שתף קטע נבחר

היכן נוכל למצוא את האני האמיתי שלנו?

רבים מאיתנו מחפשים את הדרך לעצמם במקומות ובדרכים שונות, לעיתים תוך השקעת משאבים רבים, אך פעמים רבות ללא התוצאות המיוחלות. אופיר מנחם מציע לחפש הרבה יותר קרוב ואולי אפילו למצוא

חיפוש עצמי, הגשמה עצמית, הארה - סביר להניח שמילים אלו אינן זרות לכם, רבים בעידן שלנו שואפים לגלות את עצמם, מי הם באמת. לכל אחד סיבותיו האישיות, אך לרובנו יש שאיפה כללית לחיות חיים בעלי יותר משמעות, מלאי שמחה ומימוש עצמי. אבל הדרך? היא יכולה להיות מאתגרת.

 

קיימים ביטויים שונים למסע החיפוש העצמי - חלק מהאנשים יוצאים למסע ממשי בארצות אחרות, מתוך מחשבה שהניתוק והשקט יעזרו להם למצוא מה שהם מתקשים למצוא באורח החיים המודרני המהיר והרועש. החיפוש הוא אחר מקום שקט חיצוני שיאפשר מקום לשקט הפנימי. לעיתים, הדגש על מסע כטיול מאתגר, ופעמים אחרות הדגש הוא על מסע פנימי והחיפוש אחר דרך רוחנית או מורה.

 

יש שמחפשים זאת על-ידי ניסיון להתחבר למקור כוח עליון גדול מהם. הדרך הידועה היא הנפוצה ביניהן: התקרבות גדולה יותר לדת (שלך או אחרת) מתוך רצון למצוא את האמת האלוהית שתיתן לך את התשובות של מי אתה, ולאן אתה הולך.

 

אחרים בוחרים בדרך עבודה פנימית על עצמם שכוללת שיטות שונות שמטרתן לתמוך ולהוביל לצמיחה רוחנית. שיטות ותיקות כגון: מדיטציה, יוגה, טאי צ'י ואחרות, וגם שיטות חדשות יותר - כולן בעלות תרגול מסודר. המתנסים בדרכים אילו, עושים זאת מתוך האמונה שככל שישקדו ויתמידו בתרגול המדויק, יגיעו, בסופו של דבר, לאותה הארה וידיעה שהם כה מייחלים לה, או לפחות לשלווה פנימית עמוקה.

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)

 

הבן האבוד כבר בבית

הדרכים שהוזכרו מעלה אכן יכולות לסייע להגיע ליותר שלווה וחיבור עצמי פנימי. עם זאת, המציאות מוכיחה שרבים מנסים שיטות ודרכים שונות אך לא מוצאים את מה שהם מחפשים, למרות הרצון, ההתמדה והנחישות. מאוכזבים, הם עוברים משיטה לשיטה בחיפוש אחר הדרך או המורה הנכון שיעזור להם לעשות השינוי המיוחל. אך המעבר בין השיטות והחיפוש המתמיד עלול להוביל לייאוש וחוסר אמונה במציאת הנתיב הנכון להתחבר לעצמנו. זה קורה משום שרובנו שכחנו - הדבר שאנו מחפשים כבר קיים בתוכנו כל הזמן. אף אחד לא יכול לתת לנו את הדבר "הזה" משום שאף אחד גם לא יכול לקחת מאיתנו את "זה".

 

ניתן לומר שהליכה ממקום למקום או מעבר משיטה לשיטה כדי למצוא את השיטה הטובה ביותר, כדי למצוא את האני האמיתי שלך, דומה לאדם שמסתובב בביתו בחיפוש מתמיד - אחר חולצה שהוא כבר לובש. אנחנו כבר "זה", הנשמה שלנו, בכל זמן. זאת הרוח הפנימית שיש בכל אחד מאיתנו.

 

לא במקרה אומרים על אדם שאיננו חי שאין בו רוח חיים, זהו ביטוי נכון משום שהוא מתאר את העובדה שרוח החיים, אותו ניצוץ שמיימי, כבר לא קיים בו והמשיך הלאה. כך שאם אתם חיים (מאוד סביר להניח בהנחה שאתה קוראים מאמר זה) יש בכם את אותו דבר שאולי כבר חיפשתם עד כה.

 

התמקדות בחיבור ולא בחיפוש

את הנשמה לא צריך לחפש, היא כבר איתנו כל הזמן - כשנשכיל להבין זאת, נוכל להתמקד בחיבור אליה ללא צורך למצוא אותה. נוכל לעשות זאת בעזרת שימוש בכל שיטה שהיא נעימה לנו וגורמת לנו להרגיש טוב. זאת מתוך הבנה שהשיטה היא בסה"כ הדרך לייצר יותר הקשבה פנימית לרוח שקיימת בנו כל אותו הזמן. בדומה לכך שהשלט רחוק של טלוויזיה המאפשר להשקיט את הצלילים, הוא בסה"כ מכשיר לא השקט עצמו.

 

לאילו מאיתנו שאין להם עניין בשיטות רוחניות, אפשר להשתמש בשיטה פשוטה אך מאוד יעילה שעוזרת להתחבר לטבע האמיתי שלנו. מה שנדרש הוא רצון וכנות להקשבה פנימית וביצוע - מתן לעצמך כמה דקות של שקט מידי פעם להקשבה לקול הפנימי העמוק. לתת לשקט שלו לספר לך מי אתה ומה אתה יכול להיות. הוא אוהב אותך כל הזמן, בכל מצב, והוא איתך - תמיד.

 

  • לאתר של אופיר מנחם MA - אימון אישי רוחני - לחצו כאן  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים