שתף קטע נבחר

שלזינגר: "פונטי ניסה לחסל לי את הקריירה"

הג'ודוקא המושבתת קיימה מסע"ת דרמטית ותקפה את איגוד הג'ודו והיו"ר שלה: "עשו לי רצח אופי, את ישראל לא אייצג יותר. אלחם על החיים שלי והחלום שלי". האיגוד: "המצגת של אליס הייתה מושקעת, אבל מלאה בשקרים ובאי דיוקים". צפו במסע"ת

לאחר סכסוך ארוך ומתוקשר עם איגוד הג'ודו, הודיעה היום (ג') הג'ודוקא, אליס שלזינגר כשהיא חנוקה מדמעות על הגשת תביעה לבית המשפט המחוזי בלוד בדרישה להעניק לה שחרור ולאפשר לה לעבור לייצג מדינה אחרת.

 

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

שלזינגר סיפרה בדמעות: "כמה ימים אחרי שחזרתי מהאולימפיאדה יו"ר האיגוד, משה פונטי, זימן אותי לשיחה אצלו, ב-10 באוגוסט. הבנתי ממנו שכל מה שהוא רוצה שלא אהיה יותר בענף הג'ודו. הוא התחיל מזה שלא יהיו קריטריונים ולא משנה מה אעשה מבחינה ספורטיבית - אני לא אהיה באולימפיאדה. הבנתי באותו רגע שלא משנה מה יהיו ההישגים שלי, הוא יקבל את ההחלטה. באותו רגע הרגשתי נבגדת, שכל החיים שלי ומה שהקדשתי נמחקו. כי לא משנה מה אעשה וכמה טובה אהיה, פונטי קם בבוקר והחליט שלא אהיה שם. הבנתי שהוא מנסה לחסל לי את הקריירה. זה היה כמו תקיעה של סכין כי הקדשתי את כל החיים לג'ודו".

 

"באותו רגע הבנתי שהוא מנסה לחסל לי את הקריירה שלי ושיש לו סיכוי להצליח. הוא אמר לי לעלות למשקל עד 70 ק"ג, אמרתי שאני לא חושבת שאני יכולה להיות במשקל הזה. הוא אמר לי שזה לא משנה ושאני צריכה לפנות את הדרך למישהי רעבה יותר. הוא הבין שאני לא מתכוונת לוותר ובא עם הוראה חדשה, לעבור להתאמן אצל שני הרשקו, המאמן של היריבה שלי. זה היה קו אדום מבחינתי, אמרתי שאני לא מוכנה למרות שהוא מתאמן נבחרת. פאבל מוסין אמר שהוא מוכן לזוז הצידה אם יביאו מאמן ראוי לאמן אותי. פונטי כמובן לא הסכים, הוא היה החלטי לגבי זה שאעבור לשני".

 

שלזינגר והמצגת בכפר המכביה (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
שלזינגר והמצגת בכפר המכביה(צילום: ראובן שוורץ)

 

"פונטי ניסה לצייר אותי כרודפת בצע שמנסה לדאוג רק לבן זוג שלי. הדברים אינם נכונים, פאבל היה מוכן לוותר על המשכורת בשביל לאמן אותי. זה לא צלח, המשיכו להכפיש אותי, עשו לי רצח אופי והוציאו אותי בנאדם שאני לא. החיים שלי אף פעם לא סובבים סביב כסף

, היה לי חשוב להצליח בספורט, דיברו על פשרות, וכמו שהם באו לקראתי כשבעצם הדבר היחידי הם עשו זה ספינים ושקרים. אמרו שאמרו לי להגיע רק 3 פעמים בשבוע, כשהאמת היא לא כזו. יש לי שיחה עם שני שהוא מודיע לי שאני מחויבת להגיע לכל אימוני הנבחרת, 3 בערב ו-5 בבוקר. בסופו של דבר פונטי ניצח, אני את ישראל לא אייצג יותר. הוא עשה הכל כדי שאפרוש, אבל אני לא מתכוונת לוותר אלחם על החיים שלי והחלום שלי".

 

עו"ד אמיר רוזנברג היה זה שפתח את מסע"ת: "משרד הספורט שם דגש רב על ניגוד עניינים. יצאו הנחיות של רשות התאגידים שמצאו את ביטויין בתקנון של איגוד הג'ודו שמותר לאדם לשלוט רק על שתי עמותות כדי למנוע ריכוזיות. אנחנו חווים אנשים שמפחדים לדבר. יש אימה בג'ודו, אי אפשר לדבר כי אם נדבר, כח השליטה הבלתי חוקי שיש לפונטי בראשות האיגוד מסוכן לנו. אנחנו מפחדים שיאונה משהו לספורטאים שלנו".

 

עו"ד אמיר רוזנברג ואליס שלזינגר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
עו"ד אמיר רוזנברג ואליס שלזינגר(צילום: ראובן שוורץ)

 

"פונטי אמר לאליס שהיא לא תצא לריו גם אם תעמוד בקריטריונים. הוא אמר לה שהמועמדת שלי לריו היא ירדן ג'רבי. לריו את לא תצאי. זה לא נורמלי ואמרו לנו שזה לא יכול להיות. במשך שנה עשינו תחקיר מעמיק ונציג אותו לפניכם. איגוד הג'ודו בנוי בצורה כמעט מושחתת. לא מדובר במינוי חברי הנהלה פוליטיים אלא באנשים בשר מבשרו של פונטי שנכנסו בדרך כלשהי כחברי הנהלה ונציג את זה. אנחנו פה לא כדי לשנות את עולם הספורט ולא כדי לחנך. אנחנו נתקלים בדבר מדהים, למרות שפונטי אמר לאליס שהיא לא תהיה בריו כשהיא פונה אליו ומבקשת לשחרר אותו למדינה אחרת הוא מסרב. זה יעלה על הדעת? זו תופעה בלתי נסבלת".

 

שלזינגר מול המיקרופונים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
שלזינגר מול המיקרופונים(צילום: ראובן שוורץ)

 

עו"ד רוזנברג הציג מצגת בה הראה כיצד פונטי שולט לטענתו בכל עמותות מיטב (יותר משתיים כפי שמגביל רשם התאגידים) בעזרת

 אנשים אשר נמצאים בועדת בקרה בכל אחת מהעמותות. אותם אנשים הם גם אלו הבוחרים את ההנהלה.

 

רוזנברג: "הדיונים למעשה בנוגע לאליס מתנהלים בין פונטי למיכל אפרת, אישה שמקבלת ממנו משכורת ויושבת איתו בישיבת הנהלה וחברה בכל העמותות של פונטי. ברור שהיא לא יכולה לקבל החלטות ומחליטה לפי מה שפונטי אומר. 7 חברי הנהלה באיגוד הג'ודו מתוך 11 הם בשר מבשרו של פונטי. אנשים שעובדים במרכז מיטב. אחד מחברי ההנהלה, רועי אדלר הוא אחיין של שני הרשקו, המאמן של ירדן ג'רבי, עוד אדם שמקורב לפונטי. ההנהלה הזו רקובה מהיסוד".

 

שלזינגר ורוזנברג במסע"ת (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
שלזינגר ורוזנברג במסע"ת(צילום: ראובן שוורץ)

 

רוזנברג המשיך: "הוועדה המקצועית של איגוד הג'ודו פועלת בצורה פסולה שכן היא מורכבת מחברי איגוד הנהלה או שותפיהם, בניגוד לתקנון הקובע רק שני חברי הנהלה וכל היתר שאינם קשורים. בסיטואציה הזו לאליס אין ולא היה סיכוי".

 

דובר איגוד הג'ודו, גיל לבנוני, הגיב להאשמות: "המצגת של אליס הייתה מושקעת, אבל מלאה בשקרים ובאי דיוקים. הכל יתברר בבית המשפט. בנבחרת יש ספורטאיות שמתאמנות בזמנן החופשי עם מאמנים אישיים, גם במשקלה של שלזינגר ואפילו ממועדונה (גם כאלה שמתאמנות תחת בן זוגה), וכשהן במסגרת הנבחרת הן מתאמנות ללא כל בעיה ומגיעות להשגים גבוהים. גם שלזינגר חזרה לתקופה קצרה לנבחרת, אבל מחרימה את האימונים מרגע שהאיגוד סרב לממן את בן זוגה לחיים בצורה מועדפת על פני שאר המאמנים האישיים. אליס ספורטאית מצוינת ואנו קוראים לה לחזור לנבחרת ישראל לטובת הספורט הישראלי כולו".

 

תולדות הסכסוך

כזכור, שלזינגר נמצאת בסכסוך מתמשך עם איגוד הג'ודו בעקבות דרישתו שתתאמן בנבחרת הנשים תחת שני הרשקו, מאמנה האישי של יריבתה, ירדן ג'רבי בניגוד לרצונה להתאמן אצל ארוסה, פאבל מוסין.

 

ביקשה לייצג מדינה אחרת, אך נענתה בשלילה. שלזינגר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ביקשה לייצג מדינה אחרת, אך נענתה בשלילה. שלזינגר(צילום: אורן אהרוני)

 

לאחרונה שלזינגר אף הגישה בקשה למחוק אותה ממרשם הספורטאים כדי שתוכל לעבור לייצג מדינה אחרת אך נענתה בשלילה. בשל הסכסוך עם האיגוד שלזינגר כמעט ולא התחרתה מאז אולימפיאדת לונדון בג'ודו אך השתתפה בתחרויות במספר ענפי קרב משניים ואף הוכתרה כאלופת העולם בסמבו ובהיאבקות קורש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אליס שלזינגר במסע"ת
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים