שתף קטע נבחר

אבא, גבר זר ישן הלילה עם אמא!

רוב מקרי הבגידה נחשפים על ידי גורם שלישי, בין אם זה ילד, מכר או מוסד ששולח קבלות שמעלות חשד. עו"ד עינבר לב עם סיפורי בגידות שנחשפו בעקבות אותו גורם שלישי, והעונש שהוטל על הבוגד. החטא ועונשו

מסקרים שנערכו בישראל, עולה שבין 66% ל-80% מבני הזוג הנשואים בגדו לפחות פעם אחת בבני זוגם. להבדיל מיתר מדינות המערב, בישראל - לחשיפת בגידה עלולות להיות משמעויות כלכליות חריפות – בייחוד אם הנושא נדון בבית הדין הרבני.

 

עוד בנושא:

מלכוד 22 בבית המשפט: לך תוכיח בגידה

מה ההבדל בין אישה בוגדת לגבר בוגד

האם את יוצאת עם בוגד פוטנציאלי?

 

רוב מקרי הבגידה שהגיעו אלי בשנים האחרונות נחשפו במקרה על ידי גורם שלישי – אם על ידי ילדי בני הזוג, אם בשל מכרים של בני הזוג, ואם בשל מוסד ששלח קבלות או דרישות תשלום שהעלו את החשד לבגידה. מניסיוני, מאבקי גירושים הנולדים בעקבות חשיפת בגידה מגיעים פעמים רבות יותר אל בית המשפט, והמאבקים בהם חריפים ואמוציונאליים הרבה יותר.

 

 

בגידות רבות נחשפות בשל פזיזות בני הזוג, ומעטים יודעים עד כמה גורלית עלולה להיות חשיפת הבגידה, וכיצד היא יכולה לא רק למוטט את היחסים ולקרוע את בני הזוג זה מעל זו, אלא גם לגרום לכך שבן או בת הזוג הבוגדים יאבדו חלקים משמעותיים מהרכוש המשותף. הנה כמה סיפורים על הדרכים הפתלתלות בהן התגלו מספר בגידות בתיקים בהם עסקתי.

 

לחישות בשעת לילה מאוחרת

בני זוג מאזור נתניה, הניחו אינטרקום ליד עריסת הילד כדי להשגיח על נשימתו בלילות. באחד הערבים החל הילד לבכות, האישה ראתה שהגבר נרדם מול הטלוויזיה והלכה לטפל בילד. תוך שהיא מטפלת בתינוק צלצל ככל הנראה הטלפון הסלולרי שלה, והיא ענתה.

 

הגבר, אותו ייצגתי, התעורר לדבריו לקול לחישות. בהתחלה איתר את מקור הלחישות, ואז הבין לפתע כי הוא שומע את האינטרקום. כשהתקרב לרמקול קלט כי מדובר בשיחת טלפון אותה מנהלת אשתו עם מאהב.

 

האיש התאפק שלא להתעמת עם אישתו ויום למחרת הפעיל חוקר פרטי אשר צילם את האשה נכנסת יחד עם המאהב שלה לדירה בדרום תל-אביב, ויוצאת ממנה לאחר שעתיים מחובקת בזרועות מאהבה. דירה זו, התברר, הינה דירה שהמאהב קיבל בירושה ובה נהג להיפגש באופן קבוע עם האישה. הצילומים של החוקר הפרטי שימשו היטב את הבעל בבית הדין הרבני.

 

משראו הדיינים את הסרטון, הם חייבו את הזוג בגט באופן מיידי, פסקו כי לאישה לא יינתנו מזונות אישה, שללו ממנה את כתובתה, ופסקו כי היא תאבד חלק גדול בדירה אותה רכשו השניים בכוחות משותפים. כאשר הדיינים נחשפים לראיות למעשיי כיעור של הבעל או האישה, הם על פי רוב מענישים את בן או בת הזוג האחראים להרס התא המשפחתי. במקרה שהאישה היא הבוגדת, אין בידי הדיינים אלא לפסוק על גירושין מידיים – בשל חשש לממזרות.

 

הילד חשף את הבגידה

סיפור נוסף הגיע אלי לפני מספר חודשים, גם הוא מאזור נתניה. בעל נסע לחו"ל לרגל עסקיו, וכשחזר, סיפר לו בנו בן ה-5 סיפור שזעזע אותו. לדבריו, הילד סיפר לו שהאיש שבא לתקן את המקרר נשאר לישון בבית, כי היה לו פנצ'ר באוטו. הבעל הפעיל תושייה רבה, פנה אל בעלי החנות שממול ביתם, וביקש מהם את סרטי המצלמה המצלמת את הרחוב 24 שעות ביממה.

 

לאחר שעבר על סרטי המצלמה, הצליח לשים את ידו על הקטע בו מקבלת האישה את הטכנאי באופן לבבי בפתח ביתם, וכיצד הוא יוצא מהבית (בית פרטי ללא חומה) בו גרים השניים, כעבור לא פחות משמונה שעות, עם בוקר. גם כאן, הצילומים המפלילים והחקירה של האישה בבית הדין הרבני, גרמו לפסיקה מהירה על חיוב בגט, ופגיעה בחלקה של האישה ברכוש.

 

כל ישראל חברים

סיפור נוסף על רומן בין גבר ואישה נשואים מאזור השרון, אך לא זה לזו, גרם למאבק גירושים בו ייצגתי את אחד הצדדים. השניים הכירו במקום העבודה וניהלו רומן סוער ודיסקרטי. באחד הימים החליטו השניים להיפגש למפגש מהיר בצימר הנמצא באחד מהשדות החקלאיים באזור נתניה. שניהם הגיעו בזה אחר זה אל המקום עם מכוניותיהם, אך לפתע הבחינה האישה, לזעזועה, שהשומר בשער מתחם הצימרים הוא לא אחר מאשר חברו הטוב של בעלה.

 

 

האישה התעשתה, החלה משוחחת איתו, וניסתה להסוות את הגעתה אל המתחם באמתלה של טעות בניווט. האישה קיבלה מהחבר הנחיות ליציאה לכביש הקרוב. מטרתה של האישה הייתה עולה בידה, אילו המאהב היה מגלה מעט איפוק, אך הוא לא הבין מדוע היא מתמהמהת, והיות וזמנו לא היה בידו, הוא החליט לבדוק מה מעכב בעדה. כך, הגיע המאהב הגיע השער וקרא לאישה בשמה, שניסתה להתעלם ממנו, אך לשווא.

 

החבר, שידע למה משמשים הצימרים, לא היה צריך יותר מדי בשביל לחבר את הפרטים. האישה החלה מתחננת על נפשה, ומבקשת ממנו לא לגלות לחברו, אך תחנוניה נפלו על אוזניים ערלות – והחבר לא רק שגילה לבעלה, אלא גם הגיע להעיד נגד האישה בבית הדין הרבני. גם כאן, פסקו הדיינים שיש לשלול מהאישה את כתובתה ומזונותיה, וחלקה ברכוש המשותף קופח.

 

הכותבת עורכת דין לדיני משפחה וירושה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
ואז הוא אמר שהוא ואמא מכירים ממזמן
צילום: Shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים