שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: מוטי קמחי, גלי קבלו
  נבחר למנכ"ל לשכת עו"ד, ומדברר את פרקליטי פינטו
  "כלכליסט" חושף: עו"ד גיל סלומון, שכבר מודיע על החלטות הלשכה, מייצג תקשורתית את סנגוריו של הרב. לשכת עורכי הדין: סלומון טרם החל בתפקידו באופן רשמי, הוא יעביר את הבעלות על עסקיו

  עו"ד גיל סלומון, בעליו של משרד יחסי ציבור שנבחר בתחילת החודש לתפקיד מנכ"ל לשכת עורכי הדין, משמש בימים האחרונים כדוברם של עורכי דינו של הרב יאשיהו פינטו, אלי זהר ורועי בלכר. במקביל, במסגרת תפקידו כמנכ"ל הלשכה הוא משתתף בישיבות ומקבל החלטות הנוגעות לארגון. כך פורסם הבוקר (יום ב') ב"כלכליסט".

   

  כך למשל, בשבוע שעבר קיבלו כל עורכי הדין בישראל הודעת דואר אלקטרוני שלפיה מנכ"ל הלשכה סלומון החליט להאריך את המועד לתשלום דמי החבר השנתיים בכמה ימים. למחרת פורסמה תגובה מטעם פרקליטיו של הרב פינטו בפרשת ארביב־פינטו, ומי שהפיץ לעיתונאים את התגובה היה עו"ד סלומון, הפעם בכובעו כבעליו של משרד ייעוץ התקשורת.

   

  בבוקר שלאחר מכן השתתף סלומון, שוב כמנכ"ל הלשכה, בוועדה שכונסה בלשכת עורכי הדין בראשות עו"ד אודי בר־עם, שם אף בירכו באופן רשמי על בחירתו לתפקיד, כפי שעולה מפרוטוקול הדיון.

   

  בלשכה טוענים שסלומון עדיין לא נכנס רשמית לתפקידו, והוא מסיים בימים אלו את הטיפול בלקוחות משרד יחסי הציבור שלו, ובהם גם הסנגוריה הציבורית. עוד נטען שסלומון עדיין לא חתם על חוזה העסקה עם הלשכה, ולמעשה הוא שוהה במשרדי הלשכה רק לצורכי חפיפה, לימוד והכנה לתפקידו. אלא שהלשכה לא הסבירה מדוע אם כך המנכ"ל הנבחר כבר מקבל החלטות בפועל, כמו למשל ההחלטה שעליה דווח ל־60 אלף עורכי דין, להאריך את המועד לתשלום דמי החבר.

   

  סלומון (41) שימש כדוברם של שרי המשפטים הקודמים דניאל פרידמן ויעקב נאמן וגם של ראש הלשכה הנוכחי עו"ד דורון ברזילי. הוא נבחר ביחד עם שישה מועמדים נוספים על ידי ועדת איתור מיוחדת שהוקמה לצורך איתור מנכ"ל ללשכה במקומה של עו"ד לינדה שפיר, שפרשה לפני כמה חודשים.

   

  בחודש שעבר פורסם ב"כלכליסט" שסלומון הוא בעל הסיכוי הגבוה ביותר להיבחר, מפני שהוא נהנה מרוב שתומך בו בוועד המרכזי: הן ראש הלשכה ברזילי, שהכיר אותו מהתקופה שבה סלומון שימש כדובר שלו, והן עו"ד יראון פסטינגר, חבר הוועד המרכזי המקורב לשר לשעבר דניאל פרידמן שמכיר היטב את סלומון. ואכן בהצבעת הוועד המרכזי בתחילת החודש הועלתה מועמדותו של סלומון והוא נבחר.

   

  שכר המנכ"ל קוצץ לאחרונה משמעותית: המנכ"לית הקודמת, עו"ד שפיר,

   קיבלה במהלך רוב הקדנציה שלה שכר בעלות של כ־800 אלף שקל לשנה, ואילו בהצעת התקציב לשנת 2014 הופחתה עלות השכר ל־400 אלף שקל.

   

  מלשכת עורכי הדין נמסר כי "הוועד המרכזי אישר לפני פחות משבועיים את מינויו של גיל סלומון לתפקיד מנכ"ל הלשכה. מנכ"ל הלשכה טרם החל בתפקידו באופן רשמי ונמצא בתהליך חפיפה בלשכה. הלשכה ביקשה מסלומון להיכנס לחפיפה באופן מיידי ובמקביל לסיים את עסקיו הפרטיים בהקדם, כפי שמקובל בכניסה לתפקידים רשמיים רבים. סלומון הוא בעלים של משרד ייעוץ תקשורת וניהול משברים. עוד בוועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל עדכן סלומון כי יידרש לו פרק זמן של כמה שבועות עד שיעביר את עסקיו לבעלות אחרת, והדבר אושר לו על ידי הגורמים הרלבנטיים בלשכה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יאיר שגיא
  עו"ד גיל סלומון
  צילום: יאיר שגיא
  צילום: גדי קבלו
  הרב יאשיהו פינטו
  צילום: גדי קבלו
  מומלצים