שתף קטע נבחר

האפיפיור חושף: הייתי שומר במועדון לילה

הדרך לוותיקן רצופה עבודות מזדמנות: כשהיה סטודנט בארגנטינה שטף פרנציסקוס רצפות ועבד במעבדה לכימיה. לפי הדיווחים באיטליה, גם כיום הוא לא משתעמם בלילות ונוהג "להתגנב" מהוותיקן לרחובות רומא

האפיפיור פרנציסקוס לא נהג תמיד "להושיט את הלחי השנייה": בשיחה עם מתפללים בכנסייה ברומא סיפר האפיפיור בן ה-76 כי לפני שהוסמך לכמורה עבד במגוון עבודות, בהן גם שומר במועדון לילה.

 

עוד חדשות בעולם :

ארה"ב: שפל של 40 שנה באמון ביחסי החוץ

גרמניה: המשטרה פיתחה "שאזאם נאצי"

חילוץ בשידור חי: שרד 60 שעות בכיס אוויר

 

בשיחה עם מתפללים בכנסייה שמשמשת בעיקר את מעמד הפועלים בבירת איטליה, סיפר האפיפיור כי כשהיה סטודנט בבואנוס איירס הוא מימן את לימודיו בין השאר בזכות שטיפת רצפות ובעבודה במעבדה לכימיה. בהמשך התקדם פרנציסקוס להוראה, ולימד ספרות ופסיכולוגיה. בשיחה סיפר כי לימודי הפסיכולוגיה לימדו אותו כיצד להשיב את הנוצרים לכנסייה. לדבריו, הוא הבין ששליחותו היא לשרת את הכנסייה אחרי שהתוודה בפני כומר שאותו לא הכיר.

"מתגנב לפגישות עם הומלסים ברומא" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"מתגנב לפגישות עם הומלסים ברומא"(צילום: EPA)
 

כשכיהן פרנציסקוס כארכיבישוף של בואנוס איירס הוא נהג לבקר בלילות את הנזקקים בבירה הארגנטינאית. לפי הארכיבישוף הפולני קונרד קרג'בסקי, שאחראי על חלוקת כספים מהכנסייה הקתולית לעניים, האפיפיור הביע פעמים רבות רצון עז להתלוות אליו למשימות הצדקה הליליות.

 

"כשאני אומר לו 'אני יוצא לעיר הערב' יש סיכון קבוע שהוא יבוא איתי", צוטט קרג'בסקי ב"דיילי מייל". הארכיבישוף סירב לומר אם פרנציסקוס התלווה אליו, אך שומרים

שווייצרים בוותיקן סיפרו לעיתון "האפינגטון פוסט" כי האפיפיור אכן נוהג "להתגנב" בלילות מחוץ לוותיקן. הם סיפרו כי הוא יוצא לרחובות רומא בבגדי כומר ונפגש עם מחוסרי בית.

 

השבוע נפגש פרנציסקוס בוותיקן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. בסיום הפגישה בת 25 הדקות אמרה שרה נתניהו לאפיפיור: "אנחנו מצפים לך, אנחנו לא יכולים לחכות". האפיפיור צפוי לבקר בישראל בחודש מאי, ובמהלך שהותו באזור עשוי להגיע גם לירדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
האפיפיור פרנציסקוס
צילום: EPA
מומלצים