שתף קטע נבחר

נלחם להמית את אשתו ההרה שבתרדמת

מלריס מונוז מטקסס לקתה בתסחיף ריאתי ומאושפזת ללא הכרה, מחוברת למכשירים מצילי חיים בניגוד לרצונה, כי החוק אוסר לאפשר לנשים הרות למות

אריק מונוז היה רוצה למלא את בקשתה של אשתו, מלריס, לרגל חג המולד, אבל בקשתה מעוררת אתגרים חוקיים ואתיים רבים: רשת CNN דיווחה אתמול (ד') כי מלריס בת ה-33 מאושפזת בתרדמת בבית החולים בפורט וורת' שבטקסס, ארצות הברית, מונשמת - ובהריון.

 

עוד ידיעות מהעולם:

עימותים באיסטנבול: "השחיתות בכל מקום"

מורות מאוימות: "לִבְשׁוּ חיג'אב או שנכה אתכן"

סנואודן: "ילדים נולדים לעולם בלי פרטיות"

 

בעלה אריק סיפר לרשת כי היא לא הייתה רוצה להישאר בחיים באמצעות מכונות. "דיברנו על זה, שנינו פרמדיקים. ראינו דברים בשטח. שנינו לא היינו רוצים להיות מחוברים למכשירים תומכי חיים". אלא שמלריס בשבוע ה-18 להריונה, והחוק בטקסס אוסר לנתק מהמכשירים אישה הרה, בלי כל קשר לבקשותיה האחרונות.

 

ככל הנראה לקתה מלריס בתסחיף ריאתי, מצב שבו קריש דם חוסם את אחד העורקים הראשיים לריאות, ואשר עשוי גם לפגוע בעובר. הרופאים לא הצליחו לקבוע כמה זמן נמנע חמצן מהעובר שבבטנה של מלריס ולכן אריק סבור שניתן לנתקה מהמכשירים, ולאפשר לו לגדל את בנם בן השנה, מתאו. לפי הרופאים, הדופק של העובר תקין לחלוטין, אבל אין להם אפשרות לדעת פרטים נוספים עד השבוע ה-24 להריון.

 

הוריה של מלריס אמרו אתמול לרשת NBC שהם תומכים בבקשתו של אריק. אמה של מלריס, לין מצ'אדו, אמרה ש"בטקסס, הרופאים חייבים להציל את חייו של כל תינוק שלא נולד, וזה לא משנה אם הוא לא מסוגל לשרוד מחוץ לרחם".

 

"הם סרקו את המוח שלה וגילו שבעקבות התסחיף הריאתי אין כל סימן חיים", סיפרה מצ'אדו,

"מבחינה קלינית, המוח שלה מת. הבת שלנו כבר לא שם, פשוט שומרים את הגוף שלה בחיים וזה קשה מאוד לראות את זה. אף משפחה לא אמורה לעבור את זה".

 

לפי משפחתו של מונוז, חלק מהרופאים דנו באפשרות להשאיר את מלריס בחיים לאורך ההריון כולו, עד הלידה, ואז לנתקה מהמכשירים.

 

הוריה של מלריס ומשפחתו של מונוז מנסים להפעיל לחץ ציבורי על המחוקקים בטקסס כדי להוביל לשינוי החוק, ובוחנים את האפשרויות המשפטיות שבפניהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים