שתף קטע נבחר

מהפכת השכר של הספורטאים האולימפיים

ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) מתכנן להגדיל את שכרם החודשי של הספורטאים. רזבוזוב, שכבר הגיע להסכמה בנושא עם שרת הספורט לימור לבנת: "הם לא יצטרכו יותר לחפש עבודה נוספת"

מהפכה נוספת בענפים האולימפיים. חבר הכנסת יואל רזבוזוב ונציגי משרד האוצר הגיעו להסכמה עם שרת הספורט לימור לבנת והטוטו על הגדלת המלגות החודשיות של ספורטאי ההישג בכ-50 אחוז.

 

הספורט האולימפי בדרך למהפכה?

 

האישור הסופי צפוי להתקבל כבר בישיבה הקרובה של מועצת ההימורים. מדובר בתוספת כוללת של כמיליון שקלים, שאמורה להיכנס באופן קבוע לקופת הוועד האולימפי ומשם לספורטאים.

 

ירדן ג'רבי. תקבל סוף סוף שכר ראוי? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ירדן ג'רבי. תקבל סוף סוף שכר ראוי?(צילום: אורן אהרוני)

 

עד כה היו שני סגלים: ספורטאי סגל ריו השתכרו כ-5,000 שקל, והסגל הבכיר כ-2,500. עכשיו מתכוונים אנשי היחידה לספורט הישגי לשנות את הקריטריונים ולחלק את הספורטאים לארבע קבוצות: זהב, כסף, ארד ובכיר.

 

אם התוכנית תאושר, צפויים ספורטאי הסגל, כמו אלופת העולם בג'ודו ירדן ג'רבי, להשתכר כ-8,500 שקל לחודש. סגל הכסף צפויים לקבל 6,000, הארד 4,500 והסגל הבכיר 3,000. מדובר בשינוי משמעותי עבור הספורטאים, שנאלצו להשלים הכנסה בעבודות חיצוניות.

 

יואל רזבוזוב ולימור לבנת. מהפכה בספורט האולימפי? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
יואל רזבוזוב ולימור לבנת. מהפכה בספורט האולימפי?(צילום: אורן אהרוני)

 

רזבוזוב: "עד כה הספורטאים לא קיבלו סכום גבוה כל חודש. שמתי לעצמי, כספורטאי אולימפי שעבר את זה, לדאוג לשכרם כדי שלא יצטרכו לחפש עבודה נוספות. מדובר במהפכה של ממש, שכרם יגדל בחמישים אחוז".

 

המהפכה בשכר, מצטרפת לתוכנית בה ספורטאים פורשים ומאמניהם צפויים להצטרף לעבודה בחברת החשמל. ביום חמישי הקרוב צפויה פגישה בין יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, יפתח רון טל, לרזבוזוב במטרה להוציא את הקורסים הראשונים לדרך, אליהם נרשמו עד כה עולים חדשים רבים. גם אליה סטאין וניקי פאלי הביעו התעניינות בהשתלמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
ח"כ יואל רזבוזוב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים