שתף קטע נבחר

זוכה מאונס: "3 שנים חייתי עם תווית 'אנס'"

נאשם זוכה מחמת הספק נוכח עדותה "המקוטעת" של המתלוננת, שהייתה תחת השפעת אלכוהול. ל-ynet אמר: "רוצה להתחיל ולאסוף את חיי בחזרה"

עדותה של מתלוננת על אונס הייתה בעוכריה: בית המשפט המחוזי בתל-אביב זיכה בשבוע שעבר צעיר בן 26 מאשמת אונס, כיוון שעדותה "בקול רפה לא הייתה סדורה וקוהרנטית. גרסתה המקוטעת מעוררת קושי משמעותי להרכיב תמונה ברורה לאשר אירע בדירתו של הנאשם". כך קבעו השופטים. ל-ynet אמר הנאשם שזוכה: "זו הייתה אשמה קשה מנשוא. שלוש שנים הסתובבתי עם תווית 'אנס'".

 

עוד בחדשות: 

הפיל את הסמארטפון לנהר, קפץ - וטבע למוות

המורשת הרעה של שרון / אריאנה מלמד

 

כתב האישום שהוגש במרס 2011 נגד הצעיר מתל-אביב קבע כי לאחר היכרות שטחית עם הצעירה, הוא ניצל את העובדה שהייתה תחת השפעה משולבת של תרופות ואלכוהול, ואנס אותה בדירתו בעיר.

 

על פי האישום, הוא הכיר אותה דרך חברים משותפים. הצעירה הצטרפה לבילוי עם חברתה הטובה, בן זוגה והנאשם, חברו של בן הזוג. לפני שיצאה לבילוי היא נטלה כדור משכך כאבים, אלא שבמהלך הבילוי היא שתתה משקאות אלכוהוליים עם החברים. כאשר החבורה יצאה מהמועדון, הצטרפה הצעירה לשלושה ונסעה עמם לדירתו של הצעיר בתל אביב. במהלך הנסיעה היא הקיאה פעמיים.

 

הצעירה הקיאה גם בדירתו של הנאשם ולאחר מכן נרדמה במיטתו. מכתב האישום עלה כי הוא ניצל את חולשתה ואנס אותה. בשלב מסוים היא ניסתה להתנגד, אך מצבה הפיזי לא איפשר לה זאת. בזמן המעשים ישנו יתר החברים בדירה. 

 

אך בית המשפט זיכה את הצעיר מחמת הספק. בהכרעת הדין נכתב: "עדותה של המתלוננת לא הייתה סדורה וקוהרנטית. גם הודאותיה במשטרה אינן מסייעות להשלמת התמונה הכללית החסרה. היא התקשתה להיזכר בפרטים רבים ולא הצליחה לתת תיאור מלא של המעשים המיניים שבוצעו בה לטענתה. גרסתה המקוטעת מעוררת קושי משמעותי להרכיב תמונה ברורה לאשר אירע בדירתו של הנאשם".

 

העדים, חבריהם של השניים, העידו אף הם אך לדברי השופטים "ניתן ללמוד אך ורק על אודות סיפור המעטפת של האירועים שקדמו למה התרחש. הסיפור לא היה נקי מספקות ובהחלט ניתן לומר כי מדובר בעדויות מגמתיות".

 

הנאשם טען באמצעות סנגוריו בני נהרי ושוש חיון כי המעשים במתלוננת בוצעו בהסכמתה המלאה. המחלוקת בין הצדדים במהלך המשפט התמקדה בשאלה אם בוצעו במתלוננת מעשים מיניים תוך ניצול מצב של חוסר הכרה שבו הייתה שרויה, או מצב אחר שמנע ממנה לתת הסכמה חופשית.

 

בית המשפט קבע כי לא עלה בידי הפרקליטות "להוכיח מעל ומעבר לכל ספק סביר כי הנאשם ביצע את המעשים שיוחסו לו בכתב האישום תוך ניצול מצב של חוסר הכרה או ללא הסכמה".

 

עוד כתבו השופטים: "מעדותה ומעדויות שאר המעורבים בפרשה מצטיירת תמונה של מתלוננת שאמנם שתתה אלכוהול לפני הגעתה לדירה, אך הייתה ערנית מספיק ומודעת למתרחש סביבה". עם זאת ציין בית המשפט כי אין בכוונתו "להטיל דופי במתלוננת, בתחושותיה ובאופן שבו תיארה את האירוע, אך מתקשה לקבל את טענתה".

 

על הצעיר שזוכה כתבו כי "גרסתו אינה נקייה מספקות ומעוררת קשיים לא מבוטלים. גרסתו לא הייתה אחידה ועקבית לאורך כל הדרך". ל-ynet הוא אמר כי "האשמה זו הייתה קשה מנשוא. מעולם לא נגעתי בבחורה בניגוד לרצונה וידעתי בוודאות שכל ההתרחשות באותו ערב הייתה בהסכמה מלאה".  

 

עוד סיפר: "לא אוכל לתאר מה ההרגשה להסתובב במשך שלוש שנים עם תווית של 'אנס', מהן ההשלכות ברמה האישית, המקצועית והחברתית. אני לא מסוגל להתחיל ולספר איזה תחושות חוו אחותי הצעירה, אחי הקטן, אבי ובמיוחד אמי כאשר בנם ואחיהם נחקר באשמה שאין גרועה ממנה. אני רוצה להתחיל ולאסוף את חיי חזרה, אני בתחילתו של תהליך שיקום ארוך וקשה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
צילום: אליעד לוי
עו"ד בני נהרי
צילום: אליעד לוי
צילום: הרצל יוסף
עו"ד שוש חיון
צילום: הרצל יוסף
מומלצים