שתף קטע נבחר

אהבתו של ספי ריבלין למכבי לא ידעה גבולות / טור

ספי היה מכביסט במלוא מובן המילה, עודד בניצחונות ובהפסדים, וכקומיקאי תמיד ידע להציג את הקבוצה בצורה היפה ביותר. הוא נטע בי את התחושה שאני מסוגל להגיע לפסגות, לא היה מאושר ממנו שהצלחתי. אלי דריקס נפרד

לא תיאמן הסמיכות הזו, איך הולכים מאיתנו ענקי תרבות שליוו אותנו שנים כה רבות אחד אחר השני. ספי ריבלין ידידי שנאבק על חייו באומץ וכרע הערב, היה איש כדורגל שאהד ואהב את מכבי תל אביב בימי התום שלה, כשהשחקנים היו מזוהים עם הסמל.

 

אהבתו למכבי לא ידעה גבולות. כקומיקאי הוא ידע תמיד להציג את מכבי כקבוצה האהובה שלו בצורה היפה ביותר. ספי היה מכביסט במלוא מובן המילה, שעודד בניצחונות ובהפסדים. את ספי כל שחקני וראשי מכבי יזכרו לא רק כאוהד, אלא גם כאיש שידע לעודד, ליצור קשר עם שחקנים.

 

ספי ריבלין ז"ל, באחד הביקורים האחרונים בבלומפילד (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
ספי ריבלין ז"ל, באחד הביקורים האחרונים בבלומפילד(צילום: עוז מועלם)

 

היו לי עימו שיחות בהן

נטע בי את התחושה ולא רק בהומור האופייני לו, שאני מסוגל להגיע לפסגות גדולות. לא היה שמח יותר ממנו שעה שהצלחתי. אני זוכר את ברכותיו לאחר שכבשתי שני שערים בדרבי נגד הפועל (0:4).

 

כן, כן, זהו, אז גם ספי כבר איננו איתנו וחבל שאדם כמוהו, שהיה קומיקאי, בדרן ושחקן שמעטים היו בדרגתו הגבוהה, הלך והצטרף לאריק איינשטיין. אני תפילה ששניהם יהיו בגן עדן. שניהם ראויים לעדנה זו.

 

* כתבנו משה שיינמן מוסיף כי מכבי ת"א תפנה להתאחדות לכדורגל ותבקש להנציח את זכרו של ספי ריבלין במשחק הקרוב של הקבוצה נגד בית"ר ירושלים בטדי.

 

בהודעת אבל שהוציא המועדון נכתב בין השאר: "מכבי תל אביב, ההנהלה, השחקנים והעובדים מרכינים ראש ומשתתפים בצער משפחת ריבלין על לכתו של ספי שנפטר בטרם עת לאחר מאבק במחלת הסרטן. ריבלין, מגדולי הקומיקאים והשחקנים שידעה מדינת ישראל, היה אוהד מכבי תל אביב בכל רמ"ח איבריו והגיע למשחקי הקבוצה בבלומפילד בכל הזדמנות. בת הצחוק המפורסמת של ספי עליה גדל כל ילד בישראל יחסרו לכולנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ספי ריבלין ז"ל
צילום: אבי מועלם
מומלצים