שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האוצר: 13,708 מועמדים לנבחרת הדירקטורים
  כמעט 14 אלף ישראלים הגישו מועמדות לנבחרת הדירקטורים של החברות הממשלתיות, עליה הכריז שר האוצר לפיד. ­500 מתוכם ישובצו בחברות של המדינה, כאשר הכוונה היא לשמור על יחס שווה בין גברים לנשים

  מאז שהכריז שר האוצר יאיר לפיד, על פתיחת ההרשמה לנבחרת הדירקטורים של החברות הממשלתיות, מילאו 13,708 ישראלים טפסי מועמדות - 9,447 גברים ו-­4,261 נשים. מספר הנרשמים מהמגזר הלא יהודי עומד על 359 גברים ו-­102 נשים. 

   

   

  בשבועות הקרובים יינתן ניקוד לכל מועמד על פי תנאי הסף וקריטריונים נוספים ביניהם: ניסיון ניהולי, ניסיון מקצועי בדירקטוריונים, הבנה עסקית, השכלה מעבר לדרישות הסף וניסיון במגזר הציבורי. כ-­1,000 המועמדים בעלי הניקוד הגבוה ביותר יזומנו לריאיון, ולאחר מכן כ-­500 מתוכם ישובצו בחברות ממשלתיות, כאשר באוצר מתכוונים לשמור על יחס שווה בין גברים לנשים ולהקצות 10% מהמקומות ללא-יהודים. 

   

  נבחרת הדירקטורים הוקמה, על מנת לשים סוף לתופעת המינויים הפוליטיים בחברות הממשלתיות. שר האוצר, יאיר לפיד, אמר היום כי "הצעד הראשון לניתוק הפוליטיקה מהחברות הממשלתיות ושיפור הניהול בדירקטוריונים עבר בהצלחה רבה. הקמת נבחרת הדירקטורים הינה צעד חשוב אשר נועד לייעל את השירות לציבור. אני מודה לכל הנרשמים ומאחל להם הצלחה בהמשך".

   

  מנהל רשות החברות, אורי יוגב, איחל גם הוא הצלחה למועמדים ואמר כי הוא "סמוך ובטוח כי הקמת נבחרת הדירקטורים תשנה את פני החברות הממשלתיות בישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים