שתף קטע נבחר

הרבנים דורשים: לעצור את "החתונה האסורה"

הערב מתקיימת בבני ברק חתונתה של ר', שקיבלה גט לאחר חמש שנות סרבנות - אלא שהבעל-לשעבר טוען: הגט הוצא ממני בכפייה, ובכירי הרבנים תומכים בגרסתו. בריכוזים החרדיים נתלו פשקווילים הקוראים לעצור את החתונה האסורה של "אשת האיש". הרבנות: "האישה מותרת להינשא. לא נכנענו ללחצים שהפעילו בתי הדין הפרטיים והחרדיים"

הערב (ה') לבשה ר' בגדי כלה צנועה וחסודה, ומתחת לחופה חיכה לה האברך י'. לכאורה, חתונה מן המניין באולם בני-ברקי ידוע, אלא שמהמאבטחים שעמדו בפתח ניתן היה להבין כי אין מדובר באירוע שגרתי, כי אם בפצצה מתקתקת המסעירה את הרחוב החרדי בארץ ומחוצה לה, ומערבת רבנים ואדמו"רים ממגוון הקשת החרדית, סרבן גט מעבר לים, רבנות ראשית – ואישה מחסידות ידועה שחשבה שהיא מותרת לכל איש, עד שגילתה כי הרבנים החרדיים אינם חושבים כך.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

 

בשבועיים האחרונים הופצו פשקווילים תחת הכותרת "איסור אשת איש - ייהרג ואל יעבור", ברחבי העיר, ועל גבי לוחות המודעות ברחוב נמרח "צו מניעה" שעליו חתום בית דין חרדי פרטי באשדוד בשם "הישר והטוב", האוסר על הכלה ר' להינשא, עד לבירור עניינה מולם. כפי שפורסם לראשונה באתר "כיכר השבת" ולאחר מכן באתר החרדי "קוקר".

 

ההזמנה לחתונה ()
ההזמנה לחתונה

 

 על המודעה חתומים דיינים חשובים ומרכזיים בעולם החרדי בהם הרב נסים קרליץ והרב שמואל וואזנר, המוצגים כמי שמתנגדים לחתונה הנוכחית, בטענה שהגט שקיבלה הכלה המיועדת בעייתי מבחינה הלכתית.

 

קריאות לעצור את החתונה

שני הצדדים מודים כי הגט המדובר התקבל לאחר חמש שנות המתנה, תוך מסכת של מכות ועינויים שהופעלה על הבעל הסרבן. בינתיים פורסם דבר קיומה של החתונה, כולל המקום מיקומה המדויק, ברחבי העיר בני ברק - ומפרסמי המודעות טוענים כי הותקפו בעת תלייתן.

 

לדברי גורם המקורב למשפחת הכלה והחתן, שני הצדדים נערכים לכך שהאירוע עלול להפוך למוקד התנגשות, לאחר שבחלק מהמודעות נקרא הציבור להגיע ולמחות נגד החתונה: "בעוון אשת איש פורענות בא לעולם! מי שאינו מוחה – נתפס!!"

 


צפו כאן במודעה המלאה

 

אגב, אם לא די בכל אלה, החתן המיועד בן ה-42 - בן לאחת המשפחות המיוחסות בעולם החסידי - הוא גם פדופיל מורשע, שבשנת 2003 נגזרו עליו שנת מאסר וקנס של 5,000 ש"ח בעוון תקיפה מינית של נערים וילדים בעיר.

 

י' עסקן המעורב בפרשייה, מספר כי הסיפור מתחיל לפני חמש שנים, אז עלו יחסיהם של בני הזוג - הורים לשלושה - על שרטון. מקורבים מטעם הבעל-לשעבר טוענים כי "המגשר" מטעם החסידות שמונה לטפל בסכסוך בין הצדדים, רק החריף את המצב.

 

אחד הפשקווילים שנתלו ברחובות העיר ()
אחד הפשקווילים שנתלו ברחובות העיר

 

אותו עסקן טוען עוד כי נגד הבעל נפתחו תיקים על אלימות במשפחה, שבעקבותיהם נאלץ לעזוב את הארץ, והוא מתגורר כיום בבורו פארק שבניו-יורק. ניסיונות האישה לקבל גט מבעלה עלו בתוהו. "הם הציעו לו (לסרבן) אלפי דולרים וכל מני הצעות מפתות, אך הוא סירב בכל תוקף".

 

זמן קצר לאחר מכן נפל הבעל קורבן לחטיפה ועינויים מצד חבורת בריונים ורבנים מקומיים, שנשכרו להשיג גט מטעם משפחתה של האישה. "זה היה בבורו פארק, בשעה שלוש לפנות בוקר", מספר י'. "אנשים חיצוניים, פושעים מקומיים שנתפסו לפני כחודש על ידי האף-בי-איי, החטיפו לו מכות, חשמלו אותו בשוקר חשמלי, חנקו אותו בשקית ניילון, והוא אושפז בבית חולים. ככה היא קיבלה את הגט".

 

י' טוען כי במעמד העינויים והחתימה על הגט, היה נוכח אדמו"ר מוכר מבני ברק שאבי הכלה מקורב אליו.

 

"הרבנות אישרה את הגט"

בינתיים הבעל (או הבעל לשעבר), ממשיך לטעון בכל תוקף כי הגט שבו אוחזת האישה איננו תקף,

מאחר שהוא "גט מעושה" שהוצא ממנו בכפייה, וכי הוא עצמו אינו נמוכן לשחרר אותה עד שתגיע לדיון בבית הדין שבחר להתדיין בו, במונסי שארצות הברית.

 

עסקן המקורב למשפחת האישה אינו מכחיש את הדברים: "סרבנות זה אחד המקרים הבודדים שבהם ההלכה מתירה להשתמש באלימות כדי להשיג את הגט", הוא אומר. "הרבנות שאישרה את הגט, היא הסמכות הסופית בארץ בענייני גירושין ונישואין. כולם - גם חרדים - מתחתנים ומתגרשים עם החותמת שלה. הרבנות אישרה את הגט, ולכן האישה חופשית. החתונה", הוא מסכם, "תתקיים היום אם ירצה השם, ברוב פאר והדר".

 

בינתיים ברחוב החרדי חוששים הרבנים מתקדים מסוכן: "מקרה כזה לא היה כאן מאות שנים. מחר יהיו עוד מקרים שבהם לא יהססו להשתמש באלימות כדי להוציא גט שיש אתו בעיה הלכתית… לא בכדי החתונה הזו מעוררת סערה בבני ברק, באשדוד וגם בחו"ל. הרבנים החרדים נגד החתונה".

 

מנגד טוען א', חברו של החתן הטרי, כי הזוג ובני המשפחה לא ממהרים להיבהל, וכי ישנם רבנים חרדים התומכים בעמדתם.

 

מי הרב שיקדש את בני הזוג?

 

"מכיוון שפועלים פה ארגוני טרור, אנחנו לא מפרסמים את שם הרב. אחרי החתונה יפרסמו מי הרב ומיהם כל הרבנים שתומכים. רוב הרבנים שמתנגדים זה רבנים ליגה-ג'".

 

ולא חוששים מאלימות הערב?

 

"אני מאמין שבסוף יהיה שקט. זה נושא כאוב לשני הצדדים. אף אחד לא חושש ממכות ואלימות, חוששים מדברים אחרים. כמו שהבעל-לשעבר קיבל מכות פעם אחת, הוא עלול לקבל מכות שוב".

 

מבתי הדין הרבנים נמסר בתגובה: "האישה מותרת להינשא. בית הדין הרבני לא נכנע ללחצים שהפעילו בתי הדין הפרטיים והחרדיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קריאה לציבור להגיע להפגנה מול האולם
רשימת הרבנים המתנגדים לגט שאישרה הרבנות
מומלצים