שתף קטע נבחר
צילום: AP

מה לא ישאל ריבונו של עולם את אריק שרון

יותר מכול אזכור לו את תרומתו במאבק על הבטחת עתידו של העם היהודי בארץ ובתפוצות. חסרונה של מנהיגות כמו שלו מורגש כל יום

יחד עם המוני בית ישראל עברתי גם אני על פני ארונו של אריק שרון ז"ל. כמו רבים ממפקדי צה"ל, התחנכתי על דמותו של שרון כמפקד יוזם בכל רמות הפיקוד. רבות נכתב על כך ועוד ייכתב בתולדות עם ישראל, במכללות הצבאיות בארץ ובחו"ל ובמוסדות חינוך רבים.

 

פגשתי באריק בגזרות שונות של לחימה, אך יותר מכול אזכור לו את תרומתו במאבק על הבטחת עתידו של העם היהודי בארץ ובתפוצות.

 

החלטתו להקים את מערך הגיור בתוך משרד ראש הממשלה הייתה צעד פורץ דרך שהביא לידי ביטוי את דאגתו לעתידו של העם היהודי, את חוסר שביעות רצונו מהגיורים המועטים מאוד שהתבצעו עד אז ומהסיבות לכך. הרגשתי את הזדהותו האישית עם כל עולה ועולה, חיילת וחייל שדווקא כאן לא נחשבו כיהודים ובבואם להתגייר הוערמו בפניהם קשיים שונים ומשונים.

 

לאחר שיזמנו, יחד עם פרופ' בני איש שלום והרב דרוקמן, את קורס "נתיב" לגיור רבים יותר בצה"ל במסגרת שירותם הצבאי, הקפיד ראש הממשלה שרון על מעורבות מתמדת בפרויקט, דרש עדכונים שוטפים וקיים דיונים בראשותו פעם בכמה שבועות. כשבעל סמכא משך כתף או הערים קשיים מיותרים "דפק" ראש הממשלה על השולחן בדרכו שלו. כולם הבינו. חסרונה של מעורבות מנהיגותית מסוג זה גם בנושא זה מורגש, לצערי הרב, כל יום וכל שעה.

 

בזמנו סיפר לי הרב אבינר על אדמו"ר שקיבל יהודי שעבר איתו את אימי השואה. כשפנה היהודי לדרכו נכנס חסיד של האדמו"ר ושאלו אותו: "רבנו, איך אתה יושב כל כך הרבה שעות עם יהודי שאין לו זקן?". הסתכל עליו האדמו"ר ואמר לו: "כאשר יהודי זה יגיע אחרי מאה ועשרים לריבונו של עולם ישאל אותו: 'יהודי היכן הזקן שלך?' כאשר אתה תגיע אחרי מאה ועשרים לפני ריבונו של עולם ישאל אותך: 'בעל הזקן, היכן היהודי שבך?'"

 

את אריק שרון לא יצטרך הקב"ה לשאול כלום.

 

ח"כ אלעזר שטרן, אלוף במיל' וראש אכ"א לשעבר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף שטרן וראש הממשלה שרון
מומלצים