שתף קטע נבחר

יפן: הר הגעש הוליד כלב. מצויר

התפרצות געשית שאירעה בשבועות האחרונים לחופי יפן יצרה אי חדש בים שצורתו דומה באופן משונה לדמות מצוירת ידועה שהולכת על ארבע, או בעצם על שתיים

התפרצות הרי געש ביפן בדרך כלל שולחת את התושבים למסתור או לקנייה של מסכות הגנה מפני העשן הסמיך. אך פעילות געשית יצרה בשבועות האחרונים אי ליד החופים הפסיפיים של המדינה וריגשה רבים במדינה.

 

עוד חדשות בעולם:

חי: מקבלים את השנה החדשה לפני כולם

לבנון ירתה נ"מ על מטוסי אסד: "נגיב כל פעם"

חשש באנטרקטיקה: עוד ספינת חילוץ נתקעה

 

מאז שעלה מן הים בחודש שעבר, האי, שנמצא 1,000 קילומטרים מטוקיו, המשיך להתרחב כתוצאה מפעילות וולקנית, התקשה והפך עם הזמן לגוש לבה קשה הדומה בצורתה לדמות הכלב המפורסמת - סנופי.  

 

לפי ה"גרדיאן", הבלוגים והרשתות החברתיות ביפן קפצו על המציאה ומשתמשים החלו לשתף בהמוניהם את התמונות האי ממבט על. הבלוג קוטקו ציין כי משתמשי טוויטר רבים טוענים כי הדמיון הוא לא פחות ממושלם.

 

משתמש טוויטר אחר ציין כי זה בדיוק כמו שנוסטרדמוס חזה - אי בצורת סנופי יעלה מהים ליד טוקיו. משתמשים נוספים הצהירו כי הם בדרכם למקום. יש שהחלו להעלות ספקולציות לשאלה מתי סין תתבע ריבונות על האי, על רקע המחלוקת הגדולה בין יפן לסין על האיים בים סין המזרחי.

 

דובר ממשלת יפן, יושיהייד סוגה, בירך על היווצרות האי. "אם האי יישאר לעמוד על תלו, שטח המים הטריטוריאליים שלנו יורחב", הוא אמר לעיתונאים אחרי התגלותו לפני כחודש. לפי ה"גרדיאן", האי גדל מאז פי שמונה.  

 

היווצרות איים שכאלה אינה לחלוטין לא-שגרתית עבור מדענים הבוחנים את כדור הארץ.

מרקו בורנהוף, פרופ' לססמולוגיה מגרמניה, הסביר שאיים כאלה יכולים להיווצר באחת משתי דרכים. בתרחיש הראשון, קרום כדור הארץ מתרומם בצורה חדה אל מחוץ למים.

 

בשני, רעידת אדמה יוצרת תנועה ושחרור של גזים הלכודים באדמה, וכתוצאה מכך נוצרת תנועת עפר המכונה "הר געש של בוץ". בורנהוף הסביר כי איים שנוצרים מלבה מתקשחים כשהם עולים מעל המים ומתקררים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים