שתף קטע נבחר

שנת מאסר למרסס נאצה נגד אשת שלום עכשיו

בן 23 ממבשרת ציון הודה בריסוס הכתובות ובמעורבות בפעולת "תג מחיר". כתב אישום אחר קושר אותו לאיומים נגד ראש הממשלה

דור עובד, תושב מבשרת ציון בן 23 שעומד מאחורי פעולת "תג מחיר" וריסוס כתובת נאצה בבניין מגוריה של חגית עופרן, פעילת "שלום עכשיו", נידון לשנת מאסר. נגד עובד תלוי ועומד אישום בגין איומים על ראש הממשלה.

 

עוד בחדשות:

צילום אחד: האם זיהתה את הבן הנעדר בעיתון

אנגלה מרקל נפצעה בתאונת סקי

כתובת הנאצה בבניין מגוריה של עופרן (צילום: שלום עכשיו) (צילום: שלום עכשיו)
כתובת הנאצה בבניין מגוריה של עופרן(צילום: שלום עכשיו)
 

לפני קצת יותר משנה רוססו בפעם השנייה כתובות "כהנא צדק" ו"חגית עופרן ז"ל" בבניין מגוריה של הפעילה הבכירה בתנועת השמאל. עובד נעצר כמה ימים לאחר מכן וכתב אישום בגין איומים והשחתה הוגש נגדו על ידי עו"ד בריג'יט ויטאלי מפרקליטות מחוז ירושלים. הוא הודה במסגרת עסקת טיעון בשלושה סעיפי אישום נוספים, ובהם פעולת "תג מחיר" שבה השחית כלי רכב של פועלים פלסטינים סמוך ליישוב שילה, לפני כעשרה חודשים. במסגרת האירוע ברח עובד משוטרים, התנגד למעצר באלימות וקרא לעבר שוטר שעצר אותו "נאצי". על גופו נמצאו שני סכינים, אגרופן וגז מדמיע.

 

עובד, שיוצג על ידי עו"ד יצחק בם, הודה גם בהפרת תנאי מעצרו ובאיום על סוהר, ושופט בית משפט השלום בירושלים איתן קורנהאוזר אישר את ההסדר בינו ובין הפרקליטות.

 

על פי כתב אישום נוסף שהוגש נגד עובד בחודש ספטמבר, שלח האחרון מכתב ללשכת ראש הממשלה מבית הסוהר רימונים ובו גידופים, איומים ואזהרה לבל ישחרר מחבלים. "אם יתבצע שחרור מחבלים ערבים, מזוהמים, מטונפים או כמו שאתה קורא לה 'מחווה', מישהו ייפגע", כתב. "אני מבטיח שמישהו ייפגע, אתה תהיה הראשון".

 

"מדובר בצעיר שלפי קביעת שירות המבחן סובל מבעיות שאינן קשורות לתחום האידיאולוגי ולנוכח כך ספק אם תיק זה ייזכר כהצלחה מסחררת של המשטרה", אמר עו"ד בם. "גם השופט הבין שלא מדובר בתיק 'תג מחיר' והפעיל את המאסר על תנאי שהיה תלוי ועומד נגד הנאשם בחופף למאסר שגזר ולא באופן מצטבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
חגית עופרן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים