שתף קטע נבחר

גילון טס לקידום "שומרי הסף" - וכמעט נעצר

עוד הסתבכות ישראלית בחו"ל: ארגון פרו-פלסטיני דרש להוציא צו מעצר נגד ראש השב"כ לשעבר, שהגיע לביקור בדנמרק. משרד החוץ התערב, גילון חזר לארץ מוקדם מהמתוכנן

נכשל עוד ניסיון לעצור בכיר ישראלי בחו"ל: ראש השב"כ לשעבר כרמי גילון סיים את ביקורו בדנמרק מוקדם מהצפוי, לאחר שארגון פרו-פלסטיני דרש להוציא נגדו צו מעצר. 

 

גילון טס למדינה הצפון-אירופית כדי לקדם את הסרט "שומרי הסף", שבו הוא אחד מששת ראשי השב"כ שמרואיינים, ביחד עם אברהם שלום, יעקב פרי, עמי איילון, אבי דיכטר ויובל דיסקין.

 

לאחר שהדבר נודע לארגון הפרו-פלסטיני, הוא ביקש להוציא צו מעצר נגד גילון. משרד החוץ, באמצעות השגרירות בדנמרק, טיפל בנושא והוחלט כי גילון ישוב לארץ מוקדם מהמתוכנן תחילה. גם שר החוץ אביגדור ליברמן עודכן בפרטים והורה לפעול במהרה כדי למנוע הסתבכות.

 

מקרה זה מתווסף לניסיונות רבים אחרים לעצור בכירים ישראלים בחו"ל. לפני חודשיים פעילים פרו פלסטינים בספרד דרשו להוציא צו מעצר נגד ראש השב"כ בעבר אבי דיכטר ונגד השר לשעבר דן מרידור, שהגיעו לביקור במדינה. גם זה ניסיון לא צלח.

  

חודש לפני כן מפקד חיל הים במבצע "עופרת יצוקה" ובהשתלטות על המרמרה, אלוף (מיל') אליעזר מרום (צ'ייני) עוכב לחקירה בנמל התעופה הית'רו שבלונדון. לפני שנתיים הוגשה לתביעה הכללית בבריטניה בקשה לצו מעצר נגד יו"ר האופוזיציה דאז והשרה כיום ציפי לבני, בגין ביצוע פשעי מלחמה בעופרת יצוקה. ב-2010 גם נגד שר הביטחון דאז אהוד ברק הוגשה בבריטניה בקשה דומה לצו, שגם היא נדחתה. המקרה הבולט היה זה של אלוף (במיל') דורון אלמוג, שב-2005 נמנע מלרדת מהמטוס בבריטניה אחרי ששמע כי הוא עומד להיעצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבנר שחף
כרמי גילון ב"שומרי הסף"
צילום: אבנר שחף
מומלצים