שתף קטע נבחר

פלסטינים הגנו על מתנחלים שהוכו בכפר

תושבי כפר קוסרא שבשומרון טענו שהמתנחלים, שהתעמתו עם פלסטינים בשל פינוי מאחז, תקפו נער. פעילים פלסטינים יצרו חוצץ בין תושבי הכפר למתנחלים שהתבצרו בבית ומנעו אסון

תקרית בשומרון: 11 מתנחלים שנכנסו היום (ג') לכפר קוסרא שבשומרון מדרום לשכם הותקפו, לטענתם, על ידי קבוצת פלסטינים. האירוע החל מוקדם יותר כשמתנחלים מאזור מאחז אש קודש התעמתו עם פלסטינים על רקע פינוי מבנה בלתי חוקי ליד המאחז על-ידי כוחות הביטחון.

 

עוד בחדשות:

עדות של נסחט: רצו שאבחר בין ירייה בברך לשתיים בבטן

בנט מאיים: "נגמרו המשחקים, תגיד להם לא"

חשד: פוטר - ופגע בתשתיות הרכבת כנקמה

מי נגד מי? מדינת האיסלאם של אל-קאעידה

 

לפי חלק מהמתנחלים, הפלסטינים תקפו אותם באלימות וגרמו להם לחבלות. במהלך העימותים השתמשו כוחות צה"ל באמצעים לפיזור הפגנות.  

המתנחלים שהותקפו (צילום: זאכריה, רבנים למען זכויות האדם) (צילום: זאכריה, רבנים למען זכויות האדם)
המתנחלים שהותקפו(צילום: זאכריה, רבנים למען זכויות האדם)

כוח צה"ל מפנה את המתנחלים (צילום: זאכריה, רבנים למען זכויות האדם) (צילום: זאכריה, רבנים למען זכויות האדם)
כוח צה"ל מפנה את המתנחלים(צילום: זאכריה, רבנים למען זכויות האדם)

עם זאת, התושבים הפלסטינים טוענים כי המתנחלים שנכנסו לכפר תקפו נער ופצעו אותו בראשו. בשלב זה, כך טוענים הפלסטינים, הגיעו כמה תושבי קוסרא למקום כדי לתפוס את המתנחלים.

 

המתנחלים נמלטו מהמקום ונכנסו לבית פלסטיני ריק שנמצא בבנייה בין הכפרים קוסרא וקריות. התושבים במקום כיתרו את הבית ואילולא קבוצה קטנה של פלסטינים הפעילים בארגוני זכויות אדם, שיצרה הפרדה בין התושבים למתנחלים שהיו בבית, האירוע היה נגמר בלינץ'.

 

הפעילים סיפרו כי מנעו מחלק מתושבי הכפר להיכנס לתוך הבית כדי לנקום ולפגוע במתנחלים. זכריה סדה מארגון "רבנים למען זכויות אדם" היה אחד מהפעילים שעמדו בתווך כדי למנוע את המשך העימות האלים.

 

סדה סיפר ל-ynet כי במשך דקות ארוכות מנעו פעילי הארגון מהמתנחלים ומהפלסטינים לפגוע אלה באלה. הוא ציין כי הפעילים ואנשי מועצת הכפר יצרו קשר עם כוחות הביטחון ועם מפקדת התיאום והקישור הפלסטינית כדי שיגיעו ויחלצו את המתנחלים, ששהו כל אותה העת בתוך הבית.

 

כשהגיעו הכוחות למקום הם החלו להוציא את המתנחלים מהבית והפעילים הפלסטינים דאגו לגונן בגופם מפני התושבים הזועמים. כוח של צה"ל פינה את המתנחלים מהמקום בסוף האירוע.

 

מצה"ל נמסר בתגובה: "בשעות הבוקר התבצע פינוי של בנייה בלתי חוקית באזור היישוב אש קודש. בעקבות הפינוי החלה הפרת סדר אלימה בין עשרות מתיישבים לפלסטינים שכללה זריקת אבנים הדדית. במקביל, מספר מתיישבים התקרבו לכפר ג'לוד הסמוך, ושם החלה הפרת סדר נוספת. על פי דיווח ראשוני, מספר מתיישבים חולצו על-ידי כוח צה"ל לאחר ששהו במבנה בתוך הכפר. מספר מתיישבים פונו מהכפר עם פציעות באורח קל עד בינוני".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זאכריה, רבנים למען זכויות האדם
המתנחלים שנפצעו בקוסרא
צילום: זאכריה, רבנים למען זכויות האדם
מומלצים