שתף קטע נבחר

מרפסות קרסו בבניין חדש בחדרה

אסון נמנע בבניין מגורים שטרם אוכלס במלואו: מרפסות בקומה שמינית קרסו לדירה שמתחתיהן וחלקים מהן נפלו לרחוב. הדיירים פונו: "מפחדים לחזור"

אסון נמנע לפנות בוקר (ב') בחדרה : מרפסות בדירות שטרם אוכלסו בקומה שמינית בבניין חדש קרסו והתרסקו על דירות בקומה שמתחתיהן. חלקים מהן צנחו מגובה שמונה קומות ונחתו על המדרכה. נגרם נזק רב אך לא היו נפגעים באירוע. מדובר בבניין מגורים ברחוב נחל פרת 8, שלמרבה המזל היה מאוכלס בשתי משפחות בלבד.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

כוחות הצלה שהגיעו למקום עם המשטרה פינו את שתי המשפחות בשל הסכנה שנשקפת במקום. המשטרה סגרה את הזירה ופתחה בחקירה.

צניחה של שמונה קומות. הבוקר בחדרה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
צניחה של שמונה קומות. הבוקר בחדרה(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

קריסת המרפסות אירעה בשעה 1:00. "רק לפני ארבעה ימים עברנו לגור בבניין ועכשיו אנחנו מפחדים לחזור לשם", אמר ל-ynet אלכס רבייב, שפונה מהבניין עם אשתו וילדיו, בני 12 ו-7. "מזל שזה נגמר ללא נפגעים. באמצע הלילה שמענו רעש של פיצוץ

וחשבתי שטיל נפל בחדרה. תוך כמה דקות הגיעו צוותי הצלה ושוטרים שהודיעו לנו שאנחנו לא יכולים להישאר בבית. את הלילה העברנו בדירה של אחותי".

 

מיטל ערבה רכשה דירה בבניין, אבל עדיין לא עברה להתגורר בו. הבוקר היא סיפרה: "שילמתי יותר ממיליון שיקל ואני לא יכולה לשתוק על דבר כזה. זה מפחיד. מזל שלא היו אנשים מתחת למרפסת".

 

צבי וילדר דובר חברת "גינדי השקעות" מסר בתגובה: "החברה הקבלנית שבנתה את הבניין בחדרה ואחראית כקבלן מבצע על איכות הבנייה, הינה חברת 'אורתם מליבו', אחת מחברות הבנייה המקצועיות והוותיקות בענף הבנייה בישראל.

חברת 'אורתם מליבו' נדרשה לבדוק באופן מיידי את הסיבות שגרמו למקרה ולבצע את כל הדרוש בנושא. חברת גינדי היזמית של הפרויקט תלווה את כל התהליך מול החברה הקבלנית ומול הדיירים. החברה תעמוד לצד הדיירים ותסייע להם ככל שניתן".

 

חברת אורתם מליבו, המשמשת קבלן מבצע בפרויקט, מסרה בתגובה: "נציגינו וגורמים חיצוניים לחברה נמצאים בשטח ובודקים את כל האספקטים שגרמו לכשל, לרבות תכנון הפרויקט שלא נעשה על ידינו. חשוב להדגיש, כי חברתנו בנתה ומסרה במהלך השנים אלפי יחידות דיור ומעולם לא נקשר שמנו לאירועים מסוג זה".

 

מעיריית חדרה נמסר: "העירייה מכריזה על המבנה שבו קרסה הלילה מרפסת כמבנה מסוכן. מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון הנחה את מהנדס העיר לבטל את טופס 4 שהוצא לאחרונה. מדובר בפרויקט שקיבל היתר בנייה לאחר הצגת כל האישורים הנדרשים על פי חוק. המבנה קיבל את כל האישורים לרבות אישורי קונסטרוקטור, יציבות המבנה, חוזק החומרים ואיכותם על ידי הגורמים המוסמכים כפי שנדרש, ורק לאחר השלמת כל האישורים כחוק התקבל טופס האכלוס. ראוי לציין בהקשר זה כי העירייה אינה קשורה במישרין ומי שאמור לתת את הדין הם מי שחתמו על האישורים עד כה. העירייה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה ודורשת מהיזם בדיקה יסודית של המבנה ושל מבנה שני שכבר אוכלס ואף הוא הוקם על-ידי חברת גינדי. דיירי הבניין הסמוך התבקשו שלא לעשות שימוש במרפסותיהם עד קבלת תוצאות בדיקת העמסה עדכנית. לשתי המשפחות המתגוררות בבניין הוצע דיור חלופי, אך נכון לשעה זו הם בחרו בהסדרים פרטיים. העירייה עומדת בקשר עם הדיירים בשני הבניינים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
המרפסת שקרסה, הבוקר
צילום: חסן שעלאן
מומלצים