שתף קטע נבחר

נפטר השר לשעבר יוסף שפירא: "איש חינוך"

שפירא היה שר בלי תיק בממשלת שמיר-פרס, וממייסדי המזכירות העולמית של תנועת בני עקיבא. השר אורי אריאל, ששימש כעוזרו לענייני התיישבות: "הוא פעל למען חינוך דור העתיד בציונות הדתית"

השר לשעבר יוסף (יוסק'ה) שפירא נפטר היום (שבת) בגיל 87. שפירא, חבר מפלגת מצ"ד (מחנה הציונות הדתית), כיהן כשר בלי תיק בממשלות הרוטציה של יצחק שמיר ושמעון פרס בשנים 1988-1984, אך נודע בעיקר כאחד מאנשי החינוך והחברה הבולטים בציונות הדתית. בין השאר היה ממייסדי ומראשי המזכירות העולמית של תנועת "בני עקיבא".

  

שפירא עמד בראש מחלקת העלייה והנוער בסוכנות היהודית, ופעל במסגרות נוספות להעמקת הזהות היהודית בקרב ילדים ובני נוער בארץ, בעיקר מעיירות הפיתוח. כמו כן  עסק בעידוד צעירים יהודיים מהעולם לעלות לארץ במסגרת פרויקט נעלה (נוער עולה לפני הורים) ופעל למען הצעירים שעלו לישראל.

 

מהבית היהודי נמסר בעקבות מותו של שפירא: "הבית היהודי אבלה על פטירתו של השר לשעבר יוסף שפירא, שהיה מעמודי התווך של המפד"ל במשך שנים רבות. שפירא, בנו של האדמו"ר החלוץ (ישעיהו שפירא) ממייסדי הפועל המזרחי, היה איש חינוך ואיש ארץ ישראל בכל מאודו".

 

יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט הוסיף: "השר שפירא היה איש ציבור במובן הנכון של המילה - כל חייו פעל למען הציבור בכל מסגרת שהיה בה, הן כמזכ"ל בני עקיבא, בסוכנות היהודית, בפוליטיקה וגם לאחר מכן כשהקים את תנועות עוז, תהילה ונעלה. יהיה זכרו ברוך". 

 

שר השיכון אורי אריאל, שבשנות ה-80 שימש כעוזר של השר שפירא לענייני התיישבות, ספד לו: "זכיתי להכיר איש חינוך ועשייה שפעל בכל המרץ 

למען חינוך דור העתיד בציונות הדתית, והשתלבותם בכל רבדי החברה הישראלית. הייתי לצידו בעת שפעל לחיזוק ההתיישבות והאחיזה בארץ ישראל ולחיזוק העלייה לישראל ולמדתי מסירות מהי. אני מוסר את תנחומיי למשפחתו. יהי זכרו ברוך".

 

מנכ"ל האיחוד הלאומי-הבית היהודי, נחי אייל, הוסיף: "יוסף  שפירא, מראשי וממובילי הציונות הדתית, היה איש חינוך אמיתי, כפי שבא לידי ביטוי בתפקידו כראש המזכירות של תנועת בני עקיבא ובמחלקת העליה והנוער בסוכנות היהודית".

 

בהכנת הידיעה השתתף ירון קלנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סער יעקב, לע"מ
השר לשעבר יוסף שפירא ז"ל
סער יעקב, לע"מ
מומלצים