שתף קטע נבחר

השופט: IDB תעבור לקבוצת אלשטיין בן משה

לדברי השופט איתן אורנשטיין, מדו"ח צוות הבדיקה בעניינו של מוטי בן משה עולה כי קבוצת אקסטרה שבשליטתו תוכל לעמוד בהתחייבויותיה, וכי בן משה הוא בעל השליטה היחיד בקבוצה. במקביל, נענה השופט לבקשת קבוצת גרנובסקי-דנקנר לעכב את היישום ב-15 יום לצורך הגשת ערעור

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין אישר היום (א') את העברת השליטה באי.די.בי לידי קבוצת אלשטיין-בן משה - ובמקביל נענה לבקשת קבוצת דנקנר-גרנובסקי לעיכוב ביצוע של 15 יום לצורך הגשת ערעור. "באיזון הראוי יש לדחות את ביצוע ההחלטה תחת תנאים", אמר אורנשטיין.

 

העברת השליטה באי.די.בי - לכתבות נוספות:

השופט העביר את השליטה ב-אי.די.בי לאלשטיין ובן משה

אורנשטיין לבן משה: הסבר מקורות ההון שלך

דירקטוריון IDB יפסיק לתמוך בהצעת דנקנר

דנקנר העביר לאשתו חצי בית לפני 3 חודשים

 

אורנשטיין החליט לאשר את הצעת ההסדר של אלשטיין ובן משה לאחר עיון בדו"ח שהגיש ברביעי האחרון המשקיף מטעם בית המשפט, חגי אולמן, בעניין קבוצת אקסטרה שבשליטת בן משה, משאביה הכספיים ומבנה השליטה בה. בנוסף, השופט הורה כי אולמן והמומחה מטעמו איל גבאי יהיו אחראים על ביצוע הסדר החוב על פי הצעת בן משה ואלשטיין האמורה. לבן משה אמר השופט: "צריכה להיות לכם אחריות. תהיו זהירים".

 

השופט איתן אורנשטיין היום בבית המשפט (צילום: נמרוד סונדרס) (צילום: נמרוד סונדרס)
השופט איתן אורנשטיין היום בבית המשפט(צילום: נמרוד סונדרס)

 

לאחר שהשופט הודיע באולם על החלטתו לאשר את הצעת בן משה-אלשטיין, ביקש נציג קבוצת דנקנר גרנובסקי עיכוב ביצוע, לצורך הגשת ערעור. הנושים ונציגו של בן משה התנגדו לבקשה, ולאחר דיון קצר החליט השופט לקחת הפסקה קצרה על מנת לשקול את הנושא. רענן קליר המייצג את בן משה אמר במסגרת התנגדותו לבקשה כי במקרה של עיכוב ביצוע ימשיך דנקנר באופן פסול לנהל את החברה: "בעל השליטה הנוכחי ינהל את החברה? לא יעלה על הדעת", אמר קליר. כאמור, בסופו של דבר העניק השופט ארכה של 15 יום להגשת הערעור.

 

 

הדו"ח על עסקיו של בן משה, שהוגש לבית המשפט בשבוע שעבר במעטפה חתומה, כולל מידע אודות המקורות הכספיים של קבוצת אקסטרה שבשליטתו. השופט החליט כי הדוח יפורסם לאחר שיעיינו בו הזוכים.

 

הצעת אלשטיין ובן משה אושרה ע"י בית המשפט

אורנשטיין מציין כי במסגרת בדיקת המשאבים הכספיים של מוטי בן משה, אותה ביצעו על פי הוראתו חגי אולמן, נציג רשות ני"ע ונציג כונס הנכסים הרשמי, נחקרו מספר רב של גורמים והתקבלו חוות דעת של עורכי דין זרים. לדברי השופט, בעלי השליטה סיפקו לבודקים את כל המידע הנדרש. המסקנות של צוות הבדיקה היו שככל שלא יהיה שינוי לרעה, תוכל אקסטרה לעמוד בהתחייבויותיה. כמו כן עולה מהדוח כי בן משה הוא בעל השליטה היחיד באקסטרה.

 

השורה התחתונה היא כי הצעת מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין לנושים מקבלת את אישורו של בית משפט, וכי הקבוצה המפסידה בראשותו של דנקנר צפויה להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

 

נוחי דנקנר בבית המשפט היום (צילום: נמרוד סונדרס) (צילום: נמרוד סונדרס)
נוחי דנקנר בבית המשפט היום(צילום: נמרוד סונדרס)

מוטי בן משה בבית המשפט היום (צילום: נמרוד סונדרס) (צילום: נמרוד סונדרס)
מוטי בן משה בבית המשפט היום(צילום: נמרוד סונדרס)

 

השורה התחתונה היא כי הצעת מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין לנושים מקבלת את אישורו של בית משפט, וכי הקבוצה המפסידה בראשותו של דנקנר צפויה להגיש ערעור לבית המשפט העליון. 

 

נוחי דנקנר נמצא באולם בית המשפט, מלווה בנציגי המשקיעים בקבוצת המשקיעים, ובהם נציג משפחת נקש וצחי נוימן נציג משפחת נוימן. מוטי בן משה הגיע לדיון ואדוארדו אלשטיין, שנעדר מהאולם, מיוצג על ידי שולם לפידות.

 

לצד הצהרות של נוחי דנקנר, לפיהן אם הצעת בן משה - אלשטיין לא תאושר, הם נחושים לבצע מיידית את ההסדר שהוצע על ידם, ממשיכה חברת גנדן הפרטית, למכור מניות של אי.די.בי. ב-1 בינואר נמכרו 1.1 מיליון מניות בתמורה ל-2.7 מיליון שקל, מהלך שהוריד את שיעור האחזקה של גנדן באי.די.בי אחזקות מ-44.9% ל-42.6%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר אפלבאום
נוחי דנקנר
צילום: תומר אפלבאום
צילום: מוטי קמחי
מוטי בן משה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים