שתף קטע נבחר

שרים אישרו הצעת סיפוח הבקעה, הערר בדרך

ועדת שרים לחקיקה אמנם אישרה את ההצעה של מירי רגב לסיפוח בקעת הירדן, אבל לבני, לפיד ופרי מתנגדים: "זאת התגרות, נסכל אותה"

סיפוח בקעת הירדן והצעת החוק שאולי לא תצא לפועל: בזמן שישראל מנהלת מו"מ מדיני מול הרשות הפלסטינית, אושרה היום (א') בוועדת שרים לחקיקה הצעת החוק של ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו), המבקשת לספח את הבקעה ובכך להבטיח שהשטח יישאר בריבונות ישראלית מלאה גם במקרה של הסדר. אלא שערר שהגישו שרת המשפטים ציפי לבני ושרי יש עתיד יאיר לפיד ויעקב פרי, יביא קרוב לוודאי לקבורתו המהירה של הליך החקיקה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

בהצעת החוק תמכו שמונה, בהם שרי הליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי. במהלך הישיבה התפתח ויכוח סוער בין הצדדים. השרה לבני תקפה את התומכים בהצעה ואמרה: "אין לי כבוד להצעה ולתומכיה שכן הם מחלישים את עצמם. בתמיכה בהצעה הזאת אתם למעשה מוותרים על סמכותה של הממשלה להכריע בנושאים חשובים".

 

שר הפנים גדעון סער (הליכוד ביתנו) אמר: "אין הפרדה בין התיישבות לביטחון. בקעת הירדן היא קונצנזוס אצל אזרחי ישראל. לא נורא, שיידעו שבקעת הירדן תהיה ישראלית בכל הסדר קבע".

 

לבני ציינה שמפליאה אותה העובדה שעיסוק בהצעות חוק כמו זיכוי נקודות מס נדחה בשל רצון לקיים דיונים מעמיקים, ואילו "הצעה שנועדה לפגוע באינטרס הישראלי" מאושרת בזריזות שכזאת. "הממשלה כובלת את ידיה ואת ידיו של ראש הממשלה", הוסיפה. "בנושאים כאלה צריך להיות דיון מעמיק. אי אפשר לאשר הצעות חוק פופוליסטיות שהמשמעות שלהן והמחיר שלהן מהווים נזק עצום למדינת ישראל ומבודדים אותה בעולם".

 

השר פרי אמר: "הצעת החוק, ימים לפני ביקור מזכיר המדינה האמריקני, היא הצעה פרובוקטיבית, מתגרה, שנועדה לקבל פרסום פוליטי ותו לא. ההצעה אמנם עברה, אבל בכוונתנו לסכל כל ניסיון להביאה לכדי אישור והבשלה. כבר היום יוגש ערר שיתקע אותה".

 

יו"ר סיעת יש עתיד ח"כ עפר שלח אמר שזו "החלטה חסרת אחריות ומסוכנת, הגורמת נזק גם אם לא תגיע בסופו של דבר לכלל חקיקה. הצבעתם של כל שרי הליכוד בעד הצעת החוק מעוררת סימני שאלה ביחס לרצינותה של מפלגתו של ראש הממשלה, שהחליט להיכנס למשא ומתן עם הפלסטינים, ומנגד שרי מפלגתו תומכים בהצעת חוק, שתכבול את ידיה של ישראל באותו משא ומתן ומציירת אותנו כמי שעושים הכול כדי לחבל בו".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השרה ציפי לבני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים