שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מיהם צופי "ארץ נהדרת" ו"מצב האומה"?
  זה לא צחוק: צופי "ארץ נהדרת" ו"מצב האומה" משכילים יותר מהצופים בשאר התוכניות המובילות של ערוץ 2. המספרים שמאחורי הרייטינג - כתבה שלישית בסדרה: תוכניות הסאטירה

  אחרי תוכניות הריאליטי המוזיקליות ומהדורות החדשות, מגיע תורן של תוכניות ההומור והסאטירה המובילות של השידור המסחרי - "ארץ נהדרת ו"מצב האומה". שתיהן משודרות בשעות חזקות של ערוץ 2, שתיהן זוכות לנתוני צפייה גבוהים יחסית. כעת, עם נתוני הוועדה למדרוג העוסקים במאפיינים השונים של הצופים - אפשר לראות האם הם שונים אלה מאלה, ובמה הם שונים מצופי התוכניות האחרות.

   

  יש לציין שבניגוד להשוואות הקודמות שערכנו כאן, הפילוחים השונים של צופי שתי התוכניות מציגים חזות אחידה למדי. בכל הפרמטרים המרכזיים, מדובר בהבדלים מינוריים עד זניחים. הנתון המעניין ביותר נוגע לתחום ההשכלה: אמנם בין שתי התוכניות אין כמעט הבדל - 39.1 אחוזים מצופי "ארץ נהדרת" הם בעלי השכלה אקדמית חלקית או מלאה, לעומת 37.7 אחוז מצופי "מצב האומה" - אולם כפי שניתן לראות בגרף הבא, ישנו פער משמעותי בין הצופים הללו לבין צופי מהדורת חדשות 2 (28.2 אחוזים), צופי תוכניות הריאליטי המוזיקליות (30.5-27.4 אחוזים) וצופי "המעגל עם דן שילון" (26.5 אחוזים).

   


  גם בשאר הקטגוריות ישנו דמיון ניכר בין צופי התוכניות. בפן המגדרי, לשתיהן יש רוב נשי בקרב הצופים - 53.4 אחוזים ב"ארץ נהדרת", לעומת 56.5 אחוזים ב"מצב האומה". הדמיון קיצוני עוד יותר בכל הקשור לגיל הצופים: בכל טווחי הגיל ישנם פערים קטנים בין שתי התוכניות. בסך הכל, נראה של"מצב האומה" קהל מעט צעיר יותר - 37.8 אחוזים מהצופים בתוכנית משתייכים לארבע הקטגוריות הראשונות (גילאי 34-4), לעומת 33.7 אחוזים מקרב צופי "ארץ נהדרת".

   

  גם בכל הקשור לאזורי מגורים ההבדלים בין שתי התוכניות לא מובהקים. עם זאת, גם כאן ניתן לראות את ההבדל בין צופיהן לבין צופי התוכניות המובילות של הערוץ. אם מחברים את הצופים בתל אביב ובמרכז, מגיעים לנתח של 62-60 אחוזים מהצופים - זאת לעומת 57 אחוזים מצופי "אקס פקטור", 55.4 אחוזים מצופי "הכוכב הבא" ו-54.3 אחוזים מצופי מהדורת החדשות של הערוץ.

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "ארץ נהדרת". צופים משכילים
  "מצב האומה". קהל צעיר
  לאתר ההטבות
  מומלצים