שתף קטע נבחר

צפו: גארי יורופסקי מתפרץ בראיון ל-ynet

"היטלר לא היה צמחוני. חיות... נהרגות ואני מקבל...", צעק הגורו הטבעוני בתום הראיון לאולפן ynet, שבו נדרש להשוואה שהוא עורך בין השואה לשחיטת חיות

סערה בראיון לאולפן ynet: גארי יורופסקי, פעיל למען זכויות בעלי חיים המבקר בישראל, התפרץ בסיום הראיון לאולפן ynet, לאחר שנשאל לגבי ההשוואה שערך בין השואה לשחיטת בעלי החיים למאכל. הוא זעם על המראיין: "הוא התגרה בי כל הזמן, 'היטלר היה צמחוני', 'היטלר היה צמחוני'".

יורופסקי, הנחשב לגורו הטבעונות, נשאל על ההשוואה שהוא נוהג לערוך בין השואה לשחיטת בעלי חיים. "זה בדיוק אותו דבר, זה צעד אחד יותר מדי עבור האנושות. בני האדם חוזרים על אותו דבר נורא ולמעשה אם אתה רוצה להיות טכני לגבי זה, השואה של החיות קרתה הרבה לפני השואה של היהודים, בזמן השואה והיא עדיין קיימת כיום.  

 

"כשהנאצים באו וריכזו את היהודים הם סימנו אותם בקעקועים, זה בדיוק מה שאנחנו עושים לכל החיות", הוסיף.

 

אולי אתה חייב התנצלות כלפי היהודים על ההשוואה הזו?

"לחלוטין לא. ההתנצלות היחידה שצריכה להיעשות היא מכל האנושות, שמתייחסת לחיות כאילו כלום. אם תלך למחנה הריכוז הקרוב, תסיר את החיות ותחליף אותן באנשים, נחש מה יהיה לך? אתה יצרת מחדש את בירקנאו, אושוויץ.

 

"תן לי לשאול אותך משהו. למה שאתה לא תלך להתנצל בפני כל ההורים של הנאצים ששם על מה שהם עשו, על כל הדברים הנוראים שאתה אומר על נאצים?"

  

ידוע לך שחלק מהנאצים היו טבעונים? 

"זה שקר מוחלט ואני לא אסבול את זה. למה אתה מפיץ שקרים כאלה? זה מה שהתקשורת אוהבת לעשות".

 

אפילו היטלר היה צמחוני. 

"לא נכון, הוא היה אוכל בשר, בדיוק כמוך, בדיוק כמו כל אדם אחר שבוחר לאכול גופות. כל הדבר הוא שערורייתי, ואלו השקרים שאני מתעצבן בגללם".

 

לאחר שהמראיין הודה ליורופסקי על דבריו, הוא התפרץ בעודו מוקלט וגידף אותו. עוד אמר:

"מה הבעיה לעזאזל עם כולם? חיות... נהרגות ואני מקבל... זה מה שהוא עשה, התגרה בי כל הזמן, 'היטלר היה צמחוני, היטלר היה צמחוני'".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 09/12/2013 21:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי שפרניק
גארי יורופסקי
צילום: רועי שפרניק
מומלצים