שתף קטע נבחר

צילום אחד: האם זיהתה את הבן הנעדר בעיתון

צלמת סוכנות AP צילמה בסוף השבוע תמונות של גל הקור הקיצוני שפקד את ארה"ב. היא לא ידעה שאחד ממושא צילומיה, שפורסם בכל העולם וב-ynet, הוא נעדר שהוריו מחפשים אחריו. משם נסללה הדרך לאיחוד עם משפחתו

תמונה אחת שווה אלף חיפושים: ניקולס סימונס נעלם מבית הוריו שבפרברי ניו יורק בערב השנה האזרחית החדשה והשאיר מאחוריו את כל חפציו, בהם הארנק והטלפון שלו. הוריו לא ידעו היכן הוא והחלו בחיפושים אחריו. ארבעה ימים לאחר מכן, צלמת סוכנות AP שחיפשה דימויים שימחישו את גל הקור הקיצוני, צילמה אותו מנסה להתחמם ליד פתח אדים סמוך לגבעת הקפיטול בוושינגטון והדרך לאיחוד המשפחה נסללה.

 

עוד חדשות בעולם:

סקר: "ארה"ב האיום המרכזי על שלום העולם"

עוד גל קור מגיע לארה"ב: "לא זזים מהבית"

הסגן של מרקל רוצה זמן איכות עם בתו

 

משתמשי פייסבוק שחברים בקבוצה שהוקמה לאיתור הצעיר סיפרו להורים, פול ומישל סימונס, על התמונה שפורסמה על שער העיתון USA טודיי ביום ראשון בבוקר, וכן ברחבי העולם וגם ב-ynet אתמול. בתמונה, שצולמה ביום שבת האחרון על ידי הצלמת ג'קלין מרטין, נראה סימונס, לא מגולח, נשען על מבנה לבנים מחוץ לנציבות המסחר הפדרלית בוושינגטון. הוא לבוש מעיל סקי, לראשו קפוצ'ון ושמיכה אפורה ועבה כיסתה את פלג גופו התחתון.

ניק סימונס בתמונה שהביאה לאיתורו (צילום: AP) (צילום: AP)
ניק סימונס בתמונה שהביאה לאיתורו(צילום: AP)

דרי רחוב ליד המקום שבו נמצא סימונס (צילום: AP) (צילום: AP)
דרי רחוב ליד המקום שבו נמצא סימונס(צילום: AP)

מרטין הצלמת הוצבה לצלם בבית הלבן בסוף השבוע, אך משום שהנשיא ברק אובמה היה עדיין בחופשה בהוואי, היא ניצלה את היום כדי לצלם תמונות שישקפו את הקור העז שתקף את ארה"ב. כך היא מצאה את ניק סימונס באזור שדרי רחוב בדרך כלל שוהים בו. מרטין ראתה את חבורת הגברים מצטופפת ליד המבנה הפולט קיטור אדים חם, הציגה את עצמה והחלה לצלם.

 

היא התמקדה דווקא בסימונס. "נדהמתי מהיותו צעיר כל כך", סיפרה. "הצגתי את עצמי שוב ולחצנו ידיים. הוא אמר ששמו ניק". אחרי שסיימה לצלם, שלחה מרטין את התמונות לדסק בסוכנות. ביום למחרת קיבלה הודעה בטוויטר מהעיתון USA טודיי שפרסם את התמונה. עורכי העיתון אמרו לה שמשפחתו של סימונס זיהתה אותו ומנסה לאתר אותו. מישל סימונס הייתה בטוחה שהצעיר בתמונה הוא בנה, שנעדר זה ארבעה ימים.

 

המשטרה איתרה את סימונס אתמול אחר הצהריים והוא נלקח לבית חולים. חברי המשפחה,

 פיטר וסינדי גוגינו, סיפרו כי אביו פול ואחיו פול ג'וניור הגיעו אמש לוושיגנטון והתאחדו עם האח הצעיר בבית החולים. אף שנסיבות היעלמותו והגעתו לוושינגטון נשארו עלומות, סיפרה אמו בפייסבוק על תחושת ההקלה שחוותה כשבנה נמצא. "ייתכן שהיו עוברים חודשים רבים עד שהיינו יודעים איפה הוא נמצא. הילד שלי נראה כה אבוד", כתבה, "כעת אנצל כל רגע בחיי כדי לשמח אותו".

  

מרטין אמרה כי האירוע הזה הוא תזכורת לעיתונאים שכל אדם שהם פוגשים טומן בחובו סיפור ששווה לספרו. "זה ממש משביע רצון שתמונה יכולה לעשות שינוי גדול בחיי אדם. זה פשוט דבר מדהים שקרה", אמרה. "אני מאושרת ונרגשת שהתמונה הזאת עזרה לאחד את המשפחה". לשוטרים לא היה קצה חוט לגבי מיקומו של סימונס כשנעלם. "זה מזל גדול איך שזה קרה", אמר החוקר הראשי דיוויד מנקוסו. "זה ממש נס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
סימונס מכורבל בקור בתמונה של מרטין
צילום: AP
מומלצים