שתף קטע נבחר

עובדי משרד החוץ פרצו לכנס: "לא נתפשר"

העובדים, שמוחים על תנאי שכרם, תקפו את משרד האוצר ומאיימים לא לפתוח את קורס הצוערים החדש: "הם דוחקים אותנו לפינה ומנסים לשבור אותנו"

מהומה במהלך כנס הדיפלומטים: אנשי ועד עובדי משרד החוץ פרצו היום (ה') לכנס השגרירים הנערך בירושלים. בוועד, שמוחה על תנאי שכרם של עובדי המשרד, מאיימים לא לפתוח ביום ראשון הקרוב את קורס הצוערים החדש. בהמשך קיימו אנשי הוועד ישיבת חירום בהשתתפות עובדים הנמצאים במטה בארץ ובנציגויות ישראל בעולם.

 

עוד בחדשות:

נערה בדתה: "האנסים" מקיר הנופלים

חשד: הציתו רכב לראש מועצה - ועשו על האש

 

הוועד מצוי בהליכי גישור מול משרד האוצר מאז אוגוסט האחרון, ואמש נערכה פגישת גישור בתיווכו של השופט בדימוס סטיב אדלר, שבה השתתפו יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן והממונה על השכר באוצר קובי אמסלם. בוועד דיווחו כי הפגישה הסתיימה בתחושה קשה של העובדים, לנוכח חוסר הרצינות של משרד האוצר. ניסנקורן מצדו אמר בתום הפגישה כי הפערים בין דרישות העובדים לבין משרד האוצר גדולים מאוד.

מהומה בכנס. ירושלים, היום ()
מהומה בכנס. ירושלים, היום

שגריר ישראל בסין והשר לשעבר מתן וילנאי אמר בדיון שהתקיים היום: "אתם צודקים. מישהו במשרד האוצר מחכה שתתקפלו. הלפיתה של משרד האוצר במשרד החוץ היא גרועה יותר מאשר בכל משרד אחר. הדרישות שלכם ריאליות, המערכת צריכה להתמודד עם זה. אתם בכיוון הנכון. שר החוץ מבין את זה, ראש הממשלה שהיה שגריר בעצמו מבין את זה. גם באוצר מבינים את זה אבל מנסים לגרום לכם להתקפל. בשום פנים ואופן אל תיכנעו להם".

 

וילנאי ציין כי "מדינת ישראל צריכה אתכם, בשנות האלפיים ברור שהרגל הדיפלומטית לא פחות חשובה מהרגל הביטחונית של מדינת ישראל. משרד האוצר מחליש את משרד החוץ ואת יכולת הפעולה שלו, וזה בתחום שלאוצר אין בו שום אחריות. האוצר לא מבין איזה נזק הוא גורם. ישראל צריכה משרד חוץ חזק עם אנשים ראויים. העובדים במשרד החוץ הם ליגה לאומית, איכותיים בצורה יוצאת דופן. זה אינטרס לאומי להשאיר אותם במשרד החוץ, ובמצב הנוכחי הם לא יישארו".

 

"יודעים בדיוק מה הדרישות שלנו" 

יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, יאיר פרומר, אמר כי "נתנו הזדמנות כנה ואמיתית להליך הגישור. אפשרנו למגשר לעבוד בלי קולות של משרוקיות ברקע. משרד האוצר יודע בדיוק מה הדרישות

שלנו ועל מה לא נתפשר. אנחנו לא מבקשים להתעשר, אלא לאפשר לשליחינו להתקיים בכבוד ולהמשיך לעבוד בלי דאגות מיותרות. האוצר דוחק אותנו לפינה ומנסה לשבור אותנו. לא ניתן לזה לקרות".

 

בוועד הודיעו כי העובדים הונחו שלא לבצע עבודות עבור משרד החוץ מחוץ לשעות העבודה, ואיימו לא לפתוח בשבוע הבא את קורס הצוערים היוקרתי.

 

ברקע העימות עם האוצר, סגן שר החוץ זאב אלקין מציע לפתוח את שורות משרד החוץ לאנשי מקצוע שלא עברו קורס צוערים. אלקין סבור כי במאה ה-21, משרד החוץ צריך להיות מסוגל לגייס לשורותיו דיפלומטים חדשים מתחומים שונים, שישרתו שנים ספורות במשרד, אולם יתרמו מניסיונם למדינת ישראל. לפי שעה, הצעתו של אלקין אינה ישימה, בשל עוצמתו של הוועד במשרד החוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא אסיאג
בניין משרד החוץ בירושלים (ארכיון)
צילום: גיא אסיאג
מומלצים