזי לא גזר את העונש המינימלי על פשע מסוג זה.

 

השופט בו חזר בו מאז מפסיקתו. הוא ניסה לבקש משפט חוזר וטען כי לא ידע שהעונש המינימלי בגין עבירה זו הוא שנתיים מאסר. הוא גם התנצל על אמירותיו במהלך המשפט. "אמרתי כמה דברים על גילה של הקורבן", סיפר לרשת החדשות KTVQ. "אני לא יודע מה ניסיתי לומר אז, אך זה התפרש לא נכון. דבריי היו משפילים כלפי נשים ולא היו רלוונטיים לפסיקה עצמה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התביעה מבקש משפט חוזר ועונש מאסר נוסף
מומלצים