שתף קטע נבחר

ראיה במחלוקת: האם DNA עבר לאקדח גנוב?

בחיפוש בחווה ברמלה נמצא אקדח גנוב ועליו DNA של בעל המקום בן ה-69. סנגורו טען: "השוטרים לא החליפו כפפות". השופט שחרר אותו למעצר בית

האם תיתכן העברה של דגימות DNA מחפץ לחפץ? והאם חיפוש רשלני שביצעו שוטרים במחסן של חשוד, שלכל אורכו השתמשו באותן כפפות, הביא להפללת שווא של בעל המקום בהחזקת אקדח גנוב? בשאלות הללו דן לאחרונה בית משפט השלום בראשון לציון, שבסופו של דבר הקל בתנאי מעצרו של החשוד.

 

עוד בחדשות:

 

ראשית הפרשה בחיפוש שבוצע בחווה השייכת לרמדאן מילאד (69) מרמלה. בכתב אישום שהוגש נגדו לאחרונה נטען כי שבמחסן במקום נמצא אקדח שנגנב מביתו של אזרח בפברואר 2011. השוטרים שחיפשו במחסן מצאו את האקדח מכוסה בגרב בתוך ארגז. בשלושה מקומות שונים על האקדח – על ההדק, הפטיש ופסי הדריכה – נמצאו דגימות DNA של מילאד.

 

אלא שהוא התעקש שהוא לא מחזיק בחווה בפועל בשנתיים האחרונות, והוסיף שהאקדח – וגם הגרב – כלל אינם שלו.

 

הפרקליטות ביקשה לעצור את רמדאן עד תום ההליכים, אבל הסנגור עו"ד סתיו סער התעקש שמקור ה-DNA של מילאד שנמצא על האקדח הוא בכך שהחווה הייתה רוויה בדגימות שלו. השוטרים, טען עו"ד סער,

חיפשו באזורים שונים בזירה לפני שהגיעו לאקדח, ומאחר שלא החליפו כפפות – הועתקו הדגימות של החשוד לאקדח.

 

מומחית שנדרשה לסוגיה בבית המשפט אישרה שאכן לא ניתן את לשלול את האפשרות ש-DNA מהזירה הועתק לאקדח. במהלך הדיון הציג עו"ד סער סרטונים ותמונות המלמדים כיצד בוצע החיפוש, ובעקבות זאת כתב השופט מנחם מזרחי: "אכן ניתן לומר כי השוטרים לא הקפידו על כללי איסוף בהתאם לנהלים ונגעו באקדח באמצעות כפפות, כאשר אותן כפפות שימשו גם ליתרת החיפוש במקום".

 

לדברי השופט מזרחי, טענותיו של עו"ד סער "הן כבדות משקל. אין להקל ראש בטענה כי בוצעה העתקה אל האקדח".

 

עם זאת קבע השופט מזרחי שקיימות ראיות לכאורה להוכחת אשמתו של מילאד, אבל הדגיש: "אין להתעלם מן הקשיים שבחומר הראיות". בעקבות זאת שוחרר הנאשם למעצר בית וניתנה לו הרשות לצאת לעבוד ללא פיקוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: index open
אילוסטרציה
צילום: index open
צילום: שאול גולן
השופט מנחם מזרחי
צילום: שאול גולן
מומלצים