שתף קטע נבחר

עשרות תקועים בקרח על אונייה באנטרקטיקה

האונייה MK Akademik Shokalskiy נמצאת באזור כה מרוחק ומבודד עד שיעברו יומיים עד ששוברות קרח יוכלו להגיע אליה. אחד הנוסעים צייץ בטוויטר

ספינה ועליה 57 איש, מתוכם 22 אנשי צוות ו-35 נוסעים, נתקעה בקרח באנטרקטיקה ומחכה לצוותי חילוץ שיוכלו להגיע אליה רק בעוד יומיים. כך דיווחו היום (ה') כלי תקשורת באוסטרליה, ששלחה שלוש שוברות קרח בניסיון לשבור את הקרח המכתר את האונייה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

האונייה MK Akademik Shokalskiy שנתקעה בסמוך לאי סטילוול יצאה בתחילת החודש למסע בעקבות דגלאס מוסון, חוקר שהוביל משלחת

אוסטרלית ליבשת הדרומית לפני 102 שנה. רבים מהנוסעים על האונייה הם תיירים העוזרים למדענים לערוך ניסויים. בבוקר חג המולד מצאו עצמם אנשי הצוות והנוסעים תקועים מבלי יכולת להזיז את האונייה, אחרי שקרח כיסה את סביבותיה.

 

הרשות לבטיחות ימית של אוסטרליה קיבלה את קריאת המצוקה ביום רביעי בבוקר, אבל הודיעה כי שוברות הקרח ששלחה למקום יוכלו להגיע

רק בעוד יומיים בשל האזור המבודד והמרוחק כל כך שבו נמצאת האונייה. הריחוק הרב מהחוף אינו מאפשר לשלוח סיוע אווירי או כלי שיט רגילים. לפי שעה הנוסעים אינם בסכנה מיידית, ויש להם די ציוד כדי לשרוד.

 

"היינו בקשר עם רב החובל של הספינה, והוא אומר שהם מכותרים על-ידי הקרח", אמרו הרשויות באוסטרליה לפי רשת ABC, "הם תקועים בקרח ולא יכולים לזוז". אחד הנוסעים, הפרופסור האוסטרלי כריס טרני, צייץ בטוויטר מאנטרקטיקה: "אנחנו בקרח כמו החוקרים הישנים! כולם בסדר ומצב הרוח טוב. חג מולד שמח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים