שתף קטע נבחר

בן 27, בלי ניסיון. שר החוץ הבא של אוסטריה

סבסטיאן קורץ נחשב לכוכב עולה בפוליטיקה בארצו, אבל גם הוא ודאי לא דמיין שיהפוך לשר החוץ הצעיר באיחוד האירופי. בקורות חייו: חבר מועצת העיר וינה

העולם שייך לצעירים, אפילו אם הם חסרי ניסיון: סבסטיאן קורץ רק בן 27, אבל הגיל לא מהווה מכשול עבורו. עובדה - מחר (יום ב') הוא יתמנה לשר החוץ של אוסטריה עם השבעתה של הממשלה החדשה. בכך יהפוך קורץ, כוכב עולה בפוליטיקה האוסטרית, לשר החוץ הצעיר ביותר באיחוד האירופי. לשם השוואה, שר החוץ הבריטי ויליאם הייג בן 52, שר החוץ הצרפתי לורן פביוס בן 67 ושר החוץ הגרמני גידו וסטרוולה בן 51.

 

עוד חדשות בעולם :

המבורגר, צ'יפס, בלי סלט. האיראנים משמינים

תימן: דיפלומט יפני נדקר בעת ניסיון חטיפה

הבוגד בדרך הביתה? 'תומך בחנינה לסנואודן'  

דרא"פ: נלסון מנדלה מובא למנוחות בכפרו 

 

קורץ הוא חבר "מפלגת העם האוסטרית" (OVP) ויחליף בתפקיד את עמיתו למפלגה מיכאל שפינדלגר בן ה-53 שעובר ממשרד החוץ למשרד האוצר אחרי חמש שנים. אחת ההחלטות הזכורות ביותר מתקופת כהונתו של שפינדלגר הייתה בחודש יוני - להסיג את הכוח האוסטרי מרמת הגולן בשל הקרבות העזים בין כוחותיו של בשאר אסד בסוריה לבין המורדים במשטרו.

 

זכה לשבחים על תפקודו כשר הממונה על שילוב מהגרים בחברה. קורץ (צילום: EPA) (צילום: EPA)
זכה לשבחים על תפקודו כשר הממונה על שילוב מהגרים בחברה. קורץ(צילום: EPA)

בן 52. שר החוץ הבריטי הייג (צילום: AP) (צילום: AP)
בן 52. שר החוץ הבריטי הייג(צילום: AP)

בן 67. שר החוץ הצרפתי פביוס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בן 67. שר החוץ הצרפתי פביוס(צילום: AFP)

הממשלה החדשה תורכב משתי המפלגות שהרכיבו את הקואליציה הקודמת, "המפלגה הסוציאליסטית" (SPO) ו"מפלגת העם האוסטרית", והיא תושבע לאחר יותר מחודשיים של שיחות משא ומתן. הקנצלר הנוכחי ורנר פיימן, יו"ר "המפלגה הסוציאליסטית", יישאר בתפקיד גם בממשלה החדשה.  

 

קורץ נולד בווינה ב-27 באוגוסט 1986 ומתגורר במחוז מיידלינג. בשנת 2004 הוא השלים את שירות החובה שלו בצבא ובשנת 2009 נבחר לתפקיד יו"ר אגף הצעירים ב"מפלגת העם האוסטרית". בשנים 2011-2010 הוא היה חבר מועצת העיר וינה ובאפריל 2011 מונה לתפקיד השר הממונה על האינטגרציה. אגב, תפקידו של שר החוץ האוסטרי הורחב והוא יכלול בממשלה הבאה גם את נושא שילוב המהגרים.

 

בבחירות הכלליות שנערכו בחודש ספטמבר איבדו שתי המפלגות הגדולות מכוחן, ומי שרשמה הישג גדול היא "מפלגת החירות" מהימין הקיצוני שקיבלה 22 אחוזים מהקולות אחרי שניהלה קמפיין מסיבי נגד מהגרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים