שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הדודה: אני בהלם. האם המאמצת: מאושרת

  משפחה אחת כואבת, משפחה אחת חוגגת. בעקבות הכרעת העליון להפוך את החלטתו ולהעביר את "ילד המריבה" ממוצא אתיופי לחזקת המאמצים, אמרה הדודה הקצינה: "אלחם עד הסוף". המאמצים: "לא ישנו בלילות, עכשיו אנחנו שמחים עד אין קץ"

  מצד אחד - אושר גדול. מצד שני - כאב עצום. אלו התחושות בשתי המשפחות שנאבקו על "ילד המריבה", לאחר שהרכב מורחב של שופטי בית המשפט העליון הכריע בצהריים (יום ב') כי הפעוט ממוצא אתיופי יישאר אצל משפחת האומנה. שבעת שופטי העליון הפכו החלטה קודמת של העליון, שקבע כי הפעוט יוחזר לדודתו. אותה דודה, קצינה בצה"ל, פרצה בבכי לאחר מתן ההחלטה בפרשה שנחשפה לראשונה ב-ynet. היא אמרה למקורביה שהיא בהלם. "אני לא מאמינה, אבל אני מתכוונת להילחם עד הסוף", אמרה להם.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  רה"מ על ההאזנות: אסור לעשות, אקיים בירור

  תיעוד: שניות אחרי ניסיון החיסול ברחובות

   

  ההורים המאמצים: "אנחנו מאושרים"    (צילום: חגי דקל)

  ההורים המאמצים: "אנחנו מאושרים"    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הדודה אמרה עוד כי "אנחנו לא מצליחים לעכל את מה שהיכה בנו, עוברות עלינו שנים קשות מאוד. אנחנו לא מתכוונים לוותר, נלחמנו במשך שנים, ואני אמשיך להילחם על הילד הזה עד טיפת הדם האחרונה שלי. קשה לי לקבל את הכרעת השופטים, הם בעצם נתנו אישור לרשויות הרווחה להמשיך להוציא ילדים ממשפחות מוחלשות ומתוך משפחותיהם ללא ביקורת ובלי להתחשב בנסיבות".

   

  אצל המשפחה המאמצת, שבעקבות פסיקת העליון תוכל להשלים הליך אימוץ קבוע של הפעוט, שיחגוג בקרוב יום הולדת שלוש, התחושות היו כמובן אחרות לגמרי. "זה היום הכי מאושר בחיים שלנו", אמר האב המאמץ. "אחרי תקופה מאוד קשה בחיים שלנו אנחנו מרגישים שהבן שלנו נולד שוב. הוא נכנס לביתנו לפני שנתיים. אנחנו מאושרים ורוצים להודות לכל מי שעזר".

   

  אביו המאמץ של הפעוט אמר כי אינו יודע אם הוא ורעייתו יהיו בקשר עם המשפחה הביולוגית, שנאבקה מולם בכמה ערכאות. על התהליך הממושך אמר: "ידענו שאנחנו חייבים להגן על הילד. אנחנו אבא ואמא שלו ואנחנו שמחים שזה מה שבית המשפט קבע. לילד הזה יש משפחה ענפה. הוא בסביבה שמקיפה אותו באהבה".

   

  הדודה הגיבה: "אני בהלם"    (צילום: אריק אלון)

  הדודה הגיבה: "אני בהלם"    (צילום: אריק אלון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "מתכוונת להילחם". הדודה המאמצת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  "מתכוונת להילחם". הדודה המאמצת(צילום: גיל יוחנן)

  גם האם המאמצת חגגה את החלטת בית המשפט העליון: "אנחנו שמחים עד אין קץ ומאושרים בשביל הבן שלנו, ואנחנו רוצים לחזור ולחיות את החיים כמשפחה. הבן שלנו מאושר, טוב לו והוא שמח. כל ארבעת החודשים האחרונים היו טלטלה כי היינו צריכים בבית לשמור על שמחה כרגיל, אבל לא ישנו בלילות. ואני מקווה שעכשיו אנחנו יכולים לנשום ולחזור לחיות את החיים".

   

  ההורים המאמצים אמרו כי גם בעתיד יספרו לבנם על המאבק המשפטי: "אנחנו מאמינים באמת. הבן שלנו יידע הכול, הוא יכיר את הסיפור. שמרנו את כל קטעי העיתונות. כעת טוב לו ואנחנו נהפוך אותו לבן אדם הכי מאושר בעולם".

  מאושרים. ההורים המאמצים (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
  מאושרים. ההורים המאמצים(צילום: צביקה טישלר)

  עו"ד רונן דליהו, פרקליטם של ההורים, הוסיף: "כל תיק אימוץ טומן בחובו טרגדיה אנושית מהמעלה הראשונה. הטרגדיה הזו כללה שתי משפחות. בסופו של דבר אנחנו מאוד שמחים על ההחלטה. אין פה מנצחים או מנוצחים, יש פה מנצח אחד וזה הילד. זו תעודה של כבוד למדינה, לבית המשפט העליון ולכולנו". עו"ד דליהו אמר כי אסור היה לקחת את הפרשה אל העניין העדתי: "היו כאלה שניסו לגרור אותה לכיוונים לא נכונים, אבל צריך לזכור שתחלואות החברה הישראלית לא צריכות להיות על גבו של ילד קטן".

   

  סגנית יו"ר הכנסת ח"כ פנינה תמנו-שטה (יש עתיד) מתחה ביקורת על ההחלטה: "השופטים הנכבדים אמרו את דברם. אני מקבלת את פסיקתם בביקורת גדולה על החלטתם לנתק ניתוק

   מוחלט את הילד ממשפחתו הביולוגית והמורחבת שנאבקה עליו בשלוש השנים האחרונות. לצערי הרב, פסק הדין הוא תקדים מסוכן הפוגע במעמד המשפחות הביולוגיות ואשר פוגע בהגנה שבית המשפט נדרש לתת למשפחות מוחלשות אשר זכויותיהן נשללו על ידי גורמי רווחה מלכתחילה".

   

  תמנו-שטה הוסיפה כי "צר לי שבית המשפט לא הגדיל לתקן את העוול הגדול שנעשה ולא מאפשר לתינוק לגדול בחיק משפחתו, במורשתו ותרבותו. אני מתכוונת לפעול כמחוקקת כדי להגדיל את הפיקוח על הוצאת ילדים מהבית כדי למנוע פגיעה בילדים ומשפחותיהם שלא לצורך ובאופן מחפיר ובמיוחד בקרב ילדי עולים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הדודה: "אני לא מאמינה"
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: ניצן דרור, אבי פרץ וחגי דקל
  ההורים המאמצים: "שמחים עד אין קץ"
  צילום: ניצן דרור, אבי פרץ וחגי דקל
  עו"ד עמיקם הדר
  עו"ד חדווה שפירא
  עו"ד רונן דליהו
  מומלצים