שתף קטע נבחר

דיווחים: מיקרוסופט תחזיר את תפריט ההתחל

בעדכון האחרון לווינדוס החזירה מיקרוסופט את כפתור "ההתחל" שהועלם עם מערכת ההפעלה ווינדוס 8, כעת דיווחים גורסים כי התפריט יחזור במלואו ומיקרוסופט תיקח צעד אחורה

העדכון המשמעותי הבא למערכת ההפעלה ווינדוס שייצא כנראה באביב 2015 וצפוי להקרא Threshold (מפתן) יחזיר את תפריט ההתחל. כך מדווחים ב-ZDnet ובאתר של פול תורוט.

 

 

כפתור ותפריט ההתחל הוצגו לראונה בגירסת ווינדוס 95, העדכון משמעותי ביותר שנעשה לווינדוס מאז שהוצגה לראשונה. בהתחל היו קיצורי דרך לתוכנות, לתיקיות ולהגדרות שונות במחשב. למרות שההתחל היה מאפיין מרכזי של ווינדס, הוא הוסר לחלוטין עם הצגתה של ווינדוס 8 בסוף שנת 2012. מיקרוסופט הציגה במקומו ממשק אריחים. במקביל לשולחן העבודה המוכר, ישנם אריחים עם קיצור דרך שנראים דומה במחשבים, בטאבלטים ובסמארטפונים של ווינדוס. אפשר להחליף את האריחים, לשנות את הגודל, ולקבל מהם עדכונים חיים.

 

כשמונה חודשים לאחר ההשקה, הכריזה מיקרוסופט על העדכון המשמעותי הראשון - ווינדוס 8.1, ובו החזירה את כפתור ההתחל, בערך. בפינת המסך הוסף הלוגו החדש של מיקרסופט, שדומה מאוד התחל אבל לחיצה עליו פשוט מקפיצה את ממשק האריחים, שמתפקד בצורה דומה אבל נראה לגמרי אחרת. בעדכון הבא, על פי הדיווחים, יהיה אפשר להריץ אפליקציות על גבי שולחן העבודה (כלומר לא מוגבלות לגודל ולחלק שהן תופסות על המסך כמו היום), ותפריט ההתחל יחזור במלואו בגירסות ווינדוס למחשבים נייחים וניידים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים