שתף קטע נבחר

אסתי גינזבורג: לא יכולתי יותר להיות כספומט

"כל החיים נתתי לכולם בלי לשאול שאלות, והרגשתי שכאן אני צריכה להפסיק", מודה בראיון שמתפרסם היום ב"ידיעות אחרונות" הדוגמנית אסתי גינזבורג, שנדהמה מטענות אביה לפיהן היא ובעלה עדי קייזמן ביצעו "מחטף של ממש" על הבית בו הם גרים. קייזמן: "מצאנו את עצמנו בסרט מדע בדיוני"

בשנים האחרונות הצליחה הדוגמנית אסתי גינזבורג (23) לצאת ממגזיני האופנה לעולמות חדשים: היא הצטלמה לפרויקטים הוליוודיים, השתתפה בהנחיית "הכוכב הבא", החלה בקריירת שירה ונרתמה למאבק באידיאל הרזון בתעשיית האופנה.

 

בין קטלוג לפרויקט הספיקה גם להתחתן: נישואיה לאיש העסקים עדי קייזמן (41) ב-2012 הפכו אותם לשיחת היום בברנז'ה, בין אם בגלל פער הגילים ביניהם, ובין אם בגלל העובדה שגרושתו של החתן היא עופרה שטראוס, מהנשים החזקות במשק.

 

מאז שנישאו ניסו בני הזוג לשמור על פרטיותם, ורק הדרמה המשפחתית והמשפטית שמטלטלת כעת את עולמם גרמה להם לפתוח את חדרי הלב ו"הבית הכתום" המפורסם - שעומד בלב הסכסוך - ולשפוך אור גם על הזוגיות המסקרנת ביניהם.

 

עדי קייזמן ואסתי גינזבורג. "נדהמנו מהתביעה" (צילום: רמי זרנגר) (צילום: רמי זרנגר)
עדי קייזמן ואסתי גינזבורג. "נדהמנו מהתביעה"(צילום: רמי זרנגר)

הפרשה התפוצצה לפני כחודש, בתביעה שהגיש האב אריה גינזבורג נגד חתנו ובתו. לטענתו, הם רכשו ממנו את הווילה הייחודית שתכנן ובנה בשכונת צהלה בתל-אביב תמורת 8 מיליון שקלים, אך ביצעו "מחטף של ממש" ועד היום לא שילמו לו כמחצית מהסכום. בימים הקרובים יגישו עורכי דינם -של בני הזוג - שירה דונביץ' ואריאל דינובצקי - כתב תשובה לבית המשפט המחוזי.

 

לטענת בני הזוג, הם עמדו בהסכם ושילמו עד היום כשבעה מיליון וחצי שקל עבור הבית, שכיכב בעבר בהפקות צילומים ובתערוכות אדריכלות. "כששמענו על התביעה נדהמנו", אומר קייזמן. "פתאום הרגשנו שמצאנו את עצמנו בסרט מדע בדיוני. כותבים עלינו משהו לא נכון, שבכלל לא קשור למציאות".

 

"אני מזכיר לך שמדובר באבא של אשתי", מוסיף קייזמן, "משפחה. מי היה מתנהל אחרת? מבחינתנו, לא היה שיקול כלכלי בעסקה, אבל אני חושש שאם לא היינו רוכשים את הבית, המשמעות עלולה הייתה להיות הרסנית עבור אריה".

 

המאבק על הבית חשף גם את היחסים המורכבים במשפחתה של אסתי. "ככל שעבר הזמן", אומר קייזמן, "התחלתי לחשוב שמי שמימנה חלק גדול מבניית הבית זו אסתי. היא הסתובבה בכל העולם, והתשלומים על הקמפיינים הועברו להשתתפות בבנייה".

 

במקביל לבניית הבית, אומרת אסתי, הורעו היחסים במשפחה. "לא הייתי עיוורת", היא אומרת. "ידעתי שהוריי לא מסתדרים, אבל אמא הקפידה למדר אותי כדי לשמור עליי, ובצדק. ניסיתי להדחיק הרבה דברים שראיתי, לא רציתי להתמודד עם זה".

 

ב- 2008 החליטה אמה של אסתי, ד"ר אדריאן וולטר גינזבורג, לעזוב את הארץ עם בנותיה: "אמרתי לאסתי ולאחותה שאנחנו חייבות לעבור לניו-יורק", מספרת אדריאן בשיחה טלפונית מארצות הברית. לקראת הגיוס לצה"ל, חזרה אסתי לבד לארץ.

 

אסתי, משהו נשבר בך בתקופה הזו?

 

"כן, לא יכולתי להיות יותר כספומט. כל החיים נתתי לכולם בלי לשאול שאלות. מגיע שלב שאתה כבר שבע. הייתי לבד. בגלל שחשבתי שההורים לא יקנו עבורי דירה, הייתי חייבת לדאוג לעצמי. הרגשתי שנתתי כל כך הרבה וכאן אני צריכה להפסיק".

 

ממה לדעתך נובע המתח ביחסים עם אביך?

 

"אני באמת לא מבינה איך זה כשבא נסיך מדהים ורוצה לעשות כל כך טוב ולעזור, אתה חושב עליו ומתנהג אליו ככה", היא מלטפת את צווארון חולצתו המעומלן של קייזמן. "הפסקתי כבר

לנסות להבין למה. די, זה מתיש. עדי מסכן".

 

עורכי דינו של האב, יובל קלנסקי ואבי דוידוב, מסרו בתגובה לטענות, כי "הסיבה היחידה שבעטיה מבקש גינזבורג לבטל את ההסכם, היא כי קייזמן הונה אותו, והפר ברגל גסה את ההסכמות שהושגו ביניהם. בין אריה גינזבורג ובין בתו אין כל סכסוך".

 

בראיון איתם מתייחסים קייזמן וגינזבורג גם למשפחה החדשה שהקימו: "לבת של עדי יש אמא מדהימה", אומרת אסתי, "ובחיים לא אנסה לקחת את המקום שלה. אני באה ממקום אחר. אנחנו יכולות לעשות ציפורניים ביחד. היא משתפת אותי כשהיא קונה סוודר לכלב".

 

זה מעלה מחשבות על ילדים משותפים?

 

"לא יודעת, מתי שאנחנו נרגיש - נדבר. טוב לנו עכשיו במקום הזה".

 

הסיפור המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שוקה כהן
אסתי גינזבורג ועדי קייזמן
צילום: שוקה כהן
לאתר ההטבות
מומלצים