שתף קטע נבחר

היום: עובדי הביטוח הלאומי שובתים

העובדים מקיימים שביתת אזהרה של יום אחד, במסגרתה מושבתים כל סניפי המוסד ולא מתקיימות ועדות רפואיות. העובדים מוחים על מחסור בכוח אדם. ההנהלה: "אנחנו בעיצומו של משא ומתן. ההשבתה מיותרת ופוגעת בציבור"

עובדי הביטוח הלאומי מקיימים היום (ה') שביתת אזהרה של יום במסגרתה ישביתו את כל סניפי המוסד ברחבי הארץ, כולל סניפי משנה. עקב השביתה לא יתקיימו ועדות רפואיות. כך מסר ועד העובדים.

 

 

העובדים מציינים כי השביתה תתקיים עקב המחסור המתמשך בכוח אדם. יו"ר הוועד הארצי של עובדי הביטוח הלאומי, סימונה סונגו מזרחי, אמרה כי "שביתת האזהרה היא צעד הכרחי כדי לאפשר לציבור לקבל את רמת השירות שהוא ראוי לה. אנחנו כבר שנתיים בלי הסכם קיבוצי אבל לא השבתנו אפילו יום אחד כדי לקבל כסף".

 

אחד מסניפי הביטוח הלאומי (צילום: global art village) (צילום: global art village)
אחד מסניפי הביטוח הלאומי(צילום: global art village)

 

"סניפי המוסד לביטוח לאומי פועלים זה שנים במחסור אדיר של כוח אדם", הוסיפה סונגו מזרחי. "על פי נתוני הנהלת המוסד שנחשפו רק לאחר התערבות בית הדין לעבודה, עולה כי חסרים יותר מ-400 עובדים – שהם כשישית מעובדי המוסד לביטוח לאומי.

 

"במצב דברים זה – כשהמצוקות הכלכליות גוברות ומעמד הביניים נשחק, העומס בסניפים בלתי נסבל, נוצרת אווירה של אלימות ואי אפשר להמשיך כך יותר. אנחנו בחזית החברתית של מדינת ישראל ולא ייתכן לשלוח אותנו למערכה החשובה כל כך בלי המשאבים המתחייבים".

 
יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, מסר כי "הסחבת הבלתי נסבלת של הנהלת המוסד לביטוח לאומי ומשרד האוצרבגיוס כוח אדם היא הסיבה המרכזית לשביתה. ההנהלה ואנשי האוצר חייבים להבין כי מתן שירות טוב לאזרחים הוא לא בגדר המלצה אלה חובה.
 
מהמוסד לביטוח לאומי נמסר בתגובה: "אנו בעיצומו של משא ומתן. ההשבתה מיותרת ופוגעת בציבור האזרחים. אנו קוראים לנציגי ציבור העובדים לחזור בהם, לא להשבית את הסניפים ולהמשיך במו"מ".

פורסם לראשונה 04/12/2013 14:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
סניף ביטוח לאומי בירושלים
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים