שתף קטע נבחר

5 שנים נגזרו על ראש העיר טירה לשעבר

חליל קאסם הורשע בין היתר בעבירות שוחד ובמעשה מגונה. "פגע פגיעה קשה במינהל הציבורי ובאמון הציבור במערכות השלטון"

"הַשֹּׁחַד יְעַוֵר פִּקְחִים וּיְסַלֵּף דִבְרֵי צַדִּיקִים" - בפסוק מספר שמות פתח הבוקר (יום ד') השופט מיכאל קרשן מבית משפט השלום בכפר סבא את הקראת גזר דינו של חליל קאסם, ראש העיר טירה לשעבר, שנשלח לחמש שנות מאסר בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וביצוע מעשה מגונה. על קאסם נגזר גם מאסר על תנאי למשך שנה וכן קנס בסכום של 220 אלף שקל.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

בוקר שקט בדרום: "עם האצבע על הדופק"

פיצוץ ברכב חונה בנהריה; אין נפגעים

 

קאסם כיהן כראש העיר טירה במשך 10 שנים ושימש כיו"ר הוועדה לתכנון ולבנייה באזור, כממלא מקום חבר בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז מרכז וכסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי.

 

בגזר הדין צוין כי קאסם הציע שוחד לקבלן עבודות חשמל שנתקל בקשיים משמעותיים לגבות חובות שחבה לו עיריית טירה. ראש העיר לשעבר ניצל את מצוקת הקבלן והציע לו לשלם שוחד כדי להיטיב עם מצבו. לפי גזר הדין, קאסם דרש מהקבלן 20 אלף שקל כדי שיזכה לממש את זכותו לקבל שכר תמורת הבטחת הנאשם שידאג לספק לו עבודה.

 

קאסם גם הורשע בביצוע מעשה מגונה. בגזר הדין צוין כי הוא ניצל הזדמנות שבה שהה עם המתלוננת לבד ברכב ואז התיישב לידה והחמיא לה על יופייה ועל לבושה. בהמשך הוא ליטף את שיערה ונגע בחזה שלה בניגוד לרצונה. עם ידו השנייה "זחל" מתחת לחצאיתה של המתלוננת.

 

בגזר הדין נאמר גם כי קאסם נתן שוחד לעובדת ששימשה בזמנים הרלוונטיים כמנהלת אגף לתוכניות מתאר ארציות במנהל התכנון במשרד הפנים ובהמשך כמתכננת מחוז המרכז במשרד הפנים.

 

השופט קרשן ציין בגזר הדין כי "מעשי הנאשם לא נעשו בהיסח הדעת, כטענת בא כוחו, אלא בכוונת מכוון, והם פגעו פגיעה קשה במינהל הציבורי ובאמון הציבור במערכות השלטון. לא אוכל אפוא לנהוג במידת הרחמים כלפי הנאשם".

 

"כל ההאשמות שקריות" 

מקורביו של קאסם אמרו ל-ynet בתגובה לגזר הדין: "כל ההאשמות היו שקריות, היו אנשים שהתכוונו להפיל אותו על רקע פוליטי. בהמשך נוכיח לציבור שהוא זכאי מכל העבירות ומימש את תפקידו בצורה מקצועית ללא הפרת אמונים".

 

פרקליטות מחוז מרכז ציינה בהתייחסותה לעונש כי "הפרקליטות רואה במאבק בשחיתות השלטונית מטרה בעלת חשיבות מן המעלה הראשונה, ומברכת על הכרעת הדין וגזר הדין

שניתנו בעניינו של הנאשם חליל קאסם, ראש העיר טירה לשעבר. במסגרת הכרעת הדין קיבל בית המשפט את מרבית טענות התביעה והרשיעו בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ומעשה מגונה".

 

עוד אמרו בפרקליטות כי "נוכח חומרת הדברים, עמדה הפרקליטות על עונש מאסר ממושך בפועל, וכך גזר היום בית המשפט. אנו מקווים כי יהיה בכך מסר ברור ומרתיע, שיהיה בו כדי לחזק את טוהר המידות בקרב המשמשים בתפקידים ציבוריים בכלל ונבחרי ציבור בפרט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פאדי מנסור
חליל קאסם
צילום: פאדי מנסור
מומלצים