שתף קטע נבחר

נושי IDB קבעו: נוחי דנקנר יאבד את השליטה

השליטה בקונצרן אי.די.בי: 75% מהנושים של החברה תמכו בהצעתם של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, כולל בנק לאומי שהצביע בעדם בסיבוב השני. ההחלטה כפופה לאישור בית המשפט. נוחי דנקנר בתגובה: "טרם נאמרה המילה האחרונה והתוצאה הסופית תהיה שונה"

נוחי דנקנר בדרך להיפרד מהשליטה בקונצרן אי.די.בי : ההצעה של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה זכתה הערב (א') ברוב של 75% באסיפת הנושים, וגברה בכך על ההצעה של דנקנר-גרנובסקי. ההחלטה כפופה לאישור בית המשפט. 

 

בסיבוב הראשון זכתה ההצעה של אלשטיין-בן משה ל-71% מהקולות, ואילו ההצעה של דנקנר-גרנובסקי זכתה ל-35%. ואולם בסיבוב השני תמך בנק לאומי, שנמנע קודם לכן, בהצעה של אלשטיין-בן משה - שזכתה לרוב הנדרש של מעל 75%.

 

צפו בתגובת אוהד אלוני, שאיגד את מחזיקי האג"ח הפרטיים בהצבעה:

 

מנוחי דנקנר נמסר בתגובה כי "הכותרות על העברת השליטה באי.די.בי מוקדמות. ספירת ההצבעות וההליך המשפטי כולו עדיין לא הסתיימו.  צריך לזכור שרק לפני כשבועיים הייתה הצבעה שבה הובלנו ברוב עצום, ואני מאמין שטרם נאמרה המילה האחרונה והתוצאה הסופית תהיה שונה".

 

בן משה אמר בתגובה: "אנחנו הולכים להוביל את אי.די.בי לדרך חדשה. אנחנו מתכוונים להביא ערך לבעלי המניות, לנושים ולצרכן הישראלי".

 

נוחי דנקנר במהלך המשפט על השליטה באי.די.בי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נוחי דנקנר במהלך המשפט על השליטה באי.די.בי(צילום: מוטי קמחי)

 

אסיפת הנושים, שנערכה הערב בתל אביב, נפתחה באיחור של שעה; המשקיף חגי אולמן פתח ואמר: "התחרות הטיבה עם הנושים ואחנו נמצאים היום במצב שכל עיכוב נוסף יוריד אותנו מפסגת ההר ויפגע בנכס הבסיס - אי.די.בי פתוח". אולמן הודה לשתי הקבוצות שהשתתפו בתחרות, שלדבריו "הביאה לתוצאה שלפני חודשיים אף אחד לא חשב עליה".

 

כתבות נוספות בנושא אי.די.בי

 

"המנצח האמיתי - הציבור, שיחזרו לו 70% מהחוב"

אוהד אלוני, שאיגד את מחזיקי האג"ח הפרטיים ותמך בהצעתו של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, אמר כי מדובר בבשורה של ממש למחזיקי האג"ח: "במשך יותר מ-15 חודשים עסקנו בהסדר חוב ארוך ומייגע. המנצח האמיתי הוא הציבור שיחזרו לו 70% מהחוב הקיים שעומד נכון להיום על מעל ל-2 מיליארד שקל".

 

אלוני דחה את הטענה שמדובר בנקמה בדנקנר: "לא מדובר בסגירת חשבונות. בסופו של דבר בחרנו את ההצעה הטובה ביותר, כזו שמבטיחה רמת ודאות וכזו שהציגה נבחרת ניהולית מרשימה". 

 

יואב ערמוני, מנכ"ל קרן גלעד וחבר נציגות ב-IDB אחזקות, הוסיף: "כמנכ"ל קרן פנסיה אני חב חובת נאמנות לגמלאים שלי ואני רוצה להשיג את המירב ללקוחותי. החל מיום רביעי שעבר החלטנו לקבל את ההצעה של אלשטיין ובן משה שנראתה בעינינו לטובה ביותר, הן מבחינת תשואה והן מבחינת הוצאת ההצעה אל הפועל".

 

לאי.די.בי אחזקות חוב של 2.2 מיליארד שקל. 1.9 מיליארד שקל לחמש סדרות של אג"ח, והיתרה לשני בנקים: 120 מיליון שקל ללאומי ו־160 מיליון שקל לקרדיט סוויס.

 

יניב רחימי הוא כתב "כלכליסט"


פורסם לראשונה 08/12/2013 18:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נוחי דנקנר
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
אדוארדו אלשטיין
צילום: מוטי קמחי
צילום: אוראל כהן
מוטי בן משה
צילום: אוראל כהן
מומלצים