שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כמה דמי ניהול אתם משלמים בפנסיה? תשוו

  חצי שנה אחרי שהשיקה את שירות השוואת דמי הניהול בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות, חברת Feex משיקה מערכת להשוואת דמי הניהול בקרנות הפנסיה. האם אתם פראיירים ומשלמים יותר מאחרים?

  האם אתם יודעים כמה דמי ניהול אתם משלמים על החיסכון הפנסיוני שלכם? גם אם אתם יודעים את התשובה, שאלה לא פחות מטרידה היא האם אתם יודעים כמה משלמים עמיתים אחרים שכספם מנוהל באותו חיסכון?

   

   

  חצי שנה אחרי שהשיקה שירות להשוואת דמי הניהול בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות, חברת FeeX משיקה שירות השוואת דמי ניהול גם בקרנות הפנסיה. בעזרת המערכת החדשה יכולים עמיתי קרנות הפנסיה לבדוק היכן הם עומדים ביחס לעמיתים אחרים באותה קרן.

   

  הגופים המוסדיים המנהלים את החסכונות הפנסיוניים של הציבור גובים מדי שנה מיליארדי שקלים דמי ניהול. לאורך שנים, דמי הניהול בחיסכון עשויים להגיע למאות אלפי שקלים ולהוות אחוזים גבוהים מאוד מהחיסכון.

   

  השוואת דמי הניהול המוצגת באתר ()
  השוואת דמי הניהול המוצגת באתר

   

  לרוב, ועדי העובדים והארגונים הגדולים מצליחים להשיג לעובדיהם דמי ניהול נמוכים במיוחד בחסכונות הפנסיונים בעוד עובדים רבים שאינם מאוגדים, משלמים הרבה יותר. כך לא נדיר למצוא באותה קופת גמל או באותה קרן פנסיה שני עמיתים כאשר חוסך אחד משלם דמי ניהול בשיעור של פי שניים ואף פי שלושה מהחוסך השני.

   

  באמצעות השירות של FeeX , הניתן ללא תשלום, החוסך יכול למלא באתר האינטרנט של החברה את פרטי דמי הניהול שהוא משלם, או פשוט לצלם את הדו"ח שהוא מקבל מקרן הפנסיה, באמצעות הסמארטפון ולשלוח לכתובת הדואר האלקטרוני של החברה. שם מנתחים את המידע באופן אוטומטי והצרכן מקבל תמונה - מה מצבו ביחס לאחרים באמצעות "מד הפראייר", וכן מוצעים לו פתרונות - כיצד להוזיל את דמי הניהול.

   

  לדברי יואב צוראל, מנכ"ל החברה, מאז השקת האתר בחודש מאי האחרון השתמשו בו מעל ל-15 אלף איש, 77% מהנרשמים לאתר גילו כי הם פראיירים, כלומר משלמים דמי ניהול מוגזמים. בפיילוט שערכנו בהשתתפות 1,000 מבין משתמשי FeeX, זוהה חסכון פוטנציאלי כולל של כ- 40 מיליון שקל".

   

  עירן בלומברג, מנהל פעילות ישראל ב- FeeX, מוסיף כי "במהלך החודשים האחרונים היינו בשיח מתמשך עם המשתמשים בנוגע לצרכיהם ולקבלת משוב על השירות. בין הייתר יצרנו ממשק שמוציא מייל בשם הצרכן לקרן הפנסיה, ובו דרישה להפחתה בדמי הניהול".

   

  כאמור, החברה אינה גובה כסף על השירות לחוסכים והמודל העסקי שלה מבוסס על גביית תשלום עתידית ממעסיקים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים